Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után a gyerek szülinapjá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után a gyerek szülinapját együtt vagy külön ünnepeltétek? Szerintetek hogy jobb?

Figyelt kérdés
3 hónapja váltunk el, most lesz a kislányunk szülinapja. Úgy gondoltuk együtt tartjuk. (mármint az egész család, nagyszülők, unokatesók). De kicsit elbizonytalanodtam. Egy barátnőmmel beszéltem aki elvált szülők gyereke, ő mondta hogy kezdetben mindig együtt karácsonyoztak válás utána, majd mikor új családja lett mindkét szülőjének neki nagyon zokon esett. Viszont az jó volt, hogy kétszer tudott mindent megünnepelni.

2013. márc. 4. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor elváltam akkor nem csak papíron váltam el. Minden közös program megszűnt a válóper után, pedig mi barátsággal váltunk el a volt férjemtől.

A válóper után minden külön ment. Születés, névnap, karácsony. Megbeszéltük hogy melyik nap viszi el a kisfiúnkat, és ők akkor ünnepelték, mi máskor.

2013. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
első időben együtt, aztán külön
2013. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mostohafiam, az ő szülinapját mindig közösen ünnepeljük. Nyári gyerek, így lehet kint tartani, ott meg elférünk. Míg nem volt sem a férjemnek, sem az exének senkije addig is együtt ünnepelték, szintén nagycsaláddal. Én voltam a férjem első komoly kapcsolata, egyértelmű volt, hogy engem is meghívnak. Majd jött az ő férje is. Sőt van hogy anyukámék is ott vannak. Ez a nap a gyerekről szól. Neki meg a két szülője a legfontosabb.

A karácsony azért kicsit más, de olyankor is szoktunk érintkezni, pár órát együtt töltünk, leülünk sütizni, ha a gyerkőcért megyünk, vagy visszük.

Szerintem ne aggódj amiatt, hogy ez a későbbiekben változni fog. Semmi akadálya annak, hogy leüljön egy asztalhoz négy ember, akik végül is mind szeretnek és valamilyen szintem mind felelősséggel tartoznak a gyerekért.

2013. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor elváltunk, mindkettőnknek volt már külső kapcsolata.


Már nem voltunk egy család, külön ünnepeltünk, de békességben.

2013. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszoló hozzáállása nagyon-nagyon szimpatikus, le a kalappal, és gratulálok a családotoknak! :)
2013. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Soha életembe nem ünnepeltem apámmal, se válás előtt, se után. Asszem ez mindent elmond.
2013. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jelen esetben a gyerek vagyok.

Szüleink elváltak, de a karácsonyozás, szülinapozás stb. megmaradt közös programnak. Számunkra fontosak ezek az ünnepek, én nem szívesen mondtam volna le róla.

Hozzáteszem, h anyunak is van új kapcsolata ill. apunak is (volt), de ettől függetlenül egymás szülinapján is ott vannak és ugyanúgy felköszöntik egymást egy-egy kisebb ajándékkal, számomra ez a normális, azt hiszem így sérültünk legkevésbé. Jah és nálunk nem volt kiszabott 2 hetente láthatás, bármikor mehettünk apuval is.

2013. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi válás után egyszer tartottuk közösen, a kedves exférjem olyan hisztériát csapott, hogy azt hiszem, soha többet...
2013. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5ös! Köszönöm :) Azt azért hozzátenném, hogy a volt férjem exfelesége és a férje is végtelen normális emberek. Sajnos látok én is rossz példákat, van akivel én is azt mondanám pár sikertelenség után, hogy ennek semmi értelme, a gyereknek is többet árt, mint használ. Elég ha csak az egyik fél nem úgy áll a dolgokhoz.
2013. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, a normális emberek meg tudják oldani rendesen is. :)

Jó pozitív példákat olvasni, nekünk is így volt gyerekkorunkban: mi apukánknál maradtunk, de bármikor jöttünk-mentünk, ahogy csak akartunk, közös ünnepek... Sosem volt gond ebből.

2013. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!