Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben mit tennétek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mit tennétek? Elválnátok? Vagy kibírnátok még 1 évig?

Figyelt kérdés

1 éves a lányunk. A férjem a szülés óta minden ft-al elszámoltat, de ő magának ugyanúgy megvesz dolgokat. Ha mondjuk kéne a lányunknak ruha és neki valami a számítógéphez, azt veszi meg. Szerinte ez így van jól, hiszen az ő fizetése.


Nekem ebből már elegem van, kerestem bölcsit, beszéltem a főnökömmel és el akarok válni. De anyukám szerint ez apróság, a férfiak iylenek, a nőknek az a dolga hogy egyben tartsa a családot. Mert a nők erősek, így vannak kitalálva.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 6. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyanebben a cipőben jártam, bár váláson nem gondolkoztam. Az előző gyerekünknél, amikor itthon voltam vele gyeden, nekem is mindig meg kellett mondanom, hogy mire ment el az a kb 100ezer ft, amit családival együtt kaptam. A gyerekre csak én költöttem (azóta is így van), én vettem a kaját és néhány számlát be tudtam fizetni. Sose volt pénzem már hó közepére. Én is turiban vásároltam, kivéve a cipőket. Valahogy kibírtuk, átvészeltük, én visszamentem dolgozni, utána minden rendbe jött ebből a szempontból, mert a fizumból simán kijövök. Én veszem a kaját, én fizetem a legtöbb számlát, a gyerekcuccokat, amik kellenek, plusz ovi. Ő fizeti a lakáshitelt, ami kb sajnos ugyanennyi, mint amit én költök ezekre a dolgokra és az ő fizujából épül-szépül a házunk, kertünk. Viszont tény, hogy a hobbijára ő is nyugodt szívvel költ, előbb, mint egy gyerekruhára. Most megint itthon vagyok a második gyerekünkkel, tegnap kaptam utoljára tgyást, jövő hónaptól max. gyedet fogok kapni és tény, hogy bennem van a félsz, hogy mi lesz, ha majd megint meg kell alázkodnom, beszámolnom arról, hogy mire kérek tőle pénzt, és miért nem jöttem ki a gyedből. Ő megígérte, hogy nem lesz ilyen. Ő kajára is utál amúgy költeni, ahogy a te férjed is, kivéve a hobbiját. Nekem anno nem fordult meg a fejemben a válás, mert szeretem őt, és mindezek ellenére szuper apuka. Imádja a gyerekeit, sokat foglalkozik velük, (főleg a nagyobbal, a kicsi még csak féléves). Biciklizni megtanította, kisházat épített nekik, hintát, stb stb. Imád velük foglalkozni. Én úgy vagyok vele, hogy bízom benne, hogy nem lesznek pénz körüli vitáink, de ha lesznek, ezt is túl fogjuk élni, ahogy előzőleg is túléltük. Mérlegelj! Ha visszamész dolgozni, jó esetben ez a probléma megoldódik, addig élvezd a gyerekkel töltött időt, hogy otthon lehetsz, a munka mellett több lesz a pénzed, de kevesebb az időd, amit a gyerekeddel tölthetsz. Ha jó apa és jó férj, és ez az egy "hibája", akkor szerintem várjál még, ha a gyerekkel sem törődik és játszik, ami nem pénzbe kerül, akkor viszont én is elgondolkoznék.
2013. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 A kérdező kommentje:

Amióta ideköltözött, feleztük a költségeket. Ideadta a rezsi felét, kaját felváltva vettük. Nem volt ilyen jellegű vita.

Ő 150et keres.


Igen, nekem a házasság arról IS szól, hogy a közös gyereket közösen neveljük érzelmi-anyagi értelemben. A lakás hitelmentes, teljsen az enyém. A fizetésem 200e, nélküle is meglennénk.

2013. jún. 6. 14:06
 33/77 anonim ***** válasza:
81%
Én azt gondolom, hogy nem csak a pénz az egyedüli gond köztetek. Ez csak az utolsó szalmaszál amitől borul a szekér. Ha felborult, akkor már nehéz újra összerakni.
2013. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván nem ezért házasodott vele össze és azért sem hogy egy hatodrangú cseléd legyen.


ÉN ezt az utat már megjártam pedig nem ezért házasodtam össze.


