Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyekkel indulok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyekkel indulok alperesként egy apa által megindított gyermekelhelyezési perben?

Figyelt kérdés

A terhességem első trimeszterében elköltöztem az exemtől. A folyamatos viták és az elkeseredés vitt erre a lépésre. Ő világ életében egy borzasztóan lusta, szerencsétlen flótás volt. Az a típus, aki nem törekszik a jobbra, hanem megelégszik a kevéssel is. Elég sokat veszekedtünk abból kifolyólag, hogy keressen jobb állást, mert a baba többet fog felemészteni az ő 90.000.Ft-os jövedelménél, plusz a lakást, a rezsi, étel-ital. De ő lusta volt ehhez. Nem kereste a lehetőségeket. És ez cseppet sem túlzás. 3 hónapos terhesen megkérdezte a dokimtól, hogy nem-e lehetne elvetetni inkább, vagy nekem valamilyen nyugtatót felírni, mert nincs rám jó hatással ez a terhesség. Hát milyen ember az ilyen? Jelenleg 3 hónapos a kislányom, és mivel nem ad egy fillér gyerektartást sem ezért beszüntettem a láthatást. Eleinte engedtem, jöjjön hetente, bár a hátam közepére sem kívántam. Igazából nem tudott mit kezdeni a kislányommal. Megitatni, megetetni nem tudta. A kezébe sem tudta venni, és azt sem tudta, hogy ivás után böfögni szoktak a babák, ezért majdnem megfulladt a kezében egyszer. Az utolsó látogatásnál kérte, hogy legyen a nevén a gyerek. Mondtam, hogy rendben, de akkor változnak a dolgok, és kérek gyerektartást. Azt mondta, hogy ő nem tud adni havi 50.000.Ft-ot. Bár megjegyzem, még az is kevés egy hónapra. Azt mondtam rendben, akkor mondjon egy összeget. Azt mondta, hogy nem tud számszerűen mondani semmit, annyit ad, amennyit tud. Én ezzel nem elégedtem meg, és azt válaszoltam, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is. A válasz: Ezt az állam dönti el. Gondoltam, akkor a láthatást is, így hát beszüntettem a találkozókat. Én nem élek rossz anyagi körülmények közt, az édesapám segít, amiben csak tud. De nem az ő dolga lenne eltartani a lányomat, hanem az apjának. Jelenleg dolgozom is, még pedig a kisbabámmal együtt édesapám cégénél hetente egy fél napot. Nem panaszkodhatok, nincs rossz sorunk. De ez nem ok arra, hogy ő ne vegye ki a részét ebből. Ez a pénz nem rám megy, hanem a gyerekre. Minden filléremet rá költöm. Szeretnék neki mindent megadni, amire csak szüksége lehet.

Most éppen azzal fenyeget, hogy pert indít ellenem a láthatás miatt. Kérdem én, milyen esélyekkel indulhatok? A tehességem alatt - 6 hónapos terhesen - begörcsöltem egy vitánk után, ezért a korházba kellett járnom magnézium infúziókra. Érvelhetek ezzel? Tudom, hogy csak azért akarja látni a gyereket, mert a szülei biztatják, és hogy engem bosszantson, vagy bizonyítson, hogy ő jó apa. Tudom, hogy az anyja folyton mondja neki, hogy ne hagyd, a te gyereked, az én unokám, stb... Szeretem a szüleit, jó emberek, de azt hiszem nagyon félre nevelték a fiukat. Szívem szerint kiiktatnám az életünkből. Hogyan tudom távol tartani magunktól? Tényleg azok segítségét kérem, akik hasonló helyzetben vannak, voltak, vagy ismerősük esetleg végig járta ezt a procedúrát. Feleség nem voltam soha, csak együtt éltünk. De már egy éve külön vagyunk. Nekem nincs új párom, időm sem lenne, és bevallom kedvem sem ezek után.


