Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyekkel indulok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyekkel indulok alperesként egy apa által megindított gyermekelhelyezési perben?

Figyelt kérdés

A terhességem első trimeszterében elköltöztem az exemtől. A folyamatos viták és az elkeseredés vitt erre a lépésre. Ő világ életében egy borzasztóan lusta, szerencsétlen flótás volt. Az a típus, aki nem törekszik a jobbra, hanem megelégszik a kevéssel is. Elég sokat veszekedtünk abból kifolyólag, hogy keressen jobb állást, mert a baba többet fog felemészteni az ő 90.000.Ft-os jövedelménél, plusz a lakást, a rezsi, étel-ital. De ő lusta volt ehhez. Nem kereste a lehetőségeket. És ez cseppet sem túlzás. 3 hónapos terhesen megkérdezte a dokimtól, hogy nem-e lehetne elvetetni inkább, vagy nekem valamilyen nyugtatót felírni, mert nincs rám jó hatással ez a terhesség. Hát milyen ember az ilyen? Jelenleg 3 hónapos a kislányom, és mivel nem ad egy fillér gyerektartást sem ezért beszüntettem a láthatást. Eleinte engedtem, jöjjön hetente, bár a hátam közepére sem kívántam. Igazából nem tudott mit kezdeni a kislányommal. Megitatni, megetetni nem tudta. A kezébe sem tudta venni, és azt sem tudta, hogy ivás után böfögni szoktak a babák, ezért majdnem megfulladt a kezében egyszer. Az utolsó látogatásnál kérte, hogy legyen a nevén a gyerek. Mondtam, hogy rendben, de akkor változnak a dolgok, és kérek gyerektartást. Azt mondta, hogy ő nem tud adni havi 50.000.Ft-ot. Bár megjegyzem, még az is kevés egy hónapra. Azt mondtam rendben, akkor mondjon egy összeget. Azt mondta, hogy nem tud számszerűen mondani semmit, annyit ad, amennyit tud. Én ezzel nem elégedtem meg, és azt válaszoltam, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is. A válasz: Ezt az állam dönti el. Gondoltam, akkor a láthatást is, így hát beszüntettem a találkozókat. Én nem élek rossz anyagi körülmények közt, az édesapám segít, amiben csak tud. De nem az ő dolga lenne eltartani a lányomat, hanem az apjának. Jelenleg dolgozom is, még pedig a kisbabámmal együtt édesapám cégénél hetente egy fél napot. Nem panaszkodhatok, nincs rossz sorunk. De ez nem ok arra, hogy ő ne vegye ki a részét ebből. Ez a pénz nem rám megy, hanem a gyerekre. Minden filléremet rá költöm. Szeretnék neki mindent megadni, amire csak szüksége lehet.

Most éppen azzal fenyeget, hogy pert indít ellenem a láthatás miatt. Kérdem én, milyen esélyekkel indulhatok? A tehességem alatt - 6 hónapos terhesen - begörcsöltem egy vitánk után, ezért a korházba kellett járnom magnézium infúziókra. Érvelhetek ezzel? Tudom, hogy csak azért akarja látni a gyereket, mert a szülei biztatják, és hogy engem bosszantson, vagy bizonyítson, hogy ő jó apa. Tudom, hogy az anyja folyton mondja neki, hogy ne hagyd, a te gyereked, az én unokám, stb... Szeretem a szüleit, jó emberek, de azt hiszem nagyon félre nevelték a fiukat. Szívem szerint kiiktatnám az életünkből. Hogyan tudom távol tartani magunktól? Tényleg azok segítségét kérem, akik hasonló helyzetben vannak, voltak, vagy ismerősük esetleg végig járta ezt a procedúrát. Feleség nem voltam soha, csak együtt éltünk. De már egy éve külön vagyunk. Nekem nincs új párom, időm sem lenne, és bevallom kedvem sem ezek után.


2009. júl. 31. 02:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Na most elárultad magad!

"Ez a gyerek az enyém. Én nem kértem, hogy vegyen részt a nevelésében, ő akarja."

A gyerek kettőtöké, és nem csak a tied. Az meg teljesen érthető, hogy a nevelésében részt akar venni, nem gondolod? Nagyon, nagyon, nagyon rosszul látod a dolgokat, és ennek a gyerek fogja meginni a levét. Igen, a gyereket hagynod kell benne csalódni, neki kell rájönnie, hogy milyen az apja. Te ettől úgysem tudod megvédeni.


Én úgy tudom, hogy amíg nincs lerendezve a láthatás, (tehát nincs megszabva, hogy ettől és eddig) addig el is viheti. Mert addig ugyanolyan joga van hozá mint neked. Szóval ha fogja a gyereked és elviszi az anyjához, hogy mutassa meg neki hogyan kell fogni stb, akkor Te nem tehetsz semmit, hiába ilyen pici.


Ne sajátítsd ki a gyerekedet... oké, az anyja megmutatott egy másik fogást, majdnem megfulladt, ez már nem oké. Határozottan, nem kiabálva mondjad meg neki, hogy ha látni akarja a gyerekét, akkor csinálja azt, amit te mondasz neki, a gyerek dolgaiban (hogyan fogja, etesse, itassa, fürdesse) ne hozd szóba a gyerektartást, és ne hergeld, mert ki tud veled baszni ám! Hány olyan férfi van, aki nem fizeti a gyerektartást? Vagy csak néha fizet? És mégis láthatja a gyerekét, mert ez nem jogi kérdés, hanem alapdolog.

2009. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Olyan helyzetben vagyunk jelenleg, hogy abszolút megszakítottunk minden kapcsolatot. Ő pert fog indítani ellenem, még pedig azért, mert nem engedtem a láthatást. De egy dolgot nem vesz figyelembe. Nem tartottam fegyvert a fejéhez, nem két kopasz nagydarab állattal fenyegettem meg, hogy ne jöjjön ide. Ha őt érdekelné a gyerek, a minimum, hogy felvenné a telefont, ha hívom, és elolvasná az e-mailjeimet. Nem viheti sehová. Nincs a nevén a gyerek. Jelen pillanatban idegen.

Egyébként igen, a gyerek az enyém. Magamnak szültem, nem másnak. Ezzel szerintem minden anya így van. Nem hinném, hogy hű de nagyon elárultam magam. Max annyit érthetsz belőle, hogy nem tukmáltam rá magunkat.

2009. aug. 1. 21:17
 23/39 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul látom a dolgokat. Ember vagyok, hibázhatok. De egyet tisztázzunk. A gyerektartást nem nekem fizeti ki, hanem a gyerekének. Nem nekem lesz tőle több, vagy jobb, hanem a vérének. Ha annyira szereti, oldja meg, hogy minél többet tudjon adni, mert a szeretetből nem él meg szegénykém. Ettől én még nem leszek pénzéhes, hiszen magamra nem is költök egy fillért sem. Csupán csak azt követelem, hogy vegye ki a részét a költségekből is, ne csak a szülő akarjon lenni.
2009. aug. 1. 21:21
 24/39 A kérdező kommentje:
A szülő önszántából nem igazán szeret kárt okozni a gyermekének. Én félek attól, hogy nagyot fog csalódni. De persze, nem lenne ellenemre, ha szeretné.
2009. aug. 1. 21:24
 25/39 anonim ***** válasza:
70%
az elején már irtam neked de most megint irok.IGAZAD van én is magamnak szültem gyereket.ki a francot érdekli a hülye volt férjem aki csak a haverjai elött henceg,hogy van egy lánya és egy uj nőnek egy pár nike cipőért vagy jobb ruháért vagy utazásért eladta a lelkét.én mit mondjak a gyereknek?majd ha felnő eldönti,hogy akarja e látni.amig én ha lázas a gyerek ott vagyok mellette addig a volt férjem amostani macájával hentereg és fizet 10000 ft-ot amit eddig vontak a béréből de már kilépett onnan is,hogy ne fizessen.ezek után adjak láthatást?azt sem tudja milyen kaját szeret a gyerek és milyen mesét nézne.az anyost meg küldd a p..ba.a fiát kellett volna megnevelni,hogy felelősségteljes életet éljen.nem nagyon bizonyitott akkor mit szól bele a TE életedbe????röviden ennyi ,pontozzatok le de ezt csak az tudja aki benne él!!!!
2009. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
55%

Szóval még a nevén sincs a gyereke? Akkor ugy tudom nem is kell gyerektartást fizetnie. Tett apasági nyilatkozatot? A gyerekét, (a saját vérét, ahogy Te fogalmaztál) a nevére nem veheti, de azért fizessen gyerektartást?


Szerintem nagyon ki/basztál ezzel az emberrel, és igen, ember vagy, hibázhatsz. De ne feledd, hogy mindennek meg lesz a következménye, lehet nem most, hanem majd 20 év múlva.

2009. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Kérdem én, ha nincs a nevén, akkor nem is az ő gyereke? Ha nem az ő gyereke, akkor mi a fenéért akarná látni? Ez oda-vissza dolog. Ha pedig addig nem tartja a sajátjának a gyereket, amíg nincs a nevén, akkor ne is legyen soha. Ember az ilyen???
2009. aug. 2. 18:47
 28/39 A kérdező kommentje:
És még valami. Nem tiltottam meg neki, hogy a nevére vegye. 3 hónapos a gyerek, eddig minden más valahogy fontosabbnak tünt.
2009. aug. 2. 18:49
 29/39 A kérdező kommentje:

13:40-es!

Örülök, hogy végre valaki nem az apát akarja mindenáron megvédeni. Aki nem volt még ilyen cipőben csak azt hajtogatja, hogy ne a pénzzel foglalkozzak, meg hogy az apai jogok... És az anyai jogok? És a gyermek jogai? Ha az apának jogában áll havonta 200.000.Ft-ot magára költeni, nekem miért nem juthat egy fillér sem? Mert vállaltam egy gyereket? Ő nem? Akkor tényleg ne is jöjjön.

2009. aug. 2. 18:51
 30/39 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki félre értené, nem azt a pénzt akarom magamra költeni, amit ő adna gyerektartás címén, hanem azt kérném, hogy a költségeknek a felét fizesse, és akkor nyilván nekem is jutna. De, ha nem is a felét, bizonyos részét mindenképp. Nő lévén nekem is jól esne, ha kicsit elkezdhetnék magammal is foglalkozni.
2009. aug. 2. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!