Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én fizessem a láthatásra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én fizessem a láthatásra a másik fél, gyerekek utazási költségeit? Nagy távolságról beszélek.180-200 és több kilométerre költözött a gyerekekkel, egyes esetekben megbeszélés engedélyem beleegyezésem nélkül.

Figyelt kérdés

Ez vagy hasonló a kérdés már többször felkerült ide. Alapból igen a kapcsolat tartó költsége.

De mondjuk 200 km ?

Van itt valaki olyan akinek a házastársa elköltözött a gyerekekkel és az utazás költségeit az elköltözött fél fizeti,vagy minimum felezik ? Hogy milyen úton érte el ? Írja már le! Mert itt mindenki okos de tények kellenének. Mit hol intézett stb én Nejem is elköltözött 200 km Tehát mélyen érintett vagyok.


2013. febr. 23. 07:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ezt az engedelyezosdit konnyu kijatszani. A gondozo szulo igazolja, hogy a gyereknek jobb felteteleket tud mashol biztositani es a birosag maris engedelyezi, mindegy mit gondol a kulonelo szulo.
2013. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Jobb feltétel, hogy apa nélkül nő fel. Hát csak gratulálni tudok ilyen anyának.
2013. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy apa nelkul noljon fel. Van telefon, szamitogep -ha otthon nincs, ott a konyvtar, internetkavezo-lehet Skype-olni. Lehet a hetenkenti lathatast becserelni a szunidoben hosszabb, a masik szulonel toltott idore.

Arra viszont nem lehet kenyszeriteni a gyereket nevelo szulot, hogy ott maradjon, csak a lathatas miatt, ha nem tudja eltartani a gyereket.

2013. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Jaj ha eddig eltudta akkor ezután is eltudja, csak általában ilyenkor nem a munka hanem egy új apa jelölt van képbe.

Persze te mit szólnál ha fél évig csak gépen látnád a gyereked?

2013. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nos, eppenseggel en is koltozhetnek. :) Ez valahogy nem szokott eszebe jutni senkinek....
2013. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

12: "Jobb feltétel, hogy apa nélkül nő fel. Hát csak gratulálni tudok ilyen anyának."


Minden eset más és más.

Ahol az elvált apuka rendszeresen jelen van a gyerek életében, esetleg nem csak kéthetente viszi el, hanem a suli után is néha ha anyukának dolga van, foglalkozik vele, akkor tényleg rossz az a gyereknek, ha az apjától messzebb költözne.


Viszont van olyan férfi, aki a kéthetes látogatás alatt is lepasszolja a gyereket az anyjának, más családtagjának, nem foglalkozik vele, míg az anya az új párjával szerető családot tud neki adni.

Az én volt férjem kizárólag a gyerekek online játékokkal kapcsolatos tudását fejlesztette magas szintre, hogy hogyan kell az ellenséget lelőni egyes pályaszakaszokon, míg az új párom neveli, szereti, tiszteli őket, nem veri át hamis és betarthatatlan ígéretekkel hogy otthon az én vállamon zokogjanak. Amikor a volt férjem végre kiraktam és tényleg elköltözött, a kisebbik két hétig nem vette észre, hogy már nem lakik otthon nálunk!!!! Amikor megtörtént a zárcsere megmondtam nekik hogy mi van, egy ja jó-val le lett zárva, majd két hét múlva egyszer megkérdezte a kicsi, hogy: apa itthon van és számítógépezik?

Mondom: két hete elköltözött, de ezt megbeszéltük.

Gyerek: ja, tényleg..... és játszott tovább.


Szerinted nagyon sokkolná, ha elvinném őket az apjuktól messzire????

2013. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt PRIVÁTBAN kaptam. Én is így tudom de a héten meg fogom kérdezni pontosan,a bíróságon.


Jog helyett írhattam volna bíróságot is.Legalábbis 7 évvel ezelőtt nálunk a bírónő megindokolta ezt a döntést, mikor az ex a lányommal Bp.-ről xyxyxyxyy költözött és kifogásoltam, hogy xyxyxyxyxy (ott lakom) nem 30km-t kell oda-vissza autóznom, hanem 80km-t.Ugye az akkori, de a mai benzinárak mellett pláne nem mindegy.Így azt ajánlotta a bírónő, hogy vagy megegyezünk (így jár jobban az anya), vagy alkalmazza a hatályos törvényt (fogalmam sincs már melyiket, de felolvasta), hogy a megnövekedett utazási költséget (különbözetet) vagy téríteni kell az anyának vagy az új élethelyzet tekintetében, egy újabb kereset beadásával természetesen felülvizsgálják a gyermektartás összegét és valószínűleg kevesebbet kell fizetnem.Közös megegyezés lett a vége.

Ismerve a Magyar jogrendszert és a bírákat, biztos vagyok benne, hogy személyes vélemény is befolyásolta a bírónő döntését, de biztos vagyok benne,hogy megfelelő paragrafussal alátudta volna támasztani az ellenkezőjét is.

2013. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Oké, hogy az első oldalon bemásoltatok egy hivatalos mondatot, de ez épp nem erre vonatkozik. Itt változásról van szó, a bemásolt törvényben pedig erről szó sem esik.
2013. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Többen elküldték Privátban az esetüket Tényleg lehet van ilyen lehetőség,de utána járok mindenképpen.
2013. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ezt valaki honnan vette ?


Ezt már ezerszer elmagyarázták.


Az köteles az útiköltséget állni 50 km-en felül, aki a válás kimondásakor a közös lakhelyről elköltözött. Magyarán ha jelen esetben az anya a gyermekkel 180 km-re költözött az eredeti, közös lakhelytől, akkor ő köteles állni a volt férj utazási költségeit. Nem félig, nem negyedig, hanem teljes mértékben.


Amennyiben ezt nem teszi, a láthatás akadályoztatása miatt bíróságra viheti az ügyet a volt férj.

2013. febr. 24. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!