Ha nem volt ránk tekintettel és csak a saját hobbija érdekelte,hát ne csodálkozzon,hogy elválunk tőlük.

2013. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:
Az tuti, hogy még egy gyereket nem vállalok vele. Ez nekem nagyon megalázó.
2013. jún. 6. 14:13
 36/77 anonim válasza:
81%
Az én volt élettársam is ilyen volt,csak nem a gépére,hanem a kocsijára költött minden pénzt,2 éves volt a fiam,mikor kirakott minket az utcára,és költözhettem vissza a szüleimhez gyerekestül,sajnos sosem fizetett gyerektartást és sok éve a gyerek felé sem néz azóta sem.Évekig egyedül neveltem a gyereket,mert anyámék elköltöztek,saját lábamon kellet megálljak,volt,hogy 3 helyre jártam dolgozni,hogy semmiben ne szenvedjünk hiányt(csak épp engem alig látott a gyerek..)Aztán az élet összehozott a mostani férjemmel,a 3.közös babánkat várom,és a nagyfiam is szereti,mert hát ő az apja,nem az aki csak megcsinálta.És az én férjem meg olyan,hogy leszakad már róla az utolsó gatyája is,de nekünk mindenünk meglegyen.Igaz,se autónk,turiból ruházkodunk,én nem járok fodrászhoz,nincs műkörmöm stb.,de béke és boldogság van.Szóval rád is vár biztos jobb jövő,meg a gyermekedre is,ne könyörögj egy ilyen kreténnek.
2013. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
72%
Este ülj le vele beszélni. Fogd meg az egyhavi számlákat, add össze es oszd kétféle. Mondd meg neki, hogy ezentúl ezeket felesben fizetitek. A gyerek kiadásaira kérj plusz 10 ezret - ha te is hozzáteszem annyit, meg a családit, elég kell hogy legyen. A bevásárlást pedig egyszer o, egyszer te fizesd. A maradék pénzzel mindenki azt csinál, amit akar. Ha nem tetszik neki, akkor mondja meg, hogy szerinte megis hogy kellene megoldani.
2013. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
87%
Rúgd ki, még egy évet se kell várnod, minek! Menjen amerre lát!
2013. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Igen, a nők erősek, ez igaz. És az is, hogy mi jobban látjuk sokszor a problémákat. Elvált szülők gyerekeként nőttem fel, találkoztam apukámékkal is, ez nem volt gond... de azért nem kívánnám ezt senkinek. Nem mondom, hogy az állandó veszekedés jobb...

Most, a saját családomon látom, hogy sosem tökéletes egy kapcsolat. De ha úgy állok hozzá, hogy minden problémát meg lehet oldani, csak igazán akarni kell, és hogy fontos nekem a másik ember (mint ember, mint férj, apa, barát IS), az sokat segít... Beszélgetni kell. Sokat. Mindenről. Esetleg elmenni kettesben valahová (lehet pl. vacsora is, de egy séta gazdaságosabb, oldottabb is lehet, vagy egy rövid kirándulás - akár ott együtt is, hiszen babakocsi mellett lehet beszélgetni), egymásra időt fordítani előbb...

Hiszen nem minden férfi ilyen, ez igaz. De ő sem kell, hogy ilyen legyen. Kérdezd meg, kellesz-e még neki, hogy mit gondol a kislányáról stb...

Hátha ki tudtok ebből is jönni, megerősödve egymásra találni.

Ha visszamész dolgozni, akkor a pénzed is több lesz - hátha javít a helyzeten, még nem menekülnék...

Próbáljátok felidézni, miért is vagytok együtt. Miért házasodtatok. És hogy hogyan vártátok a kisbabát, örültetek neki... Benne is tudatosítani kell alapvető szükségleteket (minőségi ennivaló, tiszta ruha, egészséges cipő, pelenka...) - és hogy hosszú távon egészségtelenül élni a kisbabának [nem megfelelő táplálkozás miatt] egész életére kihat, akkor beteg is gyakrabban lesz majd, lehet a gyógyszereket fizetni...ha csak gazdaságilag nézzük.

Drukkolok Nektek!!!

2013. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok: a válás helyett előbb ajánlanám a "próba-különélést" is, hátha mindketten rájöttök, hogy nem úgy a jó...
2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!