Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Beleszólhat a volt feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszólhat a volt feleség hogy mi történhet a láthatásokon? Van egy közös 12 éves fiunk.

Figyelt kérdés
Nagy vonalakban még annyit írnék,hogy válás után pár évvel megismerkedtem a mostani párommal,azóta a volt feleségem nagyon szemét és nem értjük miért.A volt feleségemnek már hamarabb volt új kapcsolata,mint nekem,sőt közös gyerekük is született,ami engem nem érdekel,hisz azért váltunk el,mert nem tudtunk együtt élni,állandóan veszekedtünk. Viszont mióta nekem van új kapcsolatom állandóan szemétkedik. A párom jól bánik a fiammal,és a fiam szívesen van vele,de a láthatások előtt és után is 1-2 napig megbolondul a volt feleségem. Például előtte felhív,hogy az ő gyerekére nem főzhet a párom (nálunk ez úgy működött régen,hogy a párom minden láthatás végén megkérdezte a fiamat főzzön e valamit ha jön legközelebb és ha igen akkor mit. A fiam meg megmondta,hogy mit. Mostanra már kérdezni sem kell mondja magától.) Már többször is felhívott a volt feleségem azért,hogy például miért jött velünk kirándulni a párom? Vagy miért vele csinálta a fiam a leckéjét. Nálunk úgy működnek a dolgok,hogy a fiam egyszer hozzám,egyszer a páromhoz megy oda tanulni. Mégsem mondhatja neki a párom,hogy menj innen mert az anyukád ezt nem engedi! A kedvencem az volt mikor a nyári szünet előtt a párom megkérdezte a fiamat,hogy mikor lesz az utolsó karate edzése a szünet előtt. Aztán mikor hazavittem a láthatásról,fél óra múlva hívott a volt feleségem,hogy egy ilyen kis gyerektől hogy lehet ezt megkérdezni? Ha tudni akarunk valamit,akkor ne a gyereket kérdezzük,hanem őt. Aztán abba is belekötött hogy megkérdeztük megy-e nyaralni valahová. Ezen is kiakadt a volt feleségem és itt is az volt a válasz,hogy őt kérdezzük,ne a gyereket. Szóval a kérdésem az lenne: hogy mások szerint is baj,hogy ilyeneket kérdezünk a fiamtól? A volt feleségem szerint még kicsi az ilyenekhez. Én viszont úgy érzem,hogy ha semmit sem lehet tőle kérdezni,semmit se lehet neki mondani,akkor mi értelme a láthatásnak? Üljünk egész láthatás alatt némán? Mert ha a volt feleségem válaszait nézem,amik szerint ő tőle kell kérdezni mindent, akkor,nem is a gyereket,hanem őt kéne láthatásra hozni,ami vicc lenne! Értem én,hogy idegesíti,hogy egy számára idegen nő is ott van a gyerekével, erről már próbáltam vele beszélni, a párom hajlandó lett volna,hogy bemutatkozzanak egymásnak,váltsanak pár szót,de a volt feleségem azt mondta,hogy ő lesz@rja ki ez a nő,őt nem érdekli. A fiam elmondta,hogy minden láthatás után be kell számoljon mindenről,hogy mit kapott enni,mit beszélgettünk vele,ki,mit kérdezett,mondott neki,mi mit beszélgettünk a párommal,kivel csinálta a leckét...azt is mondta a fiam,hogy már sokszor hazudik az anyjának,hogy csak velem volt,mert ha megtudja hogy a párommal elmentek cukrászdába,vagy vele csinálta a leckét,akkor ordít az anyja. Egyszer azt is mondta a fiam,hogy az anyja mondta neki,hogy fájna neki,ha az én párommal jóba lenne. Ezzel szembesítettem a volt feleségemet,de letagadta. Próbáltam neki elmagyarázni,hogy nekem is fáj, hogy a fiam napi szinten egy másik férfival van(az ő új férjével),de el kell fogadnom,hogy ez van és jobb érzés,hogy tudom jóban vannak,mintha a fiam utálna ott lenni. Ő is tudta mikor beadta a válópert,hogy egyszer nekem is lesz új párom és azzal találkozni fog a fiam,nem? Miért csinálja ezt szerintetek? Már 3 éve ez megy! Még akkor is megérteném,ha a párom miatt váltunk volna el,de a válás után 2,5 év múlva ismerkedtünk meg. Akkor mi baja? És amiket leírtam azok csak a finomabb dolgok,csinált durvábbakat is.

2012. szept. 29. 21:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért csinálja? Mert jó dolgában nem tud magával mit kezdeni. Ne számoljatok be neki semmivel, ha a fiadtól tudja, akkor pedig ne foglalkozz vele. Nagyon kérdezősködik akkor kérdez meg, hogy ő is mondja meg óráról órára pontosan mit csinált a fiatokkal a héten.

Evvel csak azt éri el, hogy a fia elfog tőle fordulni.

2012. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez hülye. Ez a baja.

Mondom ezt elvált anyaként....


Tudod egyszer ezek a dolgok visszacsapnak. A gyerek nem hülye, lehet egy ideig óráig manipulálni, de amikor rájön később, ki hogyan viselkedett, akkor a ti esetetekben az anyjával lehet rosszabb kapcsolata. Ha az ex ezt folytatja, én azon se lepődnék meg, ha a gyerek 3 év múlva kérné, hogy veletek élhessen, mert ott nyugi van.


Nálunk egy új csaj miatt volt a válás, csak kapnék 24 órás büntetlenséget úgy helyreraknám, hogy egy hétig nem tudna mozdulni, de az az én sérelmem. A gyerekek attól függetlenül mehetnek oda.

2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülye! Ma például elmentünk vásárolni a párommal és hát ez egy kisváros ahol élünk,így pont összefutottunk a volt feleségemmel és a férjével a boltba. A volt feleségem jó hangosan mondta a férjének,hogy " ide is kár volt eljönni,ezért a látványért". Aztán még utánunk szólt,mert adtam a páromnak egy puszit,hogy lenyugtassam,hogy "de nagy a szerelem". Teljesen hülye volt ismét. Persze a fiam nem volt velük,és én is oda mehettem volna,kötözködni,hogy hol,van a gyerek,kivel? De már annyit se ér nekem a volt feleségem,hogy hozzá szóljak.
2012. szept. 29. 22:16
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet romlik a kapcsolat a mostani férjével és rajtad vezeti le.
2012. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne is menj ebbe bele. Az idő neked fog dolgozni, a gyerek szépen rá fog jönni, hogy a te párod nem is olyan mumus, nálatok nyugodt a légkör, nem piszkáljátok. Van felnőtt ismerősöm, aki mondja, hogy sose bocsátja meg az anyjának, hogy az apját annyit szekálta. Persze anyukát látogatja, támogatja is valami pénzzel, de elég fagyos a viszony.


Majd beérik ez a gyümölcs. Én is tudnék szemétkedni, még kedvem is lenne hozzá, de nem akarom a kapcsolatomat tönkretenni a gyerekekkel, hogy az jöjjön le az egészből, hogy egy hisztis idegbeteg liba vagyok.


Amúgy nekem tényleg érthetetlen ez a viselkedés, főleg ha nem a te partnered a válóok. Én aztán tényleg nem jópofizok a hölgyikének, de ha szétmennének és a volt férjemnek új párja lenne akihez nem köt rossz élmény, ha normális, akkor én nagyon szívesen találkoznék vele.

2012. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A féltékenység később múlik el, mint a szerelem. Egyszerűen féltékeny, ha nem is rád, akkor a boldogságodra. Igaz lehet az is, hogy már nem boldog az új pasival, de az is igaz lehet, hogy még téged szeret.

Azért nem gondolom, hogy idióta, mert a kapcsolatod előtt nem volt ilyen, tehát valami oknál fogva érzelmileg felkavarta.

Előbb utóbb a gyereketek rá fog jönni a dologra, szóval maga alatt vágja a fát. Tudom nehéz, de próbáljátok figyelmen kívül hagyni és ne foglalkozzatok az utasításaival, ebbe nincs joga beleszólni.

2012. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hány évesen döntheti el a gyermek, hogy melyik szülőjével akar élni? Mert lassan eléri az anyuka, hogy a gyerek veletek akar lenni. Aztán majd akkor ordibálhat.
2012. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az nem lehet,hogy a te volt feleséged ugyanaz,mint az én volt feleségem? Mikor a gyerekért a templom elé kell menni vasárnaponként,mert ott van az anyjával, akkor is köpköd rám és a mostani feleségemre, pedig a mostani feleségemnek köze nincs a válásunkhoz,mi is a válás után évek múlva ismerkedtünk meg. Érted,ott játssza az eszét a templomba,hogy milyen jó ember,aztán kijön,meglát minket és beszólogat,ráadásul a gyerek előtt. És tényleg mintha az exemről írtál volna,az is ilyen banális hülyeségekkel jön. A múltkor pl mondtam a gyereknek hogy pénteken nem 3-ra,hanem csak 5-re tudok érte menni,mert Pestre megyek kivizsgálásra és onnan idő amíg hazaérek és ezt mondja meg az anyjának is,hogy később megyek. Erre felhív,hogy én hogy képzelem,hogy a gyerekkel üzengetek neki,mert a gyerek ehhez még kicsi,hogy átadjon egy ilyen fontos üzenetet. A lányom amúgy 11 éves és kitűnő tanuló, tehát nem hinném,hogy akkora problémát csináltam,mivel nem egy hülye gyerek,hogy amíg kiszáll a kocsiból,bemegy a kapun,az anyja ott várja,mert mindig leskelődik,addig nem hinném,hogy elfelejti ezt megmondani. Persze rá egy hónapra jön a lányom és mondja hogy az anyja azt ÜZENI hogy a következő hétvégét cseréljük el,mert dolguk van...Szóval a gyerek csak akkor kicsi,ha én üzenek,ha ő akkor már nem!

2012. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ha templomba jár akkor nem ugyanaz,az én volt feleségem olyan gonosz hogy be sem engednék oda! Bár nem értem a tiéd is mit keres ott.

Amúgy lehet kezdeni valamit ezzel a helyzettel? Például,ha bejelentem a gyámügyön akkor ott el fogják neki magyarázni,hogy nincs joga az ilyen dolgokat megszabni? Mert a beszólogatásokat elengedjük a fülünk mellett,de az állandó telefonálgatásaiból már elegem van,főleg hogy semmi értelmeset nem mond és nincs igaza. Csak azt szeretném,ha elmagyarázná neki valami hozzáértő,hogy nem helyes amit csinál. A gyereket nem akarom tőle elperelni,ha 14 éves lesz és azt mondja hozzánk költözik,akkor majd igen. Nekem nem az a célom,hogy kitoljak a volt feleségemmel,mert szereti a fiunkat azt tudom,csak nem kellene ezt csinálnia velünk.

2012. szept. 29. 22:53
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megpróbálnál a mostani férjével beszélni. Mint férfi a férfival. Hátha ti könnyebben szót értetek.
2012. szept. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!