Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa mikor és milyen indokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa mikor és milyen indokkal kérheti a gyerektartás összegének csökkentését?

Figyelt kérdés

Novemberben záródott le a gyermekelhelyezés. A gyerekeket nálam helyezték el, és megítélték gyerektartásként az apa netto fizetésének 50%át (min. 15000Ft gyerekenként). Ez mivel az apa jól keres, elég szép összeg. A volt férjemben ebben az évben tudatosodott, hogy innentől viszont a családi adókedvezményt sem ő, hanem én igénylem. Most dühöng az új barátnőjével együtt, hogy nem fognak tudni kijönni a pénzükből, mert csak a rezsire és a hitelre elég az exem fizetése és a barátnője még tanul nem dolgozik.

Én úgy tudom, hogy csak 2 évente lehet kérni módosítást, főleg úgy, hogy egyik fél anyagi helyzetében sem állt be jelentős változás. Az exem viszont erősködik, hogy már most beadja a szükséges papírokat. Megteheti ezt?


2013. febr. 6. 11:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igen, 50% rengeteg, ennyit 3 gyermekre szoktak megítélni. Ha nincs ennyi, akkor egész biztosan lejjebb viszik az összeget.
2013. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
gyerekenként 25% a megítélhető maximum ezért kérdeztem, hogy hány gyermek van.
2013. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

2 gyereknél nem fognak fejenként 25% megítélni

nekem sem tették összesen 40% kapok


nekem a 3 gyerek tűnik logikusnak


am ö is csak 2évente kérheti vagy ha lesz közös gyereke azzal a nővel

beadhatja de nem fogják figyelembe venni

2013. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
5 gyermekünk van. A legidősebb 15 éves a legkisebbek 3 évesek. A gyerektartás összege nagyjából 115000Ft.
2013. febr. 6. 13:56
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
5 gyerekre reális ez az összeg sztem
2013. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
5 gyerekre nem fogják csökkenteni.
2013. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

hát elég jó gyerektartást kapsz. Ez egy plusz kereset.

A családi pótlék is így elvileg 80-85 körül van.

Szerintem előfordulhat, hogy csökkenteni fogják a tartásdíjat de akkor is minimum 75.000,-ot kapnod kell.

De valószínűbb, hogy meghagyják az eredeti összeget.

Mi két gyerekre kapunk 16.000,-ot (tehát gyerekenként 8.000,-)... :( Nálunk sajnos még nagyon indokolni sem kellett a csökkentést. Anyuka bevitt egy munkáltatóit (nettó 60-70.000-ről) és a bírónő már bólogatott is két év nem fizetés után, hogy jó akkor 30.000 helyett fizessen 16.000-ot a két gyerek után. És visszamenőleg fél évre is fizetnie kell. Hát kíváncsi leszek, hogy azt 30-al vagy 16-al számolják majd... Bár szerintem úgysem fogja kifizetni úgyhogy teljesen mind1.

Soha nem fogom megérteni, hogy ezek a dolgok mégis hogyan működnek... :(

Remélem neked nagyobb szerencséd lesz.

2013. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

2 évente lehet válltoztatást kéri pont azért hogy ha az egyik fél pár hónap után rájön hogy kevés a pénz ne ronhangáljon a bíroságra mert jellentős válltozás ugysem történt. Mind a két félre vonatkozik.

Amúgy nem értem hogy mért akkar egy 5 gyerekes családapa még 1 főt eltartani.

2013. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
49%

5 gyerek???


Úristen. És most egyedül?

Hát nem irigyellek.


Neked feltétlenül szükséged van erre a pénzre? Nem tudnátok békésen elintézni, hogy ne fizessen csak mondjuk 75-öt?

Ha ennyire nem jönnek ki a pénzükből, akkor előbb utóbb tényleg keresni fog más lehetőséget és érthető is lesz, nem halhatnak éhen.

2013. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem halhatnak éhen de mondjuk a tanuló ágybetét elmehetne dolgozni most melyik gyerek pénzét vegyékj el mert apúka az új barátőt akarja a gyerek helyet eltartani.
2013. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!