Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A Párommal vagy nélküle tovább? .

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Párommal vagy nélküle tovább? .

Figyelt kérdés

sziasztok.

2 éve élünk együtt a párommal,elsö évben albérletben laktunk,én költöztem oda hozzá,akkor így tűnt ésszerűbbnek.nekem nem volt munkahelyem,még gyesen voltam,akkor volt 2 éves a kisfiam.

páromnak jó állása volt,vezetőként dolgozott egy multicégnél,elég jól keresett.

összeköltözésünket követően én még sokáig nem találtam munkát,illetve csak alkalmit,aztán nagy nehezen elhelyezkedtem, a cég meg ahova kerültem,másfél hónapra rá becsődölt. :((

újra álláskeresés,megint csak alkalmi,kezdett nagyon elegem lenni...

egyik nap úgy éreztem ,hogy betelt a pohár ezen a téren,nem kilincselek tovább sehol,megkerestem a volt munkáltatómat,ahol még a gyerek születése előtt dolgoztam és érdeklődtem,hogy visszamehetnék-e...és jött a pozitív válasz,hogy igen,indulhatok is(külföldi cég,nagyon jó fizetés ), nagyon boldog lettem...párom kevésbé :(((

de elfogadta a döntésemet,kénytelen volt.én már nem bírtam elviselni tovább az állandó bizonytalanságot.

4 hónapot dolgoztam kint,aztán felmondtam,hazajöttem,mert párom válaszút elé állított,hogy vagy a kapcsolatunk vagy a munkám...

megint álláskeresés,reménytelenül,a pénzünk amit sikerült félretennem kint,egyre fogyott,nem bírtuk már fizetni az albérletet,ezért úgy döntöttünk,hogy elköltöztünk hozzám,vidékre családi házba.

párom kérte az áthelyezését,de nem tudták megoldani,így felmondott,vagyis mindenketten munkanélküliként költöztünk el.

hosszú hónapok megint álláskereséssel teltek,meg rengeteg vitával,hogy mi lett volna a jobb...mostmár dolgozunk mindketten,minimálbérért,de közben annyi tartozásunk,hitelünk gyűlt fel,hogy képtelenség kifizetni.

nem tudom hogy mi lesz,ha ráterhelik a házamra,akkor viszik azt is a fejünk fölül és ezt semmiképp nem akarom megvárni.

ti mit tennétek a helyemben?....

én szívem szerint kimennék újra vhová külföldre dolgozni,mert csak ebben látok esélyt,hogy a adósságainkat rendezni tudjuk,de a párom hallani sem akar róla.

de itthon sem érzi jól magát,a mostani munkahelyére is útál bejárni.

egyre több a vitánk emiatt,kezdünk eltávolodni egymástól.

úgy tűnik,minha ő nem akarna tudomást venni a pénzügyi helyzetünkről,nem foglalkozik vele,megissza esténként a 2-3 üveg sörét,és kész,majd csak lesz vhogy.elintézi ennyivel.

én viszont egyre jobban félek,hogy merre tartunk...nekem korábban sosem voltak anyagi problémáim,tudtam vigyázni a pénzre,szerettem volna elérni vmit az életben,nyugodtan élni.

ettől most nagyon messze vagyunk..


nem tudom mit csináljak.

ha van vmi ötletetek,segítsetek légyszi.

köszönöm :)


2013. febr. 21. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vezetőként nem keresett annyit hogy kijöjjetek?

A gyereked is hurcolod magaddal vagy őrá ki vigyáz?

2013. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Húúú...

Nem egyszerű, az biztos. De van megoldás.

A bizonytalan helyzet mindig mindenkinek nagyon nehéz és megterhelő. De vannak az életben olyan helyzetek, amikor ez elkerülhetetlen.

Végső soron vedd elő a jó öreg mérleg módszert.

Egyik felébe a jót a másikba tedd a rosszat.

Amelyik többet mutat, arra dönts.

Egyet ne felejts el: a szeretet sok mindenre képes. Az igazi szeretet.


Egy valamire figyelj!

Ha erre komolyan itt kérsz választ, akkor rosszul teszed.

Honnan tudod, hogy aki tanácsot ad, vagy válaszol, az miért mit gondol vagy érez, és ezért arra alapozva milyen tanácsot ad? A kérdésed alapján órákig, napokig kellene elemezni, hogy mit miért vegyél figyelembe, vagy mi lehet a megoldás. Mindkettőtöket jól kellene ismerni hozzá, és a lehetőségeiteket is számba kellene venni.

A Te hibád: kicsit káoszos a gondolkodásod, látszik nem töprengtél még eleget rajta. Állíts fel lehetőségeket, és elemezd ki, hogy az miért igen, miért nem.


Ezt teszik a pszichológusok is: beszéltetnek, és rávezetnek a neked megfelelő megoldásra. Beszélgess a pároddal, hogy hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani.

És egyszer csak hopp: beugrik a jó megoldás.


És még valami:

Ha egyik Isten azt mondaná, hogy minden problémádat egy csapásra megoldja, de kéri érte a gyerekedet, mit válaszolnál? Látod már nem is akkora nagy az a probléma, mert minden relatív. Amíg egészség, intelligencia van, minden megoldható!


Sok sikert a kiúthoz!

2013. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
81%
Külföld a megoldás. Ha a párod igazán szeret, akkor vagy megvár, vagy elkísér. Háború idején 4-5 évet vártak a nők a férjükre, mert szerették egymást. A másik pedig, hogy hitellel élni nem élet.
2013. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

kedves 1.válaszoló: sajnos nem keresett annyira jól,mert akkor neki már volt egy hitele,de azért még az elején ki tudtunk jönni.nekem is volt még megtakarításom korábbról.

a kisfiam amikor kimentem dolgozni,a nagyszülőknél maradt.

2013. febr. 21. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Hol dolgoztál külföldön? Miért nem mentek mindketten?
2013. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ő csak hátráltat téged..
2013. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ő miért nem akar kimenni? Ha igazán szeretitek egymást akkor ezt együtt meg lehet oldani. Ezért nem szabad eldobni egy kapcsolatot, szerintem az sokkal többet ér. Beszéljétek meg, vezetői múlttal biztosan kint is könnyebben talál jó munkát. A családot, barátokat emiatt nem kell felejteni, ráadásul te ott leszel neki. Próbáld meg rávenni, sajnos ilyen világot élünk, ki kell használni egy ilyen lehetőséget.
2013. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Off: miért olyan nehéz nagybetűvel kezdeni a mondatokat? Annyira alap.

Ja, és vessző után szóköz.

2013. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak hátráltat, visszahúz. Sajnos az én párom is ilyen "egy helyben" toporgós típus én viszont szeretném valamire vinni az életben vagy pl a te esetedben kimászni ebből a körből. Ha ő válasz út elé állított, hogy kapcsolat vagy munka, akkor most csinálj te is így. Gondolom nem akartok az utcára kerülni
2013. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A parod ugy mondott fel vezeto allasbol hogy sem neked sem neki nem volt lefixalva kovetkezo allas, raadasul hitele is volt? Ez nagy felelotlenseg volt es oriasi hiba!
2013. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!