Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egyszer megkérdezi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyszer megkérdezi a gyerek, hogy miért nem vagyunk együtt az apukájával, akkor mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Még csak 3 hónapos a gyermekem, de bizonyára egyszer majd eljön az idő, amikor megkérdezi, hogy miért nem vagyunk együtt. Abban is biztos vagyok, hogy az az idő is eljön, amikor nem fog megelégedni azzal a válasszal, hogy már nem szerettük egymást. Rettentően rossz a kapcsolatunk és félő ez az évek múlásával sem fog változni. Arról nem is beszélve, hogy minden látogatás alkalmával nagy a feszültség köztünk, mivel már a gyűlölet határát súroljuk. Vajon eljön majd az a pillanat, amikor a gyűlöletet felváltja az érdektelenség?

Nálatok ez hogy működött? Hogyan rejtettétek el a gyerek elől, hogy ennyire utáljátok az édesapát? Egyáltalán hogy lehet ezzel együtt élni?


2009. júl. 31. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

A lányomat az apja 10 napos kora óta alig látja. Nem vesztünk össze, nem volt rossz köztünk a kapcsolat, csak fogta magát és összepakolt, amit már azóta megbánt. A lánya 1 szülinapjára jött, ami márciusban volt. Most lassan 17 hónapos és kb. 4-szer látta.

Én sem tudom, hogy mit mondok majd neki, hogy hol van apa, de még erre a szóra sem tanitom, mert nincs kire mutassak, hogy Ő az!

2009. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, ovis korában jön majd elő a kérdés,mikor a többiek emlegetik az apukájukat.

Akkor esetleg elmondhatod neki, hogy apa és anya szerették egymást, volt egy közös kis viráguk. Aztán telt az idő,apa azt hitte, anya locsolja, anya azt hitte, apa. Elhervadt és már nem lehetett megmenteni.

Rengeteg időtök van még szerencsére. Próbáld meg legalább ne utálni, mert a kicsi megérzi a feszültésget,noha nem tudja megfogalmazni. Fokozatosan tedd helyre a téged ért sérelmeket és lassan válj közömbössé az apa iránt.

További minden jót !

2009. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet. Tudod mi az érdekes? Én sem tanítottam a fiamat arra a szóra, hogy apa, hiszen összesen 3szor látta, nekem sem volt sose kire mutatni, hogy ő az. És mégis most, hogy beszélni kezd, néha hallom, hogy mondogatja, hogy apa. Érdekelne, hogy kire mondja.

Én is gondolkodtam rajta, hogy mit mondok majd neki, ha kérdezi, hogy miért nem vagyunk együtt az apjával. De úgy döntöttem, a korának megfelelően őszintén fogom neki elmondani. Amennyit megért belőle. Elmondom majd neki, hogy már nem szerettük egymást, csúnyán veszekedtünk, és nem akartunk így élni, ezért különváltunk. De nagyon remélem, hogy mire ez központi téma lehetne, addigra már nem egyedül fogom nevelni, és mondhatom majd a fiamnak, hogy neki is van igazi apja, még ha nem is a vér szerinti.

2009. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sajnos a mi életünkben jelen lesz kéthetente egy órát biztosan. Ezeken a napokon látni fogja a gyerek, hogy anya meg apa nem képes egymással két szót váltani. Így olyan lesz neki, mint egy rossz házasságban élni. Egész egyszerüen egyetlen kérdésben sem látunk közös pontot. Vagy nem beszélünk, vagy vitázunk. Egy biztos. Nem fogok rá mosolyogni még a gyerekem kedvéért sem. Hiszen pont miatta veszekszünk állandóan. Ha nem lenne gyerek már rég lezártunk volna mindennemű kapcsolatot egymással. Mit tehetnék?

Egyébként, hogy hogy magától kezdte el mondani, hogy apa? Ez hogy lehetséges? Hol hallhatta?

