Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa mikor és milyen indokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa mikor és milyen indokkal kérheti a gyerektartás összegének csökkentését?

Figyelt kérdés

Novemberben záródott le a gyermekelhelyezés. A gyerekeket nálam helyezték el, és megítélték gyerektartásként az apa netto fizetésének 50%át (min. 15000Ft gyerekenként). Ez mivel az apa jól keres, elég szép összeg. A volt férjemben ebben az évben tudatosodott, hogy innentől viszont a családi adókedvezményt sem ő, hanem én igénylem. Most dühöng az új barátnőjével együtt, hogy nem fognak tudni kijönni a pénzükből, mert csak a rezsire és a hitelre elég az exem fizetése és a barátnője még tanul nem dolgozik.

Én úgy tudom, hogy csak 2 évente lehet kérni módosítást, főleg úgy, hogy egyik fél anyagi helyzetében sem állt be jelentős változás. Az exem viszont erősködik, hogy már most beadja a szükséges papírokat. Megteheti ezt?


2013. febr. 6. 11:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

de most komolyan


szerintetek sok a 115 000.-gyt????

5 gyerekre ....


számoljátok csak ki h mennyi pénzből kell egyedül eltartani 5 gyereket

hiába tűnik soknak a csp-vel együtt

kb 200 000.- + nem tudom mennyit keres a hölgy számoljuk 90 000.-

ott a rezsi az ebéd, ruha, év elején egy tanévkezdés, a élelmiszer amit meg kell venni


tuti elfogy reggelire 1 kg kenyér ennyi ember mellet és ha mindenki csak 1 pohár tejet iszik meg az összesen mennyi egy hónapban


a kenyér 300.- körül van a tej 170.- majdnem 20 000.- csak ez havonta és még ott a vaj felvágott sajt stb... még ha olcsón is akarják megúszni akkor is csak a havi reggelik összegen minimum 40 000.-

és akkor hol a vacsi a hétvégi étkezések


durván számolva havi 100 000.- körül lehet az az összeg amit élelmiszerre költenek


havi 20-30 000.- között van az iskolai ovis ebéd az 5 gyereknek


és a mosás és a víz mi használunk kb 8m3 vizet 1 hónapban

ők legalább 13-15m3 ha nem többet


szal ha valaki összeadja a havi 290 000.- lehet h soknak hangzik de ennyi ember mellet nem is az !!!!

2013. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem akarok f*sz lenni, de 5 gyerekkel min. 50%-osan étkezik (dde van ahol ingyenesen) és 90%-osan utazik, valamint az ovi is ingyenes, és a tankönyvek is.


Ettől függetlenül nyilván rengeteg elmegy élelmiszerre, rezsire, stb., szerintem is jogos a 100+, de azért hülyeségeket ne írjunk már, hogy ezt mind meg kell vennie!


Aztán a gyetről pl. ne feledkezzünk meg (3+ gyermek esetén 28.000 t a gyerekek 8 éves koráig)

Vagy az emelt csp-ről, ami gyerekenként 16.000 ebben az esetben...)

= magyarán ha az egyik gyerek még nincs 8 éves, akkor pluszban jár az anyukának összesen 110.000 ft

+ a családi adókedvezmény

+ az, hogy minden ingyen van kb...


Szóval én annyira nem panaszkodnék!


(Mellékesen jegyzem meg, hogy ha az édesanya 90-et kap kézhez, az édesapa pedig 230.000 körül -ahogy azt a gyt mértékéből láthatjuk- akkor egészségükre, hogy 5 gyereket akarnak belőle eltartani kb. 320.000 ftból. Nagyon remélem, hogy az anyuka ennél többet keres.)

2013. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
O anyám, a pénzéhes lotyó dumát komolyan ne vedd......5 gyermek! hát ki rakta össze, úgy csinál itt mindenki , mintha édesapa ott sem lett volna....bocsi már hogy díszítő motívumnak nézi a gyermekeit..... 5 gyerek eszik iszik tanul , még ha egy gyermek, az alapokat kapja is meg a minimumot , akkor sem kerül, kevesebbe mint 50 ezer ft, ha ezt felszorzom, 5-tel, akkor is 250 ezer, és még csak eszik és iskolába jár meg létezik......kíváncsi lennék, én a barátnőre ha véletlen a nyakába szakadna 5 gyermek, mit tenne....!ne hagyd magad! még hogy pénzéhes!minden apukának, aki így vélekedik , vagy éppen egy hím-soviniszta gondolkodással, bíró férfinek, javasolnám, hogy köttesse el magát mert a leghalványabb fogalma sincsen egy gyermek szükségleteiről!5 gyereknél, neki semmit nem fognak, csökkenteni!hát ez jó, a barátnőt taníttatjuk a gyerekre meg sajnáljuk....hát behalok mik vannak.....bátorság!
2013. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!