Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemmel teljesen megromlot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel teljesen megromlott a kapcsolatunk. Költözhetek az 1 éves közös gyerkőcünkkel?

Figyelt kérdés

Tehát a férjemmel a kapcsolatunk már egy ideje eléggé megromlott.Már nem szeretem,de sajnos elköltözni nagyon nehezen tudnék.Természetesen lenne segítségem a szüleim,hozzájuk költöznék,de ők a mostani lakóhelyünktől 500km-re laknak ( nem külföld ).Ha válásra kerül a sor a bíróság engedélyezi hogy ilyen messzire elvigyem a kisfiút?Olvastam itt olyat is hogy a láthatást nekem kell biztosítani,ez eddig oké,de az utazás költségét az apukának nem tudnám biztosítani,mivel csak gyest,és családi pótlékot kapok.Attól is félek hogy ennyi kereset mellett nem ítélnék nekem a gyereket.

Teljesen kétségbe vagyok esve,nem tudom merjek e lépni,félek hogy elveszítem a kisfiamat.



2012. aug. 23. 07:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kereset miatt ne aggódj. Nem igazán az alapján döntenek gyermek elhelyezés ügyben, hogy melyik szülő keres többet. Sajnos azt én is úgy tudom, hogy ha messze költözöl (persze mi a messze?), akkor neked kell biztosítani a láthatást és a vele járó költségeket.
2012. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
500km-re költöznék,és az elég messze van.Az utazás költségeit ha nem tudom biztosítani akkor elképzelhető hogy elveszik tőlem a fiamat,és apukának ítélik?
2012. aug. 23. 07:30
 3/36 A kérdező kommentje:
Én azt is elmondtam a férjemnek hogy én nem kérek tőle semmit válás esetén.Tehát nekem nem kell a lakásból semmi,gyerektartást sem kérek,akkor láthatja a fiát amikor akarja,csak hagyjon békén engem.Akkor közölte velem ha elválok akkor addig fog küzdeni amíg a gyereket neki nem ítélik.
2012. aug. 23. 07:36
 4/36 anonim ***** válasza:
9%

Ezért csak Te vagy a hibás, nem törődtél a férjeddel most meg ahelyett, h helyrehoznád a dolgokat inkább lelépsz.

Így tuti nem adják oda a gyereket:)

2012. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek,a gyerektartás jár a gyereknek,a gyes+családiból nem lehet mindent megadni neki. (és én még csak alap dolgokról beszélek) A lakásból is járna a részed...
2012. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: Nem vagyok híve, a zsarolásnak,pláne nem válás és gyerkőc esetén. Szóval alapvetően nem vagyok az a semmizzük ki a párunkat típusú anya. De gyerektartást neki kötelessége fizetni. Te azt mondtad, hogy neked nem kell egy fillér se. Akkor mi lenne, ha mégis kérnéd, és ez az összeg fedezné az utazást?? Lehet, hogy hülyeség de talán van benne valami.
2012. aug. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
22%
a férjednek is ugyan úgy joga van a gyerekhez, szóval nem biztos, hogy neked ítélik, még akkor sem, ha nem költöznél olyan messze. és mivel te kezdeményeznéd a válást szerintem így a férjed előnyben lesz veled szemben a tárgyaláson. beszélned kellene egy ügyvéddel, ő elfogja mondani, hogy mik a lehetőségeid. van olyan is, hogy mindketten ugyan olyan jogú gyámjai maradtok a gyereknek, pl egyik héten nálad van, másik héten a férjednél lakik.
2012. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Attól függ ki mit ért nem törődés alatt.

Amióta vele vagyok,mindig mellette álltam jóban/rosszban,és neki az utóbbi időben kijutott a rosszból bőven.Nyugtattam ha kellett,lelki társa voltam a nehéz időkben.

Mikor hazajön munkából az ebédet az ágyba viszem neki,ugyan úgy a kávéját is.Ha úgy ér haza akkor a vacsorát.

Szerintem én teljes mértékben mellette álltam.De már nem szeretem.Sokat vitatkozunk,veszekszünk,és nem tudjuk megbeszélni mert ő nem nyit felém.Beszélgetni nem tudunk.Én meghallgatom mindig ha valami bántja de ha én mondanék neki valamit a válasza:most fáradt vagyok,vagy nem érek most rá,esetleg épp a kedvenc műsora van úgyhogy maradjak csendben.

2012. aug. 23. 07:48
 9/36 A kérdező kommentje:

Persze ugyan olyan joga van gyerekhez mint nekem,ezt én is tudom.El is mondtam neki hogy bármikor láthatná.

A gyerektartást pedig lehet megbeszélem vele,mert így ahogy leírtátok lehet hogy állná az utazást.

Nem akarom kisemmizni,azt az előző felesége megtette már,és ott két gyereket nem látogat pedig kb 20km-t kellene utaznia.

2012. aug. 23. 07:52
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha el akarsz költözni, akkor add be egyidöben a válókeresetet, meg azt, hogy a gyerek ideiglenesen - a határozatig - nálas legyen elhelyezve.

2. A vagyon rád esö részéröl lemodnhatsz (habár hülyeséget csinálsz), de a gyerektartástól nem, mert az a gyereknek jár.

3. Ha elköltözöl, akkor a láthatással kapcsolatos többletköltségeket neked kell fizetni, és nem érdekel senkit, hogy van-e rá pénzed. Ugyanis nem lehet elvárni a férjedtöl, hogy ilyen nagy utat és az azzal járó igen magas költségeket ö fizesse, amikor ezt a helyzetet te állitottad elö. VAgy kölcsönkérsz, vagy felveszel kölcsönt, stb. - esetleg megbeszéled az apával, hogy - amennyiben meg tudja oldani, ne követelje töled ezt a pénzt.

4. A gyerekelhelyezésnél a vagyoni helyzet nem sokat számit, ezen kivül a három év alatti gyerekeket csak nagyon indokolt esetben nem kapja meg az anya: pl, ha alkoholista, kábítószeres, prostituált...

2012. aug. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!