2009. aug. 1. 00:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagyok. Van 1 apukám, és volt 3nevelőapum, most van a 4. :D (ő a nyerő anyunak :P )

Igazából csak annyit tudnék mondani, hogy ezt a veszekedést, nem szerettük már egymást nem kéne mondani. Mert kisgyerek fejjel teljesen másképp látja a gyerek. (jah igen van egy féltesó öcsi, és neki volt a 3. nevelőapu.. és innen adok 5letet.) Igazából, ha megkérdezi hol van apa, és tartjátok a kapcsolatot a gyerkőc látja őt, ha nem is rendszeresen. Akkor korának megfelelően annyit, hogy valahogy nem jött össze. Igazából én sem tudom pontosan, de ha az anya azt mondja a gyereknek, h veszekedtek-nem szerették egymást. Egy idő után jön a kérdés: "Miért??" Na és akkor Anya még jó, hogy nem magára fogja, egy idő után Apa miatt volt szinte az egész. Na most a Gyerek, ha Apával tartja a kapcsolatot persze megy mesélni.. Apa visszavág.. de Anyának is voltak rossz húzásai. És a Kicsi kinek higgyen? Szerintem ez így nem jó. Persze ha már iskolás de még ott sem 1-2. osztályos lehet már neki mondani, de addigra valószínű megérti, és egy másik Apa lesz 'Az Apa'. Remélem nem tartotok 'nah kislány megmondja a frankót, és gőze sincs róla' Higgyétek van!

Olvastam ezt a virágos locsolóst. Ez amíg elég pici a Gyermek, lehet mondani. Aztán egyre inkább kihelyettesíteni a szavakat a valósággal.

2009. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

jah, és az utálatot próbáljátok meg amíg a gyerek közelben van még telefonba IS. Hanyagolni. És ha személyesen lenne lerendezve a düh kiadása, ne beszéljünk róla másoknak a Kicsi előtt. Benne marad. És akkor Anya ezt mondta Apuról.. 'miért?' stb...

16 éves lány

2009. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, elég hülyén írtam a vesszőket-pontokat. Eléggé álmos vagyok már. Bocsi... és azért is, hogy 3.jára írok :D
2009. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál 16 éves leányzó, mert így bele látok a gyerek szemszögéből is. Egy biztos, homokba sem lehet dugni a fejünket. Azért nem lehet tisztelni egy embert, mert az apánk. Valóban tisztességes nem elmondani a gyereknek, hogy milyen volt az apja? Nem hazugság ez bizonyos fokig?
2009. aug. 1. 00:38
 9/18 anonim ***** válasza:

Tudod egy dolgot nem értek. Ezt az embert te szeretted. Úgy gondoltad, hogy vele szeretnéd leélni az életed, ő lesz a gyermeked apja.

Addig oké, hogy már nem szereted, hogy nem akarsz vele élni, de miért kell gyűlőlni? Miért kell azt mondani, hogy "sajnos" kéthetente jelen lesz az életetekben? Őt választottad a gyerek apjának! Ha szétmentetek, rendben, de ne gyűlöld, mert a gyermeked érezni fogja, hogyan gondolkodsz róla. Pedig olyan rossz nem lehet, hiszen szeretted.

Próbáld elfelejteni ami közetetk történt, biztos te is hibás voltál a kapcsolat megromlásában. Tekints rá kizárólag úgy mint a gyermeked apjára. Arra aki nélkül nem lenne a gyerek. Aki tisztességesen látogatja és szereti a gyermekedet.

Ami volt, az elmúl. Zárd le. De a gyereknek szüksége van az apjára és örülj, hogy ő törődik vele és szereti.

A kicsinek pedig a kérdéseire válaszolj. Először úgyis elég lesz neki a "már nem szeretjük egymást" válasz. Aztán ha tovább kérdezget, akkor válaszolj neki őszintén, de mondd meg neki, hogy kérdezze meg az apjától is, hogy megismerje mindkét oldalt.

2009. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem az a fontos, hogy mi volt. Ő már rég nem az az ember, akit megismertem. 3 hónapos terhesen jöttem el, és azóta nem vagyunk együtt. Szóval nem terveztük együtt a babát, és nem vele akartam leélni az életem. Maradjunk ennyiben. Csak annyit kérdeztem, ti hogyan válaszolnátok erre a kérdésre. Nem az volt a kérdésem, hogy mit érezzek a gyerek apja iránt.
2009. aug. 1. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!