Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyekkel indulok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyekkel indulok alperesként egy apa által megindított gyermekelhelyezési perben?

Figyelt kérdés

A terhességem első trimeszterében elköltöztem az exemtől. A folyamatos viták és az elkeseredés vitt erre a lépésre. Ő világ életében egy borzasztóan lusta, szerencsétlen flótás volt. Az a típus, aki nem törekszik a jobbra, hanem megelégszik a kevéssel is. Elég sokat veszekedtünk abból kifolyólag, hogy keressen jobb állást, mert a baba többet fog felemészteni az ő 90.000.Ft-os jövedelménél, plusz a lakást, a rezsi, étel-ital. De ő lusta volt ehhez. Nem kereste a lehetőségeket. És ez cseppet sem túlzás. 3 hónapos terhesen megkérdezte a dokimtól, hogy nem-e lehetne elvetetni inkább, vagy nekem valamilyen nyugtatót felírni, mert nincs rám jó hatással ez a terhesség. Hát milyen ember az ilyen? Jelenleg 3 hónapos a kislányom, és mivel nem ad egy fillér gyerektartást sem ezért beszüntettem a láthatást. Eleinte engedtem, jöjjön hetente, bár a hátam közepére sem kívántam. Igazából nem tudott mit kezdeni a kislányommal. Megitatni, megetetni nem tudta. A kezébe sem tudta venni, és azt sem tudta, hogy ivás után böfögni szoktak a babák, ezért majdnem megfulladt a kezében egyszer. Az utolsó látogatásnál kérte, hogy legyen a nevén a gyerek. Mondtam, hogy rendben, de akkor változnak a dolgok, és kérek gyerektartást. Azt mondta, hogy ő nem tud adni havi 50.000.Ft-ot. Bár megjegyzem, még az is kevés egy hónapra. Azt mondtam rendben, akkor mondjon egy összeget. Azt mondta, hogy nem tud számszerűen mondani semmit, annyit ad, amennyit tud. Én ezzel nem elégedtem meg, és azt válaszoltam, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is. A válasz: Ezt az állam dönti el. Gondoltam, akkor a láthatást is, így hát beszüntettem a találkozókat. Én nem élek rossz anyagi körülmények közt, az édesapám segít, amiben csak tud. De nem az ő dolga lenne eltartani a lányomat, hanem az apjának. Jelenleg dolgozom is, még pedig a kisbabámmal együtt édesapám cégénél hetente egy fél napot. Nem panaszkodhatok, nincs rossz sorunk. De ez nem ok arra, hogy ő ne vegye ki a részét ebből. Ez a pénz nem rám megy, hanem a gyerekre. Minden filléremet rá költöm. Szeretnék neki mindent megadni, amire csak szüksége lehet.

Most éppen azzal fenyeget, hogy pert indít ellenem a láthatás miatt. Kérdem én, milyen esélyekkel indulhatok? A tehességem alatt - 6 hónapos terhesen - begörcsöltem egy vitánk után, ezért a korházba kellett járnom magnézium infúziókra. Érvelhetek ezzel? Tudom, hogy csak azért akarja látni a gyereket, mert a szülei biztatják, és hogy engem bosszantson, vagy bizonyítson, hogy ő jó apa. Tudom, hogy az anyja folyton mondja neki, hogy ne hagyd, a te gyereked, az én unokám, stb... Szeretem a szüleit, jó emberek, de azt hiszem nagyon félre nevelték a fiukat. Szívem szerint kiiktatnám az életünkből. Hogyan tudom távol tartani magunktól? Tényleg azok segítségét kérem, akik hasonló helyzetben vannak, voltak, vagy ismerősük esetleg végig járta ezt a procedúrát. Feleség nem voltam soha, csak együtt éltünk. De már egy éve külön vagyunk. Nekem nincs új párom, időm sem lenne, és bevallom kedvem sem ezek után.


2009. júl. 31. 02:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

"Ha a kicsi a te neveden van ,akkor neki kell intézkednie,hogy a nevére kerülhessen."

alá kell írnod egy papírt, hogy hozzájárulsz a néviseléshez, ha nem akarod, a gyerek nem fogja az ő nevét viselni.


"Ha ezt megteszi és fizeti a bíróság által meghatározott gyerektartást,akkor láthaja a kicsit(mindent meghatároznak pontosan),de pár éves koráig nem viheti el."

Már írtam, hogy ez nem "ha fizet" alapon működik.

