Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért viselkedik így a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedik így a gyermekem anyja?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 éve szétmentünk a lányom anyjával. Én természetesen fizetem a gyerektartást. Mivel távol lakunk egymástól (350 km), 2-3 havonta tudom elhozni magamhoz, olyankor 1-2 hétig is itt van. Az exem folyton azzal csesztet, h el fog felejteni a gyerek, de múltkor is csak 4 napra engedte el, meg nyárra is megbeszéltük, hogy mettől meddig lesz velem, utána meg hirtelen megváltoztatta, mert valami ballagás lesz, ezért egy héttel később vihetem. De milyen ballagás tart 1 hétig? Amikor velem van, a kislányomnak hiányzik az anyja, ilyenkor megkapom, hogy nem érzi jól magát velem. De amikor viszem haza, akkor nem akar visszamenni az anyjához, és én is ugyanúgy hiányzom neki. Amikor velem van, olyanokat mond neki az anyja a telefonba, hogy nem veheti el tőle senki, és hasonlók, amire a kislány csak annyit tud mondani, hogy "jó" meg "igen", és ezért is én vagyok lecseszve, mert biztos befenyítem a gyereket, hogy nem mond semmit a telefonba. De ha ő magyaráz végig, hogyan is mondjon szegény bármit? Bocs, h ilyen hosszú lett, még tudnék írni bőven... Miért viselkedik így? Nem akarom én elvenni tőle a gyereket, de azért csak az apja vagyok, nekem is jár a láthatás, és a gyermek is igényli.

2013. máj. 28. 10:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal (kivéve az elsővel), de én még azt is mondanám, hogy tényleg próbáld meg még most a 2 hetente hétvégét beütemezni valahogy. Biztosan sokba kerül meg sok idő meg minden, de lehet, hogy megéri. Abba pedig főként nem szólhat bele az anya, mert bírósági végzés van róla. lehet,hogy a gyerek is jobban fog kötődni hozzád, és jobban akar majd menni, ha rendszeresség van benne, mert tudni fogja, hogy ez most apa hétvégéje. Találj ki akkorra konkrét programokat, amiket telefonon el is mondhatsz neki, hogy ha majd jössz, ezt és ezt fogjuk csinálni, és akkor várni fogja, beszélni fog róla, az anyjának sem lesz szíve (reméljük) azt mondani, hogy nem mehetsz.
2013. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Pedig könnyen megértheted, csak bele kell gondolni magad a másik helyzetébe (persze ezt ő is megtehetné veled). Ő viseli a gondját. A mindennapokban nem kevés feladatot lát el a gyerek körül. Ebben te nem segítesz semmit (oké fizeted a gyerektartást, de nem mész el érte az oviba, nem fésülöd meg a haját, nem ügyelsz rá, hogy kezet mosson wc után etc...), a te szereped a gyereknevelésben egy örömtánc 2-3 havonta...persze, hogy ez rosszul esik neki. Nincs igazi felelősséged, nincsenek napi lekötést igénylő feladataid. Te csak játszol a gyerekkel. Mégis tiéd a dicsőség úgymond.

Nekem is rosszul esne.

2013. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó erre meg azt lehet írni, hogy akkor adja oda az apának hadd nevelje ő.

A válásnak sajnos van egy ilyen következménye is.

2013. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Amikor itt van 1-2 hétig, azért nekem is kijut a gondokból. Amikor együtt voltunk még az anyjával, akkor is besegítettem, nem az a típusú férfi vagyok, aki szerint ez csak az anya dolga. Ráadásul én még szigorúbb is vagyok, mert nálam nem nézheti ezeket az ostoba esti műsorokat meg nem ehet csipszet meg hamburgert. Meg mint írtam, felőlem lehetne itt többet is, de az anyja nem engedi. Kéthetente hétvégén nem tudom elhozni, hiszen maga az utazás oda-vissza egy-egy nap. Az ott alvást meg nem tudnám mindig megoldani, azért pofátlanság lenne bárkinél kéthetente hétvégén ott aludni. A lányom várja, hogy jöhessen. Mióta haza vittem, azóta kérdezgeti, mondogatja a telefonba, hogy hiányzom neki, ennek ellenére az anyja mégis 1 héttel később engedi csak el a megbeszéltek ellenére. Én szívesen megbeszélném vele, ha lehetne, de egyből kiabál. Amikor rákérdeztem, hogy miért mond a gyereknek olyanokat, mint már említettem, akkor is egyből elkezdett kiabálni meg vádaskodni.
2013. máj. 28. 13:42
 15/23 A kérdező kommentje:
11:52-es, amúgy ezt már többször olvastam itt, h az apának csak a játék jut a gyerekkel, és csak az anya fegyelmez. Mert szted egy hétvége alatt is mondjuk nem kell arra figyelni, h megmossa kezét? Vagy hogy ne azt mondja, h "akarom", hanem "szeretném", vagy a "mi?" helyett a "tessék?". Persze, biztos vannak apák, akik ezzel nem foglalkoznak, de ez sztem nem azon múlik, hogy szétmentek-e a szülők vagy sem.
2013. máj. 28. 13:47
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Oké igazad van, de akkor sem egy mókuskerék minden nap, csak alkalmanként pár napig tart...


