Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egyetlen lehetőséged...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyetlen lehetőséged lenne, élnél vele? Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Apám húsz éve csalja anyukámat egy nővel.Mint utólag kiderült,anya néhányszor megtudta.Talán miattam és tesóm miatt,meg az idős nagyszülők miatt akiket ápolt,nem lépett,csak megkérte apámat,hagyja már abban...Most újra fény derült rá,és mostmár én is tudom. Úgy érzem anyának új életet kell kezdenie. Ő már belefáradt mindenbe,nem fogja tudni meglépni amit kell,ő is beteg. Az egyetlen kiút ebből a szarból az az,hogy választás elé állítom:apám megy,vagy én költözök. Napok óta tart ez a cirkusz,apám most persze "jófej",kuncsorogna vissza,és undorodom tőle mert úgy látom kezdd biztos lenni a dolgában.

Te mit tennél?Ha elhajtom apámat,meg fogja viselni anyut,de úgy érzem vállalnom kell ezt,egy új életet reményében,amit ezáltal én szerzek anyunak...


köszönöm...


2013. ápr. 7. 13:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

13:50

Aki a kirakná a gyerekét egy ilyen helyzetben, inkább, mint hogy a párját küldené el, az lehúzhatja magát. Hogy viselkedheten így egy anya?


Kérdező, beszélj édesanyáddal, hogy ő mit gondol, van-e valami terve. Mondd el neki, hogy köszönöd nagyon, hogy eddig is elviselte édesapádat (gondolom miattad meg tesód miatt), de úgy érzed, mostmár többet árt kettejük kapcsolata nektek, mint amennyit használna. Megérted, hogy neki is nehéz, de ha változtatni akar, akkor teljesen mellette állsz és segíted őt.

Ultimátumot semmiképp ne adj neki, az csak rontana a helyzeten, legalábbis anyukád mindenképp rosszabbul érezné magát.

Biztosan nem mondanék ilyet, inkább ha kell megszervezném, hogy új helyre költözzek anyával, meg tesóval, mintsem őt kényszerítsem döntéshelyzetbe.

2013. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

3. valaszado vagyok.

Lehet velem nem egyet erteni, de az en velemenyem az, hogy a szulok maganelete nem tartozik a gyerekre. Nem tartozik ra, hogy egyutt akarnak e lenni, hogy el akarnak e valni, hogy esetleg a nyitott hazassagot partoljak, hogy vallalnak e meg gyereket. Felnottek, az o dolguk.

Plane itt, ahol egy husz eves tortenetrol van szo, ahol a no szemet huny a megcsalas felett ilyen olyan erdekbol. Lehet, hogy siman szerelmes, lehet hogy anyagilag fugg, lehet hogy alapbol igy allapodtak meg, akarmi.

Nem a gyerek dolga ebbe beleszolni. Plane nem valasztas ele allitani a szulot. ha az anyanak igy megfelel, akkor milyen jogon??? Ja, mert ot zavarja? De az anyat nem. Neki igy megfelel.

Azt se kellene elfelejteni, hogy nem tudni, mennyi idos a kerdezo, de elobb utobb kirepul. Akkor mi lesz? "Ja, bocs anyu, en elkoltozok, oldd meg egyedul...." A gyerekek se szeretik, ha a szulok beleszolnak abba, hogy kit valasztanak maguknak parkent.

Remelhetoleg az en gyerekem nem fog ilyen hulyeseget kitalalni soha eleteben.

2013. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindazoknak akik segítő szándékkal válaszoltak!


Kedves 16:16: Igazad van,ezt már én is megpróbáltam,pont így gondolkodom ahogyan te. A választást azt úgy értettem,hogy megmondanám anyának,nem tudok tovább apámmal egy fedél alatt lenni,meghaltak a nagyszüleim,a házukba költöznék.Csak ez burkoltan egy kényszerítés,és tudom hogy engem választana,és nem akarná hogy elmenjek.Tehát én kényszeríteném ebbe a helyzetbe.Ugyanakkor meg nagyon megviselné ez az egész cirkusz,de az se ami most van,se neki ,se nekünk.Sok mindenen ment már keresztül,a volt férje erőszakos volt vele,most is beteg,ráadásul idegileg kivan,nagyon megviselte már az élet.Úgy érzem nem tud reálisan gondolkodni.Én csak neki akarom a legjobbat.Nagyon nehéz....

2013. ápr. 7. 19:57
 14/19 A kérdező kommentje:
Kedves 14:50-es! Anyának volt már gyomorfekélye,jelenleg is olyan betegsége van amivel együtt kell élnie és bármikor elfajulhat vastagbélrákká.Nagyon oda kell figyelnie mindenre,életmód,pihenés,nyugalom stb...
2013. ápr. 7. 19:59
 15/19 A kérdező kommentje:
ja,és természetesen felvetettem a nagyszülői házat is,úgy értve hogy menjünk oda apám nélkül,de egyenlőre nem is nagyon tudok vele érdemben beszélni.Azt mondja meg kell várnia míg tud tisztán gondolkodni...Azért akarom választás elé kényszeríteni úgymond,mert félek,hogy minden marad a régiben ha most nem dönt jól
2013. ápr. 7. 20:04
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy a test bajai gyakran lelki eredetűek.

A nagyapám egy mocskos zsarnok volt, uralkodni akart a család felett. A nagyim tűrt és nyelt. Őnála is rendszeres a gyomorfekély, egyszer kishíján meghalt, mert perforált a gyomra. Rendszeresen voltak gondok a beleivel is.

Aztán nagyapámat elvitte egy szívroham. Két hónapra rá a nagyim összes tünete csillapodott, majd elmúlt. Végleg.

Azóta is remekül van.

Beszélj anyukáddal, mond el, hogy te mint kívülálló, hogyan látod a dolgokat. Mond el neki, hogy mennyire fáj látnod, ahogy tönkremegy ebben. Biztosítsd róla, hogy mellette állsz, és támogatod őt.

2013. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
ez nem a te ügyed. anyukád akart vele maradni. 20 év nem kevés. ha most elhajtod apukádat mondjuk,akkor vállalod h gondoskodsz anyukádról ha kell? h mellette leszel? ha apukád sem hagyta őt ott akkor azért van mert ők ketten igy akarták. nem mindenki akarja felrúgni az életét. ha választás elé állitod tuti apukádat választja ami fájni fog neki,de eddig is őt akarta. ha meg kidobja mert zsarolod,akkor meg azért lesz boldogtalan. ne avatkozz bele. ha már felnőtt vagy,kezdj új életet,őket meg hagyd. megoldják ahogy nekik jó
2013. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ne igy add elő. hanem úgy h: anyukám,úgy érzem ideje h önálló életet éljek,elmegyek a mamáék házába. ha bármikor úgy érzed,csak gyere,az ajtóm nyitva áll,az egyik szoba csak a tiéd.


ne bántsd azzal h kényszeriteni akarod. igy valóban tud majd tiszta fejjel gondolkodni


nekem 3 gyerekem van,nagyon fájna ha-még akkor is ha igazuk van-zsarolnának azzal h vagy ők vagy az apjuk

2013. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves 22:48! Igen,ezt már én is mondtam neki,de a helyzet nem változik....(?).....Sajnos van közös vonás apámban meg nagyapádban...


Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált,mindenkinek igaza van valamelyest.Csak reménykedni tudok hogy jól tud ez megoldódni.

2013. ápr. 8. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!