Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás hogyan alakulna a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás hogyan alakulna a távolság miatt?

Figyelt kérdés

volt feleségem 200 km-rel odébb költözik gyermekemmel.

nem munka és nem család miatt. Állása nincs, családja nem abban a városban él. Barátja miatt kötözik oda. ezt maga sem titkolta, tárgyaláson is elmondta.

engem semmiben nem korlátoztak, agresszió, terror nem áll fenn. tehát nem én miattam költözik el.


tartásdíjat tisztességesen fizetem, önként vállaltam havi 40 ezer ft-ot. ezzel nincs is gond. kérdésem, hogy teljes mértékben engem terhel a megnövekedett utazási költség? kérnem kell a bíróságot, hogy vizsgálja meg újra? pl. félútig kérhetem, hogy hozza el a gyermekemet? mi a szabály ilyenkor?


2012. nov. 19. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Őt terheli az utazás költsége.

De ebben az esetben okosabb lenne, ha a láthatás idejét nem korlátoznátok. Akkor menj, vagy hozza az anya, amikor mindenkinek jó.

Vagy pl. az iskolai szünetekben legyen hosszabb ideig nálad a gyereked.

2012. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

?ár annyi ilyen kérdés volt, és igazából csak vita lett a válaszadók között. Van aki szerint az asszonynak kell fizetnie az útiköltséget. Van aki szerint az apának. Van aki szerint az asszony az engedélyed nélkül el sem költözhetett volna. De mivel a röghöz kötés törvényét eltörölték így oda megy az anyuka ahová akar..

Egy ugyanilyen kérdésnél az egyik válasz adó belinkelte a jogi paragrafust az ehhez kapcsoló témához. Ott feketén.fehéren le volt írva hogy az apát terheli az utazási költség teljes egészében.

Légyszíves a korábbi ugyanilyen kérdéseket nézd át, és megtalálod a belinkelt törvényeket. Vagy ha szerencséd van akkor az a válaszadó ezt a kérdést is olvassa, és újra belinkeli neked..

2012. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

"röghöz kötés törvényét eltörölték így oda megy az anyuka ahová akar.. "


Te sem olvastad még az új hallgatói szerződést. Na ez más téma. Az anyának kell fizetni, mert ha elköltözik és ezért nem tud az apa láthatásra menni akkor a láthatási jogát korlátozza. Keres egy jó ügyvédet és ne hagyd elköltözni sem.

2012. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te sem olvastad még az új hallgatói szerződést.


Na akkor linkelj be olyan törvényt vagy jogszabályt ahol le van írva hogy az anyának kell a költségeket állnia..Na?? szívesen elolvasnám..

2012. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A torveny szerint a gyermeket nevelo szulo csak a masik szulo beleegyezesevel valtoztathatja meg a gyermek lakhelyet.

A lathatas koltsegeit pedig a lathatasra jogosult koteles fizeti. [link]

2012. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Én nem fogok itt senkivel sem vitatkozni. Kérdező keres ügyvédet ő jobban tudd neked segíteni mint itt a sok megkeseredett elvált nők.
2012. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párom volt felesége is elköltözött 2gyerekkel az új párjához(250km). Azota 1évben 3szor(ünnepeken) látja a gyerekeit a távolság és az úti költség miatt.Bíroság nem foglalkozik ilyenekkel. Sajnos.
2012. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok(11:40) Bírosági papír szerint 2hetente láthatja a gyerekeit a párom,utána elköltöztek,ezért ünnepekkor látja. Írtunk is Ügyvédnőnek levelet,hogy ilyenkor mit lehet csinálni. Ezt a választ kaptunk tőle:


"Próbáljon egyezkedni a volt párjával, hogy tömbösítsék a láthatást. tehát ritkábban hozza el, de hosszabb ideig. vagyis a szünetek nagyobb részét tölthetné Önnél, így nem kellene minden második hétvégén utaznia.


Ha nem tud megegyezni vele, akkor a gyermekek lakóhelye szerinti gyámhivatalhoz kell fordulnia segítségért."

2012. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!