Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyekkel indulok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyekkel indulok alperesként egy apa által megindított gyermekelhelyezési perben?

Figyelt kérdés

A terhességem első trimeszterében elköltöztem az exemtől. A folyamatos viták és az elkeseredés vitt erre a lépésre. Ő világ életében egy borzasztóan lusta, szerencsétlen flótás volt. Az a típus, aki nem törekszik a jobbra, hanem megelégszik a kevéssel is. Elég sokat veszekedtünk abból kifolyólag, hogy keressen jobb állást, mert a baba többet fog felemészteni az ő 90.000.Ft-os jövedelménél, plusz a lakást, a rezsi, étel-ital. De ő lusta volt ehhez. Nem kereste a lehetőségeket. És ez cseppet sem túlzás. 3 hónapos terhesen megkérdezte a dokimtól, hogy nem-e lehetne elvetetni inkább, vagy nekem valamilyen nyugtatót felírni, mert nincs rám jó hatással ez a terhesség. Hát milyen ember az ilyen? Jelenleg 3 hónapos a kislányom, és mivel nem ad egy fillér gyerektartást sem ezért beszüntettem a láthatást. Eleinte engedtem, jöjjön hetente, bár a hátam közepére sem kívántam. Igazából nem tudott mit kezdeni a kislányommal. Megitatni, megetetni nem tudta. A kezébe sem tudta venni, és azt sem tudta, hogy ivás után böfögni szoktak a babák, ezért majdnem megfulladt a kezében egyszer. Az utolsó látogatásnál kérte, hogy legyen a nevén a gyerek. Mondtam, hogy rendben, de akkor változnak a dolgok, és kérek gyerektartást. Azt mondta, hogy ő nem tud adni havi 50.000.Ft-ot. Bár megjegyzem, még az is kevés egy hónapra. Azt mondtam rendben, akkor mondjon egy összeget. Azt mondta, hogy nem tud számszerűen mondani semmit, annyit ad, amennyit tud. Én ezzel nem elégedtem meg, és azt válaszoltam, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is. A válasz: Ezt az állam dönti el. Gondoltam, akkor a láthatást is, így hát beszüntettem a találkozókat. Én nem élek rossz anyagi körülmények közt, az édesapám segít, amiben csak tud. De nem az ő dolga lenne eltartani a lányomat, hanem az apjának. Jelenleg dolgozom is, még pedig a kisbabámmal együtt édesapám cégénél hetente egy fél napot. Nem panaszkodhatok, nincs rossz sorunk. De ez nem ok arra, hogy ő ne vegye ki a részét ebből. Ez a pénz nem rám megy, hanem a gyerekre. Minden filléremet rá költöm. Szeretnék neki mindent megadni, amire csak szüksége lehet.

Most éppen azzal fenyeget, hogy pert indít ellenem a láthatás miatt. Kérdem én, milyen esélyekkel indulhatok? A tehességem alatt - 6 hónapos terhesen - begörcsöltem egy vitánk után, ezért a korházba kellett járnom magnézium infúziókra. Érvelhetek ezzel? Tudom, hogy csak azért akarja látni a gyereket, mert a szülei biztatják, és hogy engem bosszantson, vagy bizonyítson, hogy ő jó apa. Tudom, hogy az anyja folyton mondja neki, hogy ne hagyd, a te gyereked, az én unokám, stb... Szeretem a szüleit, jó emberek, de azt hiszem nagyon félre nevelték a fiukat. Szívem szerint kiiktatnám az életünkből. Hogyan tudom távol tartani magunktól? Tényleg azok segítségét kérem, akik hasonló helyzetben vannak, voltak, vagy ismerősük esetleg végig járta ezt a procedúrát. Feleség nem voltam soha, csak együtt éltünk. De már egy éve külön vagyunk. Nekem nincs új párom, időm sem lenne, és bevallom kedvem sem ezek után.


2009. júl. 31. 02:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy netán "alperes" vagy egy ügyben, az semmit nem jelent, attól még nem vagy rosszabb helyzetben, mint a "felperes", ez csak annyit jelent, hogy a "felperes" indította a peres eljárást, ő vállalta az ezzel járó költségeket...