Amúgy a testvérem kisfia utoljára 2 évesen látta az apját, most 7 éves és épp vasárnap mondta, hogy az ő apja a világon a legjobb apuka és nagyon hiányzik neki, el akar menni hozzá.


Na ezt add össze. A fickó 5 éve rá sem hederít a kölyökre, az meg isteníti a csak fényképről ismert apját. Gondolhatod mit érez a nővérem...

2013. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Első! Nem az esküvő tényétől lesznek család...hol élsz te?
2013. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy a testvéredéknél ez történt, de azt azért Te is beláthatod, hogy nálunk nem ez a helyzet. Meg mint mondtam, amikor nálam van a lányom, egy-két napig az anyja is ugyanúgy hiányzik neki, ami sztem természetes. Csak olyankor megkapom, hogy nálam nem érzi jól magát. De amikor én hiányzom neki, akkor már nem mond semmit az anyja, sőt, mint említettem, egyre inkább úgy érzem, hogy próbálja akadályozni is a dolgot. Ezt pl. most absz nem értem, hogy egy ballagás miatt miért csak egy héttel később hozhatom el.
2013. máj. 29. 09:45
 19/23 zsuzsanna74 válasza:
Kedves Kérdező.Egy ballagás sem tart 1 hétig.Mond meg az anyának hogy mennyen el veled meg a picurral egy közös terápiára ahol majd talán belátja hogy ezzel a viselkedéssel csak a kislányotoknak árt és persze magának is hiszen lessz az a kicsi nagy lány is és ki fogja kérni magának miért gátolja az annya.Ráadásul kevés az olyan pasi aki a gyerekét nem vágja át hanem gondoskodni szeretne rólla.Ne gátoljon tovább,ha továbra sem változik semmi tájékoztasd hogy valoban kérni fogod te nevelhesd a leánykádat és ő legyen kétheti vagy ritkább anyuka.Magyarázd el neki,hogy kicsit élje bele magát ebbe a helyzetbe.Mit tégy hogy ne legyen féltékeny rád?Hát nem könnyű menet de egy probát megér.Közöld vele hogy te is hívni fogod a kicsit és te is ezeket fogod neki mondani amit ő.Talán belátja hibázik ha érzelmileg terorban tartja a picit.kitartás és ha más nem hát pereld el tőle a picit.
2013. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem hinném,hogy tudsz bármit is csinálni. Nálunk dettó ugyanez volt,csak kicsit durvábban. Mi is elköltöztünk az ország másik végébe anyámmal és húgommal,apu meg csak havonta-kéthavonta tudott jönni értünk ugyanúgy a pénz miatt. Anyám meg mindig próbált keresztbetenni,meg folyamatosan hangolt volna apánk ellen. De betegesen.

Apu meg tűrt,mint egy szent,egy rossz szót nem szólt anyánkra,pedig lenne/lett volna rá oka,meg is lett az eredménye,anyával megromlott a kapcsolatunk és inkább apához húz a szívünk,annak ellenére,hogy alig láttuk úgymond. Én 14 évesen ide is költöztem apához.

Na lényeg a lényeg,te ne mondj semmit a gyereked anyjára,a kislányod meg majd ahogy nő,úgy lát át a dolgokon és ha szeret veled lenni,úgyis menni akar majd és szembeszáll az anyjával. Beszélhetsz a nővel,de szerintem nem sokra mész vele. Valamiért egyes nőknél válás esetén ilyen kényszer alakul ki bennük,hogy márpedig a gyereket hangoljuk az apa ellen,különben elveszítjük. Anyám meg pl meg akart minket győzni,hogy ő nem hibás semmiben és apa minden rossznak az oka:) Ezek ilyen lelki játszmák. Csak szeresd a lányod és ne mondj rosszat neki az anyjáról.

22L

2013. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!