Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválnálk a férjedtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválnálk a férjedtől megtartanád a nevét? Pl. Nagy Jánosné, vagy visszavennéd a leánykori nevedet?

Figyelt kérdés
A környezzetemben van pár hölgy, aki elvált, és tovább viseli a férja nevét, amit példában is melítettem.Miért van ez? Ha elválok valakitől, akkor meg minek viseljem tovább a nevét?Annyira megalázó visszavenni a leánykori nevet?Van aki azóta más férfival él együtt, és még mindig az előző férja nevét viseli.Nem értem, hogy hogy működik ez..:S
2009. szept. 22. 20:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg,sőt ha férjhez mennék csak a vezetéknevét tenném az enyém elé és semmi né :)
2009. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a váláskor megtartottam a férjes nevemet, mert sem energiám sem pénzem nem volt a rengeteg helyen való bejelentéshez, új igazolványokhoz. Amikor a kislányomat vártam már volt oka, hogy utána járjak, bár ekkor sem esett jól ez az érvágás. Egyébként pedig az Zné X Y formájú volt, és régen is inkább csak az XY részét használtam. Így nem volt furcsa, amikor hivatalosan is megszabadultam a nevem elejétől.
2009. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egy szomszédom 18 év után vált el,és visszavette a lánykori nevét.Sok pénzébe és utánjárásba került,mire minden okmányt kicserélt.A munkatársainak,ismerőseinek is tudomására hozta a névváltozást.Azóta eltelt 2 év,és nem győz háborogni,hogy még a munkatársai és a szomszédok is az asszonynevén szólítják.

De van olyan ismerősöm is,aki azért tartotta meg asz asszonynevét,mert gyerekei vannak,és nem akarta,hogy lányanyának nézzék.

2009. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban váltam, júliusban már visszavettem a leánykori nevem. Iróztam megtartani az exem nevét. Viszont van egy kolléganőm, aki a leánykori neve helyett MINDKÉT volt férje nevét büszkén viseli. Azzal magyarázza, hogy mindkettőtől vagy egy-egy gyereke, és a gyerekek miatt tartotta meg őket.
2009. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg a férjem nevét, szerintem furán jönne ki.
2009. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nahát..ez a kétszeresen férjes név igen meglepett :)

furcsa szerintem is..

érdekeseket írtok nagyon.

Milyen iratokat kell kicseréltetni a személyin kívül?

2009. szept. 22. 21:30
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Amit cserélni kell és mindenkinek van az személyi igazolvány illetve lakcímkártya. Útlevele illetve jogosítványa nem mindenkinek van. Ezek a pénzes cserék, annyiba kerülnek mintha egyébként is lejártak volna. A TAJ és adókártya ingyen van, de két különböző helyen kell intézni. A Közüzemi számlák egy külön menet. A gáz és a villany esetében nem csak új szerződést kötnek, hanem kijönnek és leellenőrzik az órát is. Bankszámla, bankkártya, telefon számla, internet, kábel tv stb lehet még. Ezek elintézése több napos menet.

A névviselésről még eszembe jutott az egyik munkatársam története. (a nevek természetesen kitaláltak lesznek) Elvált volt és a saját keresztnevét viselte a volt férje vezetéknevével. Később újra férjhez ment mondjuk Tóth Istvánhoz. Ahhoz, hogy Tóthné Nagy Éva lehessen (a Nagy a saját születési neve) először vissza kellet venni a saját születési nevét. Kovács Éva volt a korábban viselt férjes neve. Ezt minden további nélkül megtarthatta volna az új házasságában is, de lehetett volna Tóthné Kovács Éva is. Sőt az új férj is felvehette volna a Kovács vezetéknevet.

2009. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám meg, visszavenném a lánykori nevem. DE, a nővérem édesanyja (csak az apukánk közös), nem vette vissza, megtartotta apukám családnevét. Szerintem leginkább amiatt, mert akkoriban (70-es évek végén) nem nagyon volt menő egyedülálló anyának lenni és így nem néztek rá rossz szemmel, hogy nem házas és gyereke van.
2009. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%
én most kezdem a válási procedurát,de azt biztosra tudom bármenyibe is kerül leveszem a nevem elől a xynét.nem akarok már hozzá tartozni,de ha a nevét viselném olyan mintha még közünk lenne egymáshoz,meg szerintem elég furán nézne ki ha vmikor lenne egy új férfi az életemben és a volt férjem nevén mutatna be az ismerőseinek,rokonainak..
2009. szept. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%
Hozzám nőtt a férjes nevem (XY-né). Jobban magaménak érzem, mint a leánykorit, ami kb. így nézett ki: G.Szabó Éva Katalin. Mindenki azt spórolt ki belőle, amit akart, és a számítógépes nyilvántartásban volt hogy négy különböző néven voltam nyilvántartva. Kényelmi szempontból biztosan megtartanám a férjes nevem, ami egyszerű, egyértelmű, és a hangzása is tetszik.
2009. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!