2009. júl. 31. 02:26
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
55%
Alapból az ő nevére kellett volna, hogy kerüljön, vagy két vezetékneve kellett volna, hogy legyen. Ezek után mit vársz? Szerintem a volt pasid nagyon esetlen egy pali, és ezt használod te ki nagyon!
2009. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
VAlakik nagyon rosszul tudják...NEM kell, hogy a pasas vezetékneve legyen a gyereké.lehet úgy, hogy a születési anyakönyvi kivonatban szerepel apaként(apasági nyilatkozat), mégsem azonos a vezetéknevük.ha a szülés előtt nem voltak házasok, és nem volt nyilatkozat, akkor az anya vezetéknevét viseli a gyerek.Ez csak az anya beleegyezésével változtatható meg.
2009. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Nos, mivel nem volt nyilatkozat, ezért az én nevemen van a pici. Nem hinném, hogy kihasználnám bárkinek is az esetlenségét. Én egyedül vagyok egy gyerekkel, segítség nélkül. Szerintem a lehetetlen helyzetben nem ő van, hanem én. Tudjátok mit jelent egy gyereket nevelni? Szeretem a gyerekemet és eszembe nem jutna oda adni senkinek. Soha. De az biztos, hogy kemény meló ez. Mellette dolgozzál, és legyen még erőd harcolni az apjával és annak családjával. Éjjel 2 óránként kellj fel hozzá, aztán nappal pedig dolgozz és lásd el a házi munkát. Jaj, de sajnálom azt a drága apukát, akinek semmi gondja és még anyagilag sem akar segítséget nyújtani. Valóban rossz neki.

Egyébként az anyakönyvi kivonatban ott szerepel a neve, mert fontosnak tartottam, hogy az a kis rész ne maradjon kipontozva. Minden kis emléklap, amit a kórházban töltöttek ki, nevetséges, mert szinte mindegyiken át van húzva az apa vezetékneve, és oda van írva az enyém. Ugyanis én először azt diktáltam be. Csak aztán kérték a nyilatkozatot, és olyanom nem volt. Vicces, de két karszalagot kellett eltennem emlékbe.

2009. aug. 3. 17:33
 34/39 anonim ***** válasza:

Nem volt apasági nyilatkozat? Akkor gyerektartást sem kell fizetnie. Az apa nem is akarja, hogy a nevén legyen a gyerek? És nyilatkozatot sem akar tenni róla, hogy ő az apja?


Szerintem ha gyerektartást akarsz kapni, akkor már csak DNS teszttel fogsz így kapni. Csináltass DNS-tesztet, az a biztos, és akkor kapsz gyerektartást is. (Az apa állja a költségét ilyenkor)

2009. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban úgy történik, hogy mivel most nincs apukája jogilag, a gyámügy behív majd, hogy nyilatkozz az apáról.Ha megmondod, hogy ő az, akkor hivatalból behívják őt, hogy nyilatkozzon az apaságról.Ha nem teszi, akkor pert indítanak ellene.

Ha nyilatkozik, akkor is eldöntheted, kell-e a neve.Fizetnie kell majd gyerektartást és láthatást is kérhet.

Ha nem mondod meg ki az apa, esetleg más apát jelölsz meg, akkor neki semmi köze nem lesz a gyerekhez.Pláne, ha másvalaki vállalja.Amíg ő le nem mond róla, az igazi apa nem tehet semmit.De akkor nincs tőle gyerektartás sem.

Azt hiszem nagyjából ez az összes eshetőség az összes kiskapuval.

2009. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
egyáltalán övé a gyerek?
2009. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Ez akkor azt jelenti, hogy nem kötelező beleegyeznem abba, hogy a nevét viselje a gyerek? Ezt én dönthetem el? És ettől függetlenül úgy van mindenhol megjelölve, mint apa? Akkor viszont nem értem, hogy miért mondják mások, hogy ha nincs a nevén, akkor ne várjak gyerektartást se. Mindenesetre érdekes.
2009. aug. 4. 12:25
 38/39 A kérdező kommentje:
11:52-es! Ez igazán kedves. Sajnos le sem tagadhatná.
2009. aug. 4. 12:26
 39/39 A kérdező kommentje:
08:25! Köszönöm a választ. 100%-ban hasznosnak találtam.
2009. aug. 4. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!