Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csak az anyagiak miatt maradju...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak az anyagiak miatt maradjunk együtt?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt, van két gyermekünk. Az utóbbi időben valami megromlott a kapcsolatunkban, de egyikőnk sem tudja, hogy mi és igazából már nem is nagyon firtatjuk az okát. Mindkettőnkben felmerült, hogy jobb lenne külön, de lépni nem tudunk, mert az anyagiak nem engedik meg. A férjem szerint éljünk így tovább, aztán majd lesz valahogy. Nekem egyre nehezebben megy ez, de ugyanakkor sajnálom a férjemet is, mert neki nincs hová menni, ráadásul, ha minden hitelét kifizeti, akkor a fizetéséből összesen 40000 Ft marad, ami semmire sem elég. Mi lenne a jó döntés?
2012. dec. 2. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

A hitelt házasság alatt vette fel?

Mert ha igen akkor az nem a férjed hitele hanem a ti hiteletek A házasság alatt szerzet vagyon közös akkor is ha negatív.

2012. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg olyat tudnátok csinálni, hogy a férjed kérjen olyat, hogy kevesebb legyen a havi részlete a hitelének. Ahol hitele van, oda menjen el, és kérdezzen rá, hogy lehet-e kevesebbel törleszteni. Ha lehet, akkor éljen a lehetőséggel. ha nem, akkor plusz munka vállalás. Vagy ha már így is sokat dolgoztok, akkor döntsétek el, hogy mi legyen. De ne a válás legyen az első gondolat.
2012. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már teljes érdektelenség és közöny van köztetek, akkor ne maradjatok együtt. Az anyagi dolgok nincsenek kőbe vésve! Ezért nem bírom, amikor valaki ez alapján dönt. A férjed is előléptethetik akár holnap is, ha jól dolgozik, bármi történhet. Az alapján döntsetek, hogy mi a legjobb nektek és a gyerekeknek. Utána annak függvényében meg tudjátok majd oldani az anyagiakat.
2012. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

ha nincs kulonleges nagy vita koztetek ne valjatok valas megvisel mindenkit idegileg anyagilag emberileg.

Miert ne elhetnetek egyutt mint ket testver vagy barat.

Osszatok el a hazimunkat es ne gyulolkodjetek Koltozzin at a masik szobaba es eljetek mint lakotarsak.

felesleges anyagi csodbe menni csak azert mert hazassag kihult.Sok parnal eljon ez az idoszak itt a valasztovonal levaltok vagy eeggyutmaradtok Lehet massal sem lenne jobb ennyi ido utan gondolj erre.

2012. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor a hiteleket felvette már együtt jártunk, de még esküvőről szó sem volt, a pénzt a szüleinek és a testvérének adta.

Pont az a baj, hogy úgy élünk együtt mint a lakótársak, akik helyhiány miatt egy szobában alszanak (alig beszélgetünk, a szex pedig már évek óta szóba sem kerül). Nem szeretnék 30 évesen abba beletörődni, hogy nem lesz igazi társam. Neki is hiányzik, hogy legyen valakije, de így mégis hogyan? Szerinte próbáljunk meg így párt találni. Ez nekem így nem megy.

Valahogyan lépnünk kellene, de nem tudom, hogyan.

2012. dec. 3. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen igy probaljatok masik tarsat keresni talalni.

Vagy beszeljetek meg mi a gond es fedezzetek fel egymast ujra miert ne lehetne uj eletet lehelni egy kapcsolatban Keressetek segitseget egy atya pasztor csladsegito parterapis pszihologus barki aki segiteni tud.

Gondolj arra valaha szertted gyerekeitek vannak.

2012. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Neki már van barátnője (eddig is voltak), ha annak lehet nevezni 2 hónap után. A hölgyet az sem zavarná, ha itt kellene laknunk együtt. Ezt én nem tudnám elviselni. Mégis hogyan? Ha én is találok valakit már négyen leszünk egy szobában? Vagy költözzek én el a gyerekekkel a saját lakásomból? Ezt sem szeretném.
2012. dec. 3. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:

ha mas van neki akkor en kidobnam a fenebe nem sajnalnam

Ne mar en agyamban fekszik en asztalomnal eszik es massal kever SOHA.Dobd ki igy mar mas a helyzet!!

Ne sajnald hisz o mar kilepett mashoz jar!!

2012. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először azt beszéld meg a férjeddel, mi a cél:

- a gyerekeket boldog családban felnevelni (ekkor el kell hagyni a 3. felet és minden erővel azon dolgozni, hogy a vonzalmat visszahozzátok a házasságotokba-> erre jó a párterápia). Csak lépésről lépésre: közös programok, egymás iránti érdeklődés felkeltése, intimitás...

- külön utakon, más oldalán boldogságot keresni (ebbe nem tudok tanácsot adni, mert én az első lehetőséget választanám és küzdenék azért, hogy visszakapjam azt a férfit, akit megismertem és olyan legyen a kapcsolat, mint régen).

2012. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!