Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1. házassági évfordulónk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1. házassági évfordulónk előtt pár nappal a férjem bejelentette, hogy ő válni akar mert már nem szeret?

Figyelt kérdés
van egy két hónapos pici babánk, most akartunk különköltözni, már minden holmim ott van, a magyarázata csak annyi volt, hogy 2 hónap alatt kiszeretett belőlem és nem érez már irántam semmit. pár nappal a bejelentése előtt még azt írta sms-ben, hogy nagyon szeret és hiányzom neki, amikor csak dolgozni ment és tudta hogy este lát. az anyukája ugyan így hagyta ott az apukáját, és miután náluk volt hazajött, és bejelentette ezt nekem. felhívtam az anyukáját és azt mondta hogy az érzéseket senkire nem lehet ráerőltetni. ebből arra következtettem, hogy benne van a keze és vele ezt megbeszélte előtte. voltak problémáink, de el sem jutottunk addig hogy leüljünk megbeszélni. miután a szándékát bejelentette, hiába keresem, nem beszél velem. de azt hajtogatja, hogy a gyereket látni akarja, csak azt nem tudom hogy hogyan amikor nem beszél velem. én bármit megtennék, hogy megbeszéljük és helyrehozzuk a dolgokat, de ő nem hajlandó a beszélgetésre. párterápiára is gondoltam már, de ahhoz is az kell, hogy ő is akarja. de ha válni kell akkor azt is meg kell beszélni hogy hogyan tovább, milyen feltételekkel...stb. nem értem! mit tegyek? írtam neki sms-t, emailt, hívtam, de semmi válasz. mit tegyek? nem értem! hogy vegyem rá hogy beszéljen velem? vagy jobb ha nem is keresem? de akkor ő mikor fog keresni? segítsetek, hogy mit csináljak! itt vagyok egy gyönyörű babával apa nélkül! én nagyon szeretem!

2012. szept. 30. 22:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, férfiként azt mondom, hogy lehet, hogy van 3. fél mostanra a történetben, de az nem a dolog lényege, nem ok, hanem következmény - ha van egyáltalán... a történet kulcsa szerintem az első mondatodban van: "van egy két hónapos pici babánk, most akartunk különköltözni, már minden holmim ott van,"

Ugye a gyerek még ha várt és tervezett is, akkor is úgy hat általában egy kapcsolatra, hogy a stabilt akár erősítheti is - bár azt is próbára teszi - ahol viszont bizonytalanséág van, azt felrobbantja. Emberünk valószinűleg kezdetektől fogva bizonytalan volt önmagától, nem tudta, hogy voltaképp ezt így akarja-e, de próbálkozott, és a körülöttetek levők, az, hogy nem hármasban összezárva volt a gyerekkel meg veled, stabilizálták is a helyzetet. Most viszont valszeg megrémült, és eldöntötté vált abban az irányban, hogy neki ez nem megy, ő ezt nem akarja. Közben lehet, hogy beujított egy harmadikat is, hogy ne maradjon egyedül (és lehet hogy nem), de mondom, ez szerintem nem ok, hanem következmény.

Hogy mit lehet iilyenkor csinálni, arra sajnos nem tudok okosat, láttam már olyant, ahol a különköltözés robbantott heveny módon (hasonlóan a tiétekhez, csak gyerek nem volt még) kapcsolatot, olyanról viszont nem is hallottam, amikor az ilyen szitu rövid távon pozitívan végződött volna. (a szimpla megcsalások sokkal simább ügyek, minden szörnyülködő pallosrázás ellenére, azt a kapcsolatok jó része túléli - ott ugyanis az illetők nem az életüket magát tartják önmaguktól idegennek)

Hosszú távon viszont szerintem pont azért lehet esély egy normalizálódó kapcsolatra (valamilyen szinten), mert kimaradt a több hónapos egymás kiidegelése.

(a gyerekről meg majd azt fogja akarni szerintem, hogy vidd oda az anyjához...)

2012. okt. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
66%
A másik, amit láttam még kurta-furcsa szakítást tágabb (munkatársi) környezetben, az az volt, hogy az illető férfi voltaképp a saját neméhez vonzódott, amit önmaga és a környezete előtt is szégyellt, tehát megpróbált elnyomni magában, párkapcsolatot létesített a növel, össze is házasodtak, majd a férfi egy idő után rájött, hogy ez így nem megy, ez így nem jó... ez inkább ilyen szomorú történet, amikor két ember életébe is masszívan bekavartak az úgymond elvárások és megfelelni akarások, ahelyett, hogy a srác is felvállalva boldog lett volna a saját nemével, a lány meg talált volna magának eleve egy hetero párt.
2012. okt. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

uhh hát sajnálom ezt ami történt veled, kitartást kívánok. Szerintem te megpróbáltad amit meg lehetett, hogy beszéljetek, szóval talán hagyd egy kicsit most. Fordítsd a figyelmed a babádra, a férjed meg majd jelentkezni fog.


25/nő

2012. okt. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak:(:(
2012. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
75%
Aki ilyenre képes a saját pici gyerekével azzal nem állnék szóba. Bocs, de a férjed egy paraszt, hagyjad menjen nyugodtan és örülj, hogy megszabadulsz tőle. Majd a mamával jól ellesznek... én számukra ismeretlen helyre költöznék, nehogy megtaláljon, bár a gyerek miatt ez problémás. Hidd el nagyon pofára esne, ha ráébredne, hogy tulajdonképpen kurv@ra nem fontos ember és elvagytok nélküle.
2012. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
93%
egy gyerek nagyon tonkre tud tenni egy kapcsolatot keveseb szex kevesebb alvas kevesebb figyelem a ferjnek.nemejik him inkabb anyucihoz megy. vissza hisz ott korbeugraljak anya syndroma sose nonek fel az apa ferj szerepre.ne hisztizz hagyd elmenni legyel jo hozza lehet majd rajon mit vesztett egy egesz sajat csaladot.sok erot es kitartast kivanok neked es ne felejsd egy szep dolgott adott a ferjed neked egy gyereket az o veret ezt senki nem veheti el toled egy orok kapocs koztetek.
2012. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
22%

ha 3. fél van az is kettőtök hibája,szóval attól nem lesz neked könnyebb. a férjed igyekezett tartani magát,de nem ment neki. nem akar már téged,és aházasság nyűg neki. attól a gyereket szeretheti,de nyilván most csak akkor láthatná ha te is ott vagy,azt meg nem akarja.


nem tudsz mit tenni,bele kell törődnöd. annak "örülj" h a gyerek még picike,ebből semmit sem fog fel,később nehezebb lett volna

2012. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Az én szüleim majdnem elváltak, amikor pár hónapos baba voltam. A kapcsolatuk jó volt, kisebb, normális vitákkal. Apukám amikor az anyukáját látogatta, az mindig érdeklődött, milyen a házassága. Igazából eleve úgy érdeklődött, hogy valami negatívumot várt. Apukám pedig mondott negatívumokat, meg akart felelni az anyja elvárásainak. Nagymamám 3 gyereke közül apukám volt a legidősebb, és úgy érezte, őt nem nagyon szerette nagyanyám. Mindig próbált megfelelni neki, hogy szorosabb legyen a kapocs köztük. Akár azzal, hogy titokban fizetése egy részét hazaadta, akár azzal, hogy nagyanyám birtoklási vágyát kielégítse. Nagymamám rábeszélte a válásra. Apám érezte, hogy ez azért túlzás és gerinctelen. Arra futotta neki, hogy megírt egy szakító levelet anyámnak, amit aztán eldugott a konyhaszekrény tetejére. De anyukám ott is szokott takarítani, úgyhogy megtalálta. Anyukám kemény nő, egy pillanatig se marasztalta apát, és mèlyen felháborodott. Apám nem hagyott el minket.

Azért írtam ezt le Neked, mert: a Te férjed is szerintem meg akar felelni az őt korábban elhagyó anyának. Erre következtetek abból is, hogy ő igazából nem meri felvállalni a tettét ( nem lehet beszélni vele). Az, hogy az anyjától jött amikor így döntött, előtte meg nem volt érezhető komoly probléma kettőtök között, számomra ugyanezt mutatja.

Én azt tanácsolom, hogy ezek után NE próbáld Te elérni őt! Te most mindent megtettél, most nála a labda, neki kell lépnie! Ha tovább "nyaggatod", csak fokozod a negatív érzéseket amit veled szemben érez. Nem miattad, hanem saját maga miatt: mert lelkiismeret furdalása van a tette miatt, ezért Rád vetíti ki, a saját gerinctelen tettét. Tudom, hogy nehéz, de ne keresd. Ő fog téged, ez biztos, már csak a gyerek miatt is. Ha majd keres, ne kérdezd, ne tegyél szemrehányást. Tegyél úgy, mintha elfogadtad volna a döntését és ti màr külön család lennétek. 

2012. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsó is nagyon jót írt!Fogadd meg a tanácsát.Mi újság azóta veletek?
2012. okt. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
azóta sincsen változás sajnos, nem keres, a gyerek után sem érdeklődött. :S
2012. okt. 7. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!