Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

A probléma abból adódik, hogy a nejem válik. Oka nincs rá, csak. A valódi gond az, hogy kimenekült a házasságunkból. Több éves felelőtlen viselkedése, konfliktushelyzetek. A felelőtlen viselkedése mint anyagiakban és erkölcsi téren van. Anyagiakban eléggé szép összeg. Ami nem lehet közös hitel, mert nem az életközösségünkhöz kellett és tőlem függetlenül vette föl. Az erkölcsi téren a megcsalás és abból született gyermek a probléma. Sajnos a nagy adóssága miatt bajba is kerülhet. A szüleire akar támaszkodni, akik nagyon idősek és betegek. Tulajdonképp az a gond ha apaságit csináltatok és kiderül, hogy nem én vagyok az apa, akkor magára is maradhat. Ugyan is akinek csak egy röpke eset volt, annak csak arra kellett. De másra nem. Így ha nem én vagyok az apa, akkor a vérszerinti apára kerül a gyermek, aki le is mondat és le is fog mondani róla, csak fizet utánna. De , ha a nejem szülei meghalnak és nem talál megfelelő párt. Márpedig az kemény dió két gyeremkkel, akkor magára marad pár millió adóssággal és ét gyermekkel. De ha vele is esetleg történne valami, akkor tulajdonképp a gyermek sorsa meg van pecsételődve.

Szóval, vagy apaságit csináltatok s nekem sem jó akkor, de legalább nem tud bántani, ha nem csináltatok, akkor vissza tud élni a a gyermekkel. Már pedig egy gyermek nem tehet arról ha világra jött. De azért egy felelőtlen tuskó ne rontsa el az életét.Sanos ez esetben két gyeremkről van szó.


2012. szept. 16. 10:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját életéért felelős. Én a helyedben sorsára hagynám a nőt is és figyelnék. Ha a gyerekek magukra maradnak, akkor kérvényezném az örökbefogadásukat. De egyébként mindenki a saját gondjait oldja meg, én így gondolom.
2012. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

ha nem a tied a gyerek akkor nem fogják megadni neked azt h te nevelhesd

sajnálat ide-oda de ha kimondják h nem a tied onnantól szinte semmi jogod nincs hozzá és anyagi vonzata sem lesz utána (mármint gyerektartás)


el kellene dönteni mit is akarsz

ha sajnálod a csajt és a gyerekeit akkor nagy pácban vagy mert még a ingedet is elszedi majd


tudom h nehéz lemondani a gyerekről mert a szíved is benne van de segítheted öt úgy is h az anya nem kapjon belőle semmit sem


keress egy jó jogászt akivel ezt átbeszélheted és tisztázd le pontosan mi is akarsz

mert nekem ez kicsit kesze-kusza volt

2012. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Már miért ne adnák meg, hogy ő nevelhesse? Ha csak a vér számítana nem lehetnének örökbefogadott gyerekek.

Ő ugyanúgy örökbefogadhatja azt a gyereket.

Különben is, az igazi apja egyáltalán igényt tartana rá?

2012. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igaza va.

Ebben az egészben egy a döfi. Én vettem el a nejem , mert szerettem, megosztottam vele az otthonom, amiben le húzott közel 10 évet és arra nem méltatta , hogy érdekelje. Szóval , lehet rá férne egy kicsit növelni az adósságát. Nem pénzéhség miatt, kicsit rá ébreszteni, hogy nem ő vett el engem.

2012. szept. 16. 14:57
 15/27 A kérdező kommentje:

Egy gyámügyessel beszélgettem, aki elmondta nagyon sok gyermek nő úgy föl, hogy nem a férjtől van . Jobik esetben a nő befogja a száját és meglapul, rosszabbik eset maikor válik és még követelkőzik. A nagyon rosszabbik eset az amikor a férj mit sem tud arról, hogy nem az övé a gyeremk, majd csak csodálkjozik, ha még látni sem hagyják neki, sőtt jól ki is csinálják.

Sajnos most kell megismernem ezt a világot is, hogy vannak olyanok akik el tudják rontani magu, és környezetükben a mások életét is csupán felelőtlenségük miatt. Azért itt sorsokról van szó.

2012. szept. 16. 15:13
 16/27 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, borzalmas, hogy van, aki erre képes :(


Egyébként milyen idős a gyerek? Biztos vagy benne, hogy nem tőled van? Mióta tudod, hogy nem a tiéd?

2012. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

amugy ebben az a baj, hogy nagyon sok ilyen van. a kissebb gyerkőc az tuti, ő kimondottan az öcsém. sőtt.

amugy tényleg sajnos nagyon sok nő lép félre és lessz mástól gyermeke. az okosabbik csendben marad, a gyökér meg pereskedik.

szerintem, ha bevezetnék a válásoknál a kötelező apaságit, rögtön kevesebb válás lenne. sajnos a nagyra nőtt gyerekek jogot kaptak hozzá, hogy ezt tegyék.

amugy tényleg szégyen, hogy eddig sülyedtek az emberek egy része le. tisztelem mindazokat akik békés családi életet élnek és azt nézik, hogy jó legyen egymást tiszteletben tartva, és becsületes munkával teremtik megazt amilyük van, fontos számukra a gyermekük és önmaguk jövője. én ezt szerettem volna létrehozni, sajnos a nejem nem ezt látta benne. szerintem egy nő becsülje azt és mint jellemvonás, hogy valaki nemcsaládot alapít először, ha nem otthont teremt hitel nélkül, mellette áll jóban - rosszban. s mindenben.

2012. szept. 16. 15:55
 18/27 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen jogi dolgokhoz nem sokat tudok hozzászólni, de az én véleményem az, hogy hagyd ezt a nőt a fenébe, és csak a gyerekeddel foglalkozz, csak az ő sorsa érdekeljen!

Én a helyedben nemgondolkoznék bosszún, bár az csak az én saját véleményem.


Amúgy jól értem?? a kisebbik gyerek az öcsédé lehet??

2012. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

ja. igen. a nejem úgy gondolta mindegy ki az apja, mert hárman vagyunk fiú testvérek, a bátyám is ki vette belőle a részét. sajnos. amikor elvettem ezt a nőt bele sem mertem , sőtt nem is tudtam, hogy lehet ilyen, én a szüleimnél mást láttam.

amugy, tényleg sok ilyen va, az meg , hogy mikor derül ki, azt a vizsgálat mondaná meg. inkábba viselkedése ami és a gyeremk kinézete, ami rá utal, persze ehhez párosul a házasságunk alatt történtek is. egy életre szóló elcseszés, csupán 10 percen múlhat és egy nem megfelelő védekezésen.

2012. szept. 16. 16:08
 20/27 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben az, hogy márnagyon el dönteni sem lehet, hogy kiből lessz ilyen. Az egyik ismerősömet 26 évesen egy védőnő csinálta ki így. Tudok két diplomásról is, szóval nagyon nehéz megállapítani, hogy kiből lessz egy tirpák.
2012. szept. 16. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!