Nagyon nagy problémáknak kellene ahhoz lenni, hogy egy anyától elvegyék a gyerekét (pl.: drogos, alkoholista, elmebeteg, nem látja el a gyerekét, rendszeresen felügyelet nélkül hagyja a babáját, veri a gyereket, stb.)... Ez nálad nem áll fenn, nem kell félned!


Jól teszed, ha már most bebiztosítod magad és gyűjtöd a tanúkat, akik igazolják, hogy lelkiismeretes anyuka vagy (pl. védőnő, gyerekorvos, szomszédok, rokonok, barátok, stb.).


Jól tennéd, ha felkeresnél egy gyermekelhelyezésben jártas, tapasztalt ügyvédet és tanácsot kérnél az ügyedben, nagyon hasznos dolgokat fog tanácsolni!!!


Esetleg neked kellene megindítanod a tartásdíjra szóló bírósági eljárást, ebben támogatni fog a gyámhivatal is.

Tuti megítélik nektek visszamenőleg a gyerek születésétől járó gyerektartási díjakat!!! :D

(Ha neki ez kell, akkor kapja meg!)


Ha nem fizeti önként, akkor a Hivatal letiltatja a fizetéséből.


A bíróság majd megítél neki 2 hetente láthatást (1-2 órát), ha ez kellett neki, ezt is megkaphatja...


Megértelek, hogy nem kívánod a hátad közepébe sem, szíved szerint sose látnád többé, de gondolj bele : a kislányod hamarosan kérdezgetni kezdi, hol az apukája?... Őneki joga lenne egy apukához is!... Majd ha ő azt tapasztalja, hogy erre az apukára nem lehet számítani, az egészen más lesz, mintha soha nem ismerné meg és egy idealizált képet dédelgetne magában róla egész életében!


A gyerektartást nem te kapod, hanem a kislányodnak jár!!!

Nincs jogod megfosztani a kislányodat attól, hogy az apja is hozzájáruljon a tartási- és nevelési költségeihez, mint ahogy az expárodnak sincs joga elvárni, hogy minden ezzel járó költséget egyedül te viseljél!


Ha a helyedben lennék, ebben a helyzetben én indítanék gyerektartási pert az expárom ellen.

2009. júl. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igazából azt sem tudom, hogy merre induljak, nyilván soha nem jártam még ebben a cipőben. Ha elmegyek a gyámra, egyáltalán mi után következik mi?


Nem feltétlenül akarom kivonni a gyerek életéből, de az a sok szemétség, amit elkövet nap, mint nap... Attól félek, hogy a gyerekem egyszer megkérdezi majd, hogy neki miért ilyen apa jutott? Vajon a férfiak ebbe nem gondolnak bele? Nem akarnak jobb emberré válni? Nem a gyerek az első?

Ha én nem élnék olyan körülmények közt, amilyenben élek, és nem tudnék miből enni adni a gyermekemnek, inkább minden éjszaka eladnám a testem százszor. Ő meg nyugodt szívvel mondja azt, hogy nem tudok adni. Hát apa az ilyen? Ilyet érdemel az én gyermekem?

Szégyen és gyalázat!

2009. júl. 31. 03:21
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igazából azt sem tudom, hogy merre induljak, nyilván soha nem jártam még ebben a cipőben. Ha elmegyek a gyámra, egyáltalán mi után következik mi?


Nem feltétlenül akarom kivonni a gyerek életéből, de az a sok szemétség, amit elkövet nap, mint nap... Attól félek, hogy a gyerekem egyszer megkérdezi majd, hogy neki miért ilyen apa jutott? Vajon a férfiak ebbe nem gondolnak bele? Nem akarnak jobb emberré válni? Nem a gyerek az első?

Ha én nem élnék olyan körülmények közt, amilyenben élek, és nem tudnék miből enni adni a gyermekemnek, inkább minden éjszaka eladnám a testem százszor. Ő meg nyugodt szívvel mondja azt, hogy nem tudok adni. Hát apa az ilyen? Ilyet érdemel az égy gyermekem?

Szégyen és gyalázat!

