Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben mit tennétek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mit tennétek? Elválnátok? Vagy kibírnátok még 1 évig?

Figyelt kérdés

1 éves a lányunk. A férjem a szülés óta minden ft-al elszámoltat, de ő magának ugyanúgy megvesz dolgokat. Ha mondjuk kéne a lányunknak ruha és neki valami a számítógéphez, azt veszi meg. Szerinte ez így van jól, hiszen az ő fizetése.


Nekem ebből már elegem van, kerestem bölcsit, beszéltem a főnökömmel és el akarok válni. De anyukám szerint ez apróság, a férfiak iylenek, a nőknek az a dolga hogy egyben tartsa a családot. Mert a nők erősek, így vannak kitalálva.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 6. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
17%

Ha csak ennyi a probléma, akkor ez igen kis probléma. Valami értelmes hangnemben kéne a pároddal megbeszélned, hogy átérezze mi a bajod. Igen könnyű elszaladni a problémák elől és inkább válni, de akkor azt még azelőtt kellett volna megtenned, mielőtt összehozzátok a gyereket...


Mi csak a te szavaidat látjuk. Biztos neked van igazad? Könnyen lehet, de az is lehet, hogy valóban nagyon költekezel..., nem tudhatjuk.

Szóval ha gyáva vagy, akkor válsz, ha szereted a párod, és nem akarod megfosztani a gyereket a normális családtól, akkor megoldod a problémát...

2013. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
88%
A nôknek az a dolguk,hogy egyben tartsák a családot..igen..már amellyiket lehet és van értelme.Ha anyudnak ez csak egy dolog,akkor éljen ô egy ilyen férjjel,szerintem.A helyedben nekem is elegem lenne,biztosan elvállnék én is!Úgy otthagynám,hogy vissza sem néznék!
2013. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád tanácsa manapság már nem áll meg, ő is le van maradva, lusta volt felülbírálni a 200 éves normákat.


A férjednek nincs igaza, a pénz közös. Kérdezz csak meg egy polgárjogi szakértőt, kérd írásba a véleményét. Amúgy a netről is letöltheted.

Gazdasági bántalmazásnak nevezik, amit csinál.

2013. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, abból indul ki, hogy o dolgozott meg a pénzéért. Te gyest kapsz vagy gyedet?
2013. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
24%

Én, ha más az értékrendje ilyen pénzköltős téren a szerelmemnek, akkor inkább bevezetném a külön kasszát.

Mindkét fél arra költi a saját maga által megkeresett pénzt, amire akarja. A gyereknek szükséges holmikat, játékokat, gyógyszereket, iskolákat, mindent, azt meg közösen fizetnénk.

Ha kevés a pénz és kérdés, hogy téli cipő a gyereknek vagy új monitor, akkor cipő. Ha az a kérdés, hogy huszadik póló a gyereknek esetleg másik játék, vagy pedig új egér az elromlott régi helyett, akkor új egér...

Mindig ami logikusan fontosabb.

Nem kell a gyereket sem elkényeztetni, ha minden alap dolog megvan a számára, akkor tényleg meg kell gondolni, hogy mi a sürgősebb, fontosabb...

Én nem válnék el ilyenek miatt attól, akit szeretek.

2013. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
83%
Válnék. A család arról szól, hogy közösen dolgoztok a közös célokért. Ahol ez nincs meg, ott nincs értelme a dolgot erőltetni. Ha elváltok, a gyerektartás tiszta helyzetet teremt, na persze lehet, hogy akkor döbben majd rá, hogy egy gyerek bizony anyagi felelősséggel is jár...
2013. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 A kérdező kommentje:

De írtam, hogy beszéltem már vele.


Lehet, hogy én is sokat költök. De volt hogy minden nap átnéztük hogy mit vettem, mi az ami szerinte nem kellett volna. Szerinte felesleges volt a hús meg a gyümölcs, de szerintem kell a gyereknek.

Pelenkából, popsitörlőből a legolcsóbbat veszem. Játék, ruha Vateráról vagy turiból.


Max gyed-et kapok, a tgyás-om 180e volt. A 36. hétig dolgoztam, terhességem előtt pedig 6 évet.

2013. jún. 6. 13:23
 18/77 anonim ***** válasza:
71%
Ha elválsz valószínű, hogy te neveled majd a gyereket és az nem olyan könnyű, ha mégis van rá pénzed akkor meg mond meg neki, hogy ez a te pénzed úgy töltöd ahogy akarod.
2013. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:
Persze, nem kell 20. poló meg ilyenek. De most utoljára konkrétan pont a cipőn volt a vita. Szerinte abból is jó a használt, szerintem nem. Nem kell 20ezres, de legyen minőségi. Ő viszont valami kártyát vett (SD, azt hiszem) a géphez.
2013. jún. 6. 13:25
 20/77 anonim ***** válasza:
28%

Az én férjem ugyanilyen, bár hál' Istennek nálunk még nincs gyerek.

Jó példa a múlt heti akciója: ajándékba kaptam tőle egy hónapja 50ezer forint értékben utalványt (a munkahelyén kapta a jó munkájáért). Félreraktam szűkösebb időkre, vagy ameddig kitalálom mire költhetném, sajnos jó párra talált, önfeláldozó típus vagyok.

Egyszer csak kitalálta hogy neki kell a munkához egy tablet, és se szó se beszéd elvitte az utalványokat, megvette belőle. Holott jól tudja hogy nekem is szükségem lenne egy rakás dologra, pl. évek óta nincs egy nyamvadt mixerem a konyhában, kézi habverővel szarakodok :D

A hab a tortán hogy éppen most hallgatom, hogy összébb kéne húzni a nadrágszíjat...


Ilyen emberek is vannak, önzőségnek hívják. Lehet hogy jó ember, de valamiért a maga igényeit mindig előrébb teszi másokénál. Megfigyeltem, sokszor bánja is, de nem bír magával.


Nálatok kérdés hogy a te igényeid mennyire reálisak. Valamit konyítok az informatikához, jó, nem mindegy miről beszélünk, de nem 500ft egy-egy alkatrész. Ha pl. a plázában vagy csak hajlandó babaruhát venni, valahol talán érthető a reakciója.

2013. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!