Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés apához?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés apához? Esélyek? Bonyolult ügy.

Figyelt kérdés

..hosszú lesz, és bonyolult, sajnos..

Nem sok támpontot találtam hasonló esethez ezért kérdezném a közösséget, örülnék 1-2 jogász válaszának is, ha van köztetek.

Helyzet:

Válás van, komplett bizalomvesztés miatt. Kiderült, hogy feleségem a gyermek fogantatása és születése között összejött a főnökével. Erre én a gyermekünk 6 hónapos kora körül jöttem rá, elismerte a kapcsolatot. A családunk megmentése érdekében az "újrakezdést" választottuk. Most, egy fél évvel később, kiderült, hogy kb 1 - max 2 hónap szünet után már megint együtt voltak, ez után a második esély után nincs értelme folytatnunk. Vitás kérdés a kislányunk elhelyezése, most 13 hónapos, akit mindketten nagyon szeretünk.

Külföldön élünk, de Magyarországon fogunk válni, magyar jog szerint.

Itt, ahol élünk több "GYES" modellből lehet választani, a mi modellünk 14 hónapig tart. Ez úgy teljesítjük, hogy az anya volt otthon 10 hónapig, majd mert mindenképp vissza akart menni dolgozni, én(apa) voltam vele 4 hónapot. A gyermek 11-14 hónapos korában a feleségem havi kb 2-3-szor 1-2 napot külföldön volt munka ügyben (néha a főnökével, aki a szeretője is), ilyenkor is én láttam el a kicsit egymagam, vittem orvoshoz stb.. Utazásai kora reggel indulnak és késő este érkeznek, szóval csak másnap tudott a gyerekkel találkozni, e gyerek kvázi 3 éj - 2 nap nem látta őt ilyenkor.

Ez úgy gondolom mindenképp bizonyítéka annak, hogy képes vagyok ellátni a gyermekem, napokon át anyai segítség nélkül, és az anya rám is bízta gondolkodás nélkül több ízben, így igen közeli kapcsolatban vagyok a gyermekkel, gondolom ez egyértelmű.

A közös lakásunkban, amely a gyermek megszokott környezete, valószínűleg én maradok, feleségem(gyermekestül) a szeretőjével akar összeköltözni(elvált,2 gyereke van 10-14 évesek). Jelenleg még mind hárman(anya, gyermek, én) itt lakunk.

Anyagi gondjaink nincsenek, feleségem ugyan valamelyest jobban keres, de akár csak az én fizetésemből(nettó 500e ft felett) is simán el tudjuk tartani magunkat jelen életszínvonalon- feleségem nem a pénz miatt ment vissza dolgozni.

Most járunk aaz én „GYES” időszakom végén, a gyermek most már bölcsödébe jár, hozom-viszem, megoldható, hogy a későbbiekben minden nap én menjek érte.(De az ehhez való jogra is szükségem lenne, lásd lejjebb)

Feleségem sajnos nem akar kompromisszumokat, egyedül szeretné a gyermek felügyeleti jogait, és persze mondja "hogy akkor láthatom amikor akarom, hiszen tudja mennyire szeretem a babát, de nem fog velem vitatkozni semmilyen kérdésben". Így nem lennék több mint egy jogok nélküli bébiszitter.. Így a közös megegyezés reményének nincs alapja sajnos.


Kérdésem: Ha nincs közös megegyezés, akkor mindenki "versenyez" a gyermekért? A bíró majd mérlegel mi szolgálja leginkább a GYERMEK érdekét,kinél helyezi el, és a másik fél mennyi láthatást kap?

Van-e esélyem megkapni a gyermeket? - úgy gondolom ennek kevés esélye van, a baba kora miatt.

De milyen láthatásra lehetek jogosult? Szeretném, ha hétköznap pl. 1 éjszakát nálam is lehetne, valamint egész hétvégét is (pl. 2éjszaka minden második héten pl.).A fenti példa mutatja, hogy el tudom látni őt. Erre lehet esélyem?

Csak így tudnám megoldani, hogy időnként a nagyszüleit is lássa a gyermek, lévén szüleim 300 km-re laknak tőlünk. Ha csak "bébiszitter" vagyok hosszabb láthatási jog nélkül, akkor se határátlépni nem vagyok jogosult, se az időből nem futná ki..

Úgy gondolom, ha ennyit nem kapok, akkor baba a kritikus értelmi fejlődési fázisában el fogom veszteni a gyermekkel a jelenlegi igen jó kapcsolatomat.

Nem akarom kisajátítani/birtokolni a gyermeket, de kompromisszumkészség hiányában mehet ez másképp?

Mennyit számít amit fent leírtam, ha pl most elköltöznének, de a tárgyalás csak hónapok múlva lenne – addigra akár már más berögződések lehetnek a gyermeknél is (otthon tekintetében pl.)?



2013. márc. 24. 23:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#10 Annyi lett, hogy elváltunk, kb. 5 napja volt a záró tárgyalás. Közös megegyezéssel lett végül. Lányom a feleségemnél maradt, de hét közben is nálam van egy napot (plusz minden második hétvége). Mérlegelnem kellett az esélyeket és a rizikót.
2013. szept. 17. 22:04
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Azóta történt bármi változás? Jobb lett a viszony közted és a kislányod anyja közt? Remélem a lehetőségekhez képest kiegyensúlyozott életed van. Amúgy melyik országban éltek?

2015. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!