2009. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
*névviselés*-elnézést
2009. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
50.000 gyerektartás is kevés lenne? Neked mennyi pénz kéne? A bíróság sem fog többet megítélni, mint a párod fizetésének 20%-a. A láthatás pedig alapvető dolog, az apa arról nem tehet, hogy nem tud vele semmit sem csinálni, meg kellett volna mutatnod neki hogyan kell megetetni, megitatni. Úgy látom, hogy a legfőbb ok a szakításban a pénz miatt volt a pároddal, ami rossz húzás volt, mert így még kevesebb lesz. Tényleg elég egyoldalú a dolog, a gyerek érdekeit nézzed. Ha felnő és megkérdezi, hogy miért NINCS apja, mit mondasz neki? Mindenkinek joga van az apjához, amennyiben jó apa lehetne. A gyereknek alapvető joga az, hogy megismerhesse az apját, és ha lesz egy nevelőapja, az nem ugyanaz lesz. Amennyiben a párod nem drogozik, ver, vagy iszik, esetleg szerencsejátékozik, csak annyi a baja, hogy "lusta, szerencsétlen" még nem jelenti azt, hogy ő rossz apa lenne. Az elvetetés dolgot nem tudom kommentálni, szerintem csak azért mondta, mert látta, hogy milyen kilátástalan a helyzet, és nem akarta, hogy ez legyen belőle, de ezt tőle kell megkérdezned.Mennyi ideig voltál vele együtt? Csak mert a gyereked azt fogja mondani (ez biztos, én is ezt mondom) akkor minek álltál össze egy ilyen alakkal? És igaza lesz...
2009. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Kedves Hölgyeim!Az,hogy 3 éves koráig nem viheti el a különélő szülő,az nem törvény,bírófüggő!

Amíg nincs leszabályozva a láthatás,addig bármikor elviheti,mindegy hány éves.Ha a hölgy gyermektartást akar(ami természetesen jár a gyermeknek)akkor apuka nevét fogja viselni,bármit is szeretne.Majd a gyámhatóság felszólítja ,hogy rendezze a gyermek jogviszonyát.

A kérdező hölgyike mindenesetre csupán egy pénzkiadó tenyészbikát látott apukában,nem biztos,hogy nála van jó helyen a gyermek,pláne lány létére...

2009. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"milyen esélyekkel indulhatok?"

Jóval.

De ne becsüld le az ellenfelet!

És azt se felejtsd, hogy úgy tartják: pereskedés az ügyvédek csatája. Tehát tök mindegy milyen képtelenséghalmazzal jön elő az ex, egy minden hájjal megkent ügyvéd azzal képes sarokba szorítani téged, sőt képes elbizonytalanítani a bírót.


Mi már az ex sokadik cigánykodásán vagyunk túl, többek között gyermekelhelyezés megváltoztatásán is.


Az előző hozzászólások szerintem figyelemre méltók, csak apróságokat tennék hozzá.


Nálunk az ex egyik cigánykodása közepette elszólta magát: azt javasolta az ügyvédje, hogy a gyámhivatalnál gyűjtsön pontokat a volt neje ellen. Ezt fogást felhasználhatod: a gyámhivatal aligha fog segíteni, de te a bíróságon az asztalra tudsz tenni egy adag iktatott iratot, hogy "ilyen és ilyen problémák miatt kellet a gyámhivatalhoz fordulnom a felperes súlyos szülői és emberi hibái miatt".

Bizonyos cigánykodások elhárításában még segíthet is a gyámhivatal eközben.


Ezt a "Nekem nincs új párom, időm sem lenne, és bevallom kedvem sem ezek után." kijelentést mondani nem javaslom.

Teljesen megértelek, de tapasztalatom szerint a perben nem előnyös neked egy ilyen mondat.

Azt kell mondanod, hogy igen, most nincs, de miután feldolgoztad a kapcsolatotok tönkremenéséből fakadó megrázkódtatást, új párkapcsolatot fogsz kialakítani, mert a harmonikus férfi-nő kapcsolatot tartod megfelelőnek, és különösen fontosnak ítéled, hogy gyermeked teljes családban nőjön fel.

