Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, ha vissza akarom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, ha vissza akarom íratni a lánykori nevemet az irataimban (szem. Ig, jogsi, stb. ), az illetékmentes vagy fizetni kell érte?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Valameddig ingyenes, de nem tudom pontosan meddig. Kolléganőm nem régiben vált el Tőle tudom!

És nem a tárgyhoz tartozik, de végre még egy nő, aki nem akarja minden áron megtartani a volt férje nevét válás után! Ilyet nagyon de nagyon ritkán lehet hallani, nem tudom miért ragaszkodnak a volt férjek neveihez, mint ha az életük múlna rajta. Én biztos hogy nem tartanám meg, miért akarnám egész életemben a volt férjem nevét leírni minden hová, ha már elváltunk? Sosem fért a fejembe.

2013. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
úgy tudom, sok pénzbe kerül, 30ezer körül van, legalábbis a kolléganőm ezzel indokolja, hogy nem veszi vissza a lánykori nevét. (Sokan meg a gyerek miatt...) Persze attól függ, mennyi iratod van, személyi, lakcímkártya, TB-kártya, adókártya, jogosítvány, bankkártyák
2013. ápr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom, fizetni kell, már évekkel ezelőtt is 40 000 körüli összeget mondtak.Ez az oka részben, hogy én sem szedettem le a férjes nevem, bár csak hivatalosan vagyok "né", magánéletben meg a lánykorit használom.A váláskor kérdezte a bírónő, hogy kívánom-e megtartani a nevemet a férjest és akkor nem változtattam meg, agyerek miatt, mert hallottam olyan esetről, hogy egyes idióták a gyereket is megszólják, ha az anya nevéből arra következtetnek, hogy nem házas.Például egyik ismerősömet a tanára csesztette azzal, mert az anyjának lánykori neve volt és a tanár mindig orra alá dörgölte hogy "neked talán nincs apád?!"Nos, az ilyen félkegyelműek miatt tartottam meg a férjes nevem.Most már mindegy, majd ha újra házasodom, akkor automatikusan átírják.
2013. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Én két éve váltam el,rögtön visszavettem a lánykor nevemet. Először is elmész az anyakönyv vezetőhöz,fizetsz 5000ft-ot,erre kiad egy igazolást,h mától XY a neved. Ezzel mész személyit csináltatni (1500ft),utána doki (jogsihoz) igazolás (7000.-)majd okmányiroda (nem emlékszem,talán itt nem fizettem). Taj,adó kártya,közművek átírása nem került pénzbe.Útlevél,mintha újat váltanál ki. Nem a pénzkiadás sok,hanem a sok utánajárkálás,hiszen nem tudod egyszerre intézni,hanem csak sorban.Amíg nincs igazolás,nem tudod a személyit csinálni,csak ha az egyik a kezedben van,akkor tudod a következő lépést megtenni.
2013. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

ahol en elek nem tarthatod meg a ferjed nevet valas utan TILOS a torveny tiltja es ez igy van jol hiszen ha a pasi nem kell akkor a nevet se viseld!!

Aztan otthon kifizettem a dijat es kicsereltem a szemelyit A tobbit csak akkor csereltem ki amikor lejart utlevel stb.

soha senki nem akadt ki rajtase rendor se hivatal hogy xne y volt az egyik papiron a masikon pedig mar a lanykori nevem.

legfontosabb lakcimkartya es szemelyi a tobbit szepen lassan lecserteled

2013. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13:31 Szabad tudni hogy melyik ország ez? Nagyon is egyet értek velük!
2013. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Benelux allamok egyike
2013. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valamennyit fizetni kell, de ez egy egészen minimális összeg csak, és valami ingyenes is.
2013. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbe és időbe kerül mert az összes kis plasztik kártyát amit az ember magánál hord mind egyesével le kel cseréltetni.
2013. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most néztem utána, a 2013. évi névváltoztatás illetéke 10.000 Huf. (anyakönyvvezetőnél kell intézni) Utána pedig minden egyes okmány szokásos cseréjének a költsége... (szig, jogsi, útlevél)
2013. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!