2009. júl. 31. 03:21
 4/39 anonim ***** válasza:
61%

Jó lenne a párod véleményét is hallani,mert így nagyon egyoldalú a dolog.Mindketten akartátok a babát,vagy csak te?Ha eddig is rossz volt a viszonyotok,miért vállaltatok gyereket?Vagy csak véletlenül lett?

Ne a gyámhatóságra menj,mert azok nem fognak semmit csinálni.Ügyvéd kell és a Bíróságon pert indítani.Általában az apa keresetének max. 20 százalékát ítélik meg gyerektartásként.Ez kb.20.000.- Ft-ot jelent majdf.És a gyereked véleménye az apjáról attól függ,hogy te mennyire neveled az apja ellen.Mert a szövegedből ez tűnik ki.Ezzel pedig a gyerekednek teszel nagyon rosszat.Ne a te haragodat,gyűlöletedet add át a picinek.Találkozzon annyit az apjával,amennyit lehet,és majd ő eldönti,hogy milyen az apja.Kéthetenkénti találkozás az apjával,nem lehet elég egy kapcsolat kialakításához,még akkor sem,ha te pozitívan állsz a dolgohoz.Ne a saját érdeked,hanem a gyereké legyen az első.

2009. júl. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a láthatás nem csak akkor jár, ha fizet.A láthatáshoz mindenképp joga van, ha akarja, ez nem csereüzlet.

Az 50 ezer forint nagyon sok.A legtöbben 15-20 ezret kapnak a gyerektartásra.

A láthatást mindenképp megítélik majd.

És a legtöbb apa ennyi idős korában nem konyít a gyerekhez, esetleg az, aki mindennap vele van és figyeli, hogy látja el a gyereket anya.

2009. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolonak.Mi az,hogy nem elég kéthetente?azt sem tudja hogyan kell megfogni?!Mit akar az ilyen?3 éves koráig nem mviheti el az apa.Költséghez nem akar hozzájárulni de ő adja oda a gyereket?Én tuti nem adnám.az az apa aki nem érzi magát apának csak azért kell a gyerek mert majd ő megmutatja meg az én gyerekem cimszóval az szerinted a gyerekkel akar kapcsolatot?Mi lesz később?Kérdezőnek:menj be a biróságra add be a gyerektartási beadványt 20%-ot megitélnek meg kéthetente láthatást ne engedd,hogy rendszeresen odajárjon mert tönkre teszi az életeteket.
2009. júl. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
bocsi utolsó vagyok a 6.15-ösnek szólt amit irtam
2009. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
07.36-osnak: olyan nincs, hogy nem engedi a láthatást kéthetente.Ez nem kívánságműsor, hanem a törvény által szabályozott rendszer.De az igaz, hogy 3 éves koráig nem viheti el.
2009. júl. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
én azt irtam,hogy a kéthetente utáni láthatást ne engedje a kötelezőt azt persze az kötelező
2009. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképp beszélj egy ügyvéddel. Ha a kicsi a te neveden van ,akkor neki kell intézkednie,hogy a nevére kerülhessen. Ha ezt megteszi és fizeti a bíróság által meghatározott gyerektartást,akkor láthaja a kicsit(mindent meghatároznak pontosan),de pár éves koráig nem viheti el. Kiváncsi vagyok,hogy mit fog szólni,ha konkrét tényeket közölsz vele és a kötelezettségeit,mert nem úgy van,hogy ad amennyit tud. Viszont ha elkezd normálisan gondoskodni a kicsiről az más lenne. Viszont ha mindig szerencsétlen flótás volt,akkor miért voltál vele és szültél neki gyereket? Nem jó,ha nagyon rosszakat mondasz az apáról,mert késöbb ha mondjuk tini lesz a lányod és visszahalja,gondolj bele,hogy hogy fog neki esni,hogy egy szerencsétlen flótás az apja. Volt barátnőm,aki folyton ezt halotta a rokonságától és mindig magára vette,mert ugye a génjei fele ettőla szerencsétlen pasitól vannak. Inkább ne mondj semmit az apjára. Megértem,hogy miért érzel így,de abba is gondolj bele,hogy milyen egy gyereknek mikor a szülőről csak rosszat hall.
2009. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!