Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tovább? Elmondtam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Elmondtam, hogy válni akarok, de nem tudom a további lépéseket!

Figyelt kérdés

Az előzményeket itt olvashatjátok! Tegnap elmondtam a férjemnek, hogy válni akarok, és ebben nem akadályozhat meg. Egész jól fogadta, de azt mondta, hogy a házra meg a gyerekre igényt tart és nem mond le ... a házzal kapcsolatban azt mondta, hogy nem akar mindent elölről kezdeni!!!!

A kérdésem az lenne, hogy mik a következő lépések? Aki vált már, vagy válófélben van, kérem segítsen. Köszönöm!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__38..


2013. jan. 21. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a házat házasság alatt vettétek akkor az közös mivel házasság alatt vagyonközösség van. Így igen jár neki a fele.

Ügyvédet keresni.

2013. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én pénzemből vettem/vettük... bizonyítani tudom. Csak ugye én a felét a nevére írattam!...ha tudja az ember, hogy elesik,előtte leül..
2013. jan. 21. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Az mindegy kinek a nevén van, házasság alatt nincs én pénzem csak közös.

Esetleg ha örökségből vetted azt tudod csak bizonyítani, hogy a tiéd

2013. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De könyörgöm, nem ez volt a kérdésem.. :(
2013. jan. 21. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Haha! A gyerekre igényt tart!!! Na ne röhögtessen! Mire fel mikor eddig is tojt az egész családjára mégis, hogy akarja felnevelni egy ilyen figyelmetlen, élhetetlen alak? Mit fognak csinálni egész nap? A gép előtt fog ülni a kicsivel és ketten játszanak? Vagy rásózza a szüleire? Szép dolog, hogy szereti a picit de lássuk be: alkalmatlan a nevelésére és a feltételeket sem tudja teljesíteni.


Te szépen vissza cuccolsz anyukádhoz, gyereknek van lakóhelye, gondoskodó anyukája, nem tudom dolgozol-e szóval munkahelyed.


Apukának meg van egy gépe, amitől függő viszonyban van. Van egy családja, de nem foglalkozik vele, dolgozni nem akar.


Szerinted kinél marad a gyerek az amúgy is anya centrikus bíróság szerint?


Szóval a gyerek találkozgasson apukával mert rá is szükség van de igényeket ne támasszon ilyen hozzáállással.


A ház meg ha közös akkor természetesen igazságosan kell elosztani mert tényleg nehéz sőt lehetetlen lakást venni pláne ha valaki még különféle tartásdíjakat fizet.

Szerintem a közös megegyezés, az eladás a legjobb megoldás. Ez se lesz sétagalopp.


Szóval először is a gyereknek kell biztosítani megfelelő életkörülményeket. Aztán ha nem tudnak már belekötni szépen kerítesz egy válóperes ügyvédet és el kell indítani a válást. Ha tényleg menni akarsz.

2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A következő lépések attól függenek, hogy van-e közös megegyezés. Ha igen, akkor nem kell ügyvéd, egyszerűen be kell adni a válókeresetet az illetékes bíróságon, megjelölve az alperest-felperest és leírva, hogy hogyan egyeztek meg a vagyon és a gyerek dolgában (úgymint elhelyezés és gyermektartás). És kifizetve természetesen az illetéket.

Ha a ház kell neki és te átengeded, akkor is ki kell fizessen téged, a fele a tiéd.

2013. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, mindenképp menni akarok! Dolgozom, jelenleg nem keresem hülyére magam, de több mint a semmi. Anyuhoz nem tudok hazamenni, mert a kicsit nem tudnám oviba vinni és a munkába járás sem menne, tehát mindenképp helyben kell maradjak.
2013. jan. 21. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha tudatod vele, hogy a házat jó eséllyel el kell adnotok, mert másként nem tud kifizetni. És azt sem árt tudnia, hogy munkahely hiányában esélye sincs a gyermekre. Pláne, hogy nem vagy sem alkoholista, sem mentálisan beteg, tehát te is nevelheted a kicsit minden gond nélkül. Ha te vagy a felperes, akkor nélküle is kimondják a válást.
2013. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lakással kapcsolatban tudod valamivel igazolni,hogy a te pénzedből volt véve?Az fontos,hogy még a házasság előttről legyen,mert tudod házasság után minden közös.Még mindig nem változott semmit sem a férjed?Nem is próbál munkát keresni,...?
2013. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!