Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valóban "hajléktalan" lennék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban "hajléktalan" lennék?

Figyelt kérdés

A történet a következő: A párom és én 3éve vagyunk együtt. Közös háztartásban május óta lakunk. Ekkor született meg a közös kislányunk, aki most 5 hónapos lesz. Elismerte, apasági nyilatkozat van.

Ez a lakás, amelyben lakunk (párom, én és a baba) 2008. augusztusa óta a párom tulajdona, a családjától kapta ajándékba. Én a szüleimmel éltem, a baba miatt költöztünk össze. Egy ideje a párommal nagy viták vannak és már azt is a fejemhez vágta, hogy én hajléktalan vagyok, mert ez az ő háza. Ez tényleg így van? Ennyire kiszolgáltatott lennék a babával, hogy ha azt mondja végeztünk egymással csak úgy hipp-hopp kiteheti a szűrömet? Haza a szüleimhez már nem nagyon tudok menni, mivel édesanyám júniusban meghalt, apu pedig el fogja adni a házat, mert lehetetlen neki egyedül fenntartani. Így párom hangsúlyozza, hogy oda sem mehetek, mert már az a lakás se a miénk, mert elvitte a bank.

Mit tehetnék ebben a helyzetben?


2009. okt. 18. 00:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Hát túl sokat nem. A babáról valamilyen formában téleg gondoskodnia kell de nem feltétlenűl kell veled 1 fedél alatt laknija ha az saját tulajdon. Furdulj ügyvédhez mihamarabb. Drukolok neked kitartás.
2009. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, tényleg úgy van, hogyha ez az ő lakása, akkor téged és a babát (a saját gyerekét!) bármikor kitehet...


Elég mocsok egy ember, ha erre képes!


Az a következő mocsokság tőle, hogy direkt élvezi a kiszolgáltatott helyzetedet, hogy a szülői házba sem tudsz visszamenni!!!... (Talán azért hangsúlyozza ennyire, hogy "hajléktalan" vagy, mert meg akarja szerezni magának a kislányotokat?)


Most vagy a legkiszolgáltatottabb helyzetben, amikor pici a baba, nem tudsz dolgozni, Gyes-en vagy otthon...

Oltári nagy szemét, aki éppen ebben a helyzetben "rúg beléd"!


Én a helyedben felkeresném az apukámat és valahogy megpróbálnám a ház-eladást megakadályozni, ketten már könnyebben fenn tudnátok tartani!

Ha elmennél dolgozni lenne annyi pénzed, hogy eltarthasd magatokat...


Én a helyedben mindenképpen elköltöznék ettől a pasitól, rá sem tudnék többé nézni.


Nagyszülők?... Rokonok?... Testvérek?...

Ki jöhetne még számításba, aki segíthetne?!


Ha végképp semmi lehetőséged nincs, még mindig elmehetsz anyaotthonba : legalább 1 évig ott lakhatnátok a kislányoddal, addig összeszedheted magad, kivehetsz egy albérletet, munkahelyet szerezhetsz...


Mindenképpen teremts gyorsan valamilyen lakhatási lehetőséget, nehogy ez a mocsok pasi elvegye tőled a gyereket, utána nagyon nehