Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megteheti ezt az anyám? Többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megteheti ezt az anyám? Többi lent

Figyelt kérdés
Most válnak a szüleim, de apa már fizeti a gyerektartást. Havi 20.000 jutna rám, de én ebből semmit nem kapok, anyám soha nem vesz semmit nekem, ha vmit kapok akkor is felrója meg minden. A legviccesebb, h most kell kabát találtam is egyett ami 6.000 és erre azt momdja h felét kifizitem felét meg apád. Apának kellett válás,kor anyát kifizetnie és most le van égve, de anyám azt akarja h ˝koppasszam˝ meg. A kérdésem anya nem azért kapja a gyerektartást, h abból ruháztasson meg ilyenek???
2012. okt. 20. 14:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%
ugyanez a helyzet csak nekem 84.000 a gyerektartas plusz a csaladi... nem anyukammal elek 18, eves vagyok. Alberletbe koltoztem havonta ad anyukam 40.000et... kb semmire nem eleg mert mellette tanulok, igy diakmunkabol meg osszejon valami kis osszeg de..hat tudjuk milyenek az oraberek. amikor anyukammal laktam semmit nem adott a gyerektartasbol ergo nem volt zsebpenzem, csak minimalis heti kb ezer ft ruhakat draga muszaki cikkeket nem kaptam... mit tehetnek?:( tudom hogy az onkormanyzatnal lehet kerni, hogy az en szamlamra jojjon a gyerektartas de anyam azt mondta hogy akkor kitagad.... mitcsinalnatok?
2012. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
tirarim: Mondjuk a te eseted jogtalan, mert te nem élsz anyáddal, mire fel csak kevesebb, mint a felét adja oda az utánad járó pénznek? Az jogilag a tiéd, ahogy a családi pótlék is.
2012. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
én értem h kell fizetni gázt meg minden ilyet, nem is a kabát a lényeg az csak példaként írtam... Telefonról netezek, mert anyám úgy gondolja h a net nem ér semmit, a telefonszámlát meg apa fizeti. Lehet, azt mondani, h anyám jól csinálja, meg h ezzel nem kopassza meg apát, de olyan is volt, h lehetett v sulival Skóciába és anyám azt mondta h mond meg apádnak fizesse ki a majd 200.000 forintot... ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
2012. okt. 20. 16:29
 14/25 A kérdező kommentje:
én értem h kell fizetni gázt meg minden ilyet, nem is a kabát a lényeg az csak példaként írtam... Telefonról netezek, mert anyám úgy gondolja h a net nem ér semmit, a telefonszámlát meg apa fizeti. Lehet, azt mondani, h anyám jól csinálja, meg h ezzel nem kopassza meg apát, de olyan is volt, h lehetett v sulival Skóciába és anyám azt mondta h mond meg apádnak fizesse ki a majd 200.000 forintot... ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
2012. okt. 20. 16:29
 15/25 anonim ***** válasza:
24%
tudom hogy jogtalan, de leirtam miert nem szeretnek az onkormanyzathoz fordulni. az indok: apad most nekem torleszt, mert evekig kevesebb gyerektartast fizetett. erre azt mondom, hogy hat o vallalt engem, mert az enszuleim sose eltek egyutt.. de apam nem tagadott meg igy kapja anyam havonta a gyerektartast...
2012. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A 20 ezer ft gyerektartás fedezi kb. a havi étkeztetésedet. Nem tudom, milyen anyagi körülmények vannak nálatok, de emelett van még víz,gáz,áram,tv,telefon stb.

Lehet, hogy anyukád már nem tud rád többet költeni.

2012. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

Azért a rezsit NE számítsa fel egy anya sem a gyereknek! Ha egyedül lenne, akkor is majdnem ennyi lenne a rezsije! Ő is fűtene, világítana, használná a mosógépet, hűtőt stb. Akkor is, ha egyedül van,. A másik dolog : a gyerek eltartási költsége nem csak az apáé. Az anyának is ugyan annyit kellene hozzátenni. Akkor már a 40.000.- Ft egy gyerekre nem is annyira kevés.

Ezt a bíróságon is elmondhatod nyugodtan. De kérheted azt is, hogy az apádhoz kerülj.

Anyád minősíthetetlenül viselkedik, amikor apád ellen uszít!

Nő létemre ez a véleményem.

2012. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%
mellesleg egyikonk se tudja mennyit keres az edesanyja.. ha pl havi 90et es ahhoz hozzajon a 20 az nagyonnagyon keves.. rezsi kaja lakas stbstb?? berlet, tanszerek ??
2012. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

17: "Azért a rezsit NE számítsa fel egy anya sem a gyereknek! Ha egyedül lenne, akkor is majdnem ennyi lenne a rezsije! Ő is fűtene, világítana, használná a mosógépet, hűtőt stb."


Ezzel vitatkoznék, mert ha nem lenne a gyerek, anyuka kisebb lakásban is elférne, és a villany, víz és mosás költsége is jelentősen kisebb. Éltem egyedül, tudom mennyi lenne a költség gyerek nélkül és mennyi gyerekkel.


"A másik dolog : a gyerek eltartási költsége nem csak az apáé. Az anyának is ugyan annyit kellene hozzátenni. "


Ez igaz, de a nem pénzbeli értéket is hozzá kéne venni, hogy pl. apuka élheti a világát, oda és akkor megy amikor akar, egy elvált anya (főleg ha kisebbek a gyerekek) meg egyeztetés nélkül szinte f.ngani se tud.


Abban viszont egyetértek, hogy a kérdező esetében az anya minősíthetetlenül viselkedik, a felszólítás az apa megkopasztására pedig egyenesen undorító.

2012. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%

Rád eső rész:kaja 30.000, bérlet 10.000, villany 10.000, gáz 15.000, víz 10.000, telefon,net,tv 10.000,

tankönyvek? zsebpénz? fodrász? kozmetikus? külön buli?Kirándulás? ruha?

Ha jól számolom ez kijön a 20.000-ből.:-))

2012. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!