2009. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nincs róla végzése, hogy van láthatási joga, mint ahogyan arról sincs, hogy gyerektartást kellene fizetnie, és ő ehhez tartja magát. Miért lennék én mindig a jó fej??? Kiprovokálja, hogy ilyen eszközökhöz folyamodjak. A gyerek érdeke őt látni??? A gyereknek egyetlen érdeke van most jelenleg, még pedig az, hogy egyen, igyon, megfelelően fejlődjön. Na ezt kéne szem előtt tartani. Tudjátok ti mennyibe kerül egy doboz tápszer, egy doboz tea és hogy mindez meddig elég??? És akkor még nem beszéltem a tisztálkodó szerekről, a ruhákról, amiket havonta kinő. Nem 10 ezer egy hónapban egy gyerek, és higgyétek el az 50 ezer is kevés lenne rá.
2009. júl. 31. 20:36
 17/39 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, nyilván itt mindenkinek több éve tartó harmónikus kapcsolata van, soha az életben nem csalódtatok senkivel, és abban a szerencsés helyzetben voltatok mindig, hogy nem szúrt ki veletek egy fazon sem soha. Egy fontos dolgot kiemelnék, a gyerek bár tőle van, nem neki szűltem. Ez a gyerek az enyém. Én nem kértem, hogy vegyen részt a nevelésében, ő akarja. Ha akarja, akkor viszont fizessen. Naná, hogy a pénz miatt van a vita, elvégre a gyerekemről van szó, és neki minden fillérért megéri. Ha van gyermeked megérted. Ha nincs, akkor majd megtudod milyen ez. Aki gyermeket nevel, az jól tudja, hogy egy gyereknek a havi költsége messze meghaladja a 100.000.Ft-ot. Mert az ember nem akarja, hogy egy ingerszegény környezetbe nőjjön fel, és nincsenek testvérei, akinek a dolgait megörökölné, így a nulláról kell kezdeni. Tudjátok mennyibe kerül egy kiságy, amit kb. 10 éves koráig tud használni? Tudjátok mennyibe került a kis szobáját kialakítani, megcsinálni szépen? Tudjátok mennyibe kerül, akár csak egy lepedő a kis matracára??? Mindent, de tényleg mindent egyedül, hitelből, vagy apukám segítségéből vettem meg. És még én vagyok pénzéhes???
2009. júl. 31. 20:43
 18/39 A kérdező kommentje:

Kedves 16:53-as!

Először is köszönöm a választ. Én nem akarom őt lehúzni, sajnos lehúzza ő saját magát is. Nem akarok ügyvédet fogadni sem, mert bevallom őszintén, szívesebben költöm a lányomra. Hidd el, mindig van mit venni neki. De, ha tényleg szükséges, akkor félre teszek rá. Egy dolog biztos, hogy el nem akarja venni. Hiszen nem tud vele mit kezdeni. Valaki azt írta, hogy nekem kellett volna megmutatnom. Azt hiszitek, hogy nem tettem meg? Mit gondoltok, csak hagytam had kísérletezzen a gyerekkel? Megmutattam neki hogyan fogja, hogy ha kell böfögni is tudjon, és jól is érezze magát, de az anyja mutatott neki egy másik fogást, ezért majdnem megfulladt a gyerek, ő meg tétlenül nézte, hogy visszanyeli a gyerek a cuccot, és ha nincs az én lélekjelenlétem, akkor már nincs gyerek, amiért harcolhatnánk. Nem, nem viheti el a gyereket addig, amíg ő nem tudja a saját szükségleteit megoldani. És a végzésnek minden pontját betartjuk. Higgyétek el, magától fog szépen lassan lekopni néhány éven belül. Mert, hogy ez így szokott lenni.

2009. júl. 31. 21:01
 19/39 A kérdező kommentje:

06:15-ös!


Az, hogy miért lett a baba, az egy dolog. Jelen helyzetben nem mérvadó. Leírtam a probléma gyökerét, ebből kell kiindulni.

Egyébként köszönöm a választ.

2009. júl. 31. 21:06
 20/39 A kérdező kommentje:
Valaki azt írta, hogy ne én döntsem el, hogy az apa jó apa-e, hanem engedjem, hogy a gyerek lássa át a helyzetet. Nincs is ezzel semmi baj. Nem szándékozom rátukmálni az akaratom. De eljön az idő, amikor csalódni fog benne. Akkor azt hogyan magyarázom meg neki? Na akkor hazudjak? Mondjam azt, hogy nem is olyan rossz ember? Előbb-utóbb eljön a pillanat, amikor le kell majd vele ülnöm beszélgetni és elmondani neki, hogy mi történt és hogyan. Na akkor hogyan??? Erre is jöhetnek a tanácsok!
2009. júl. 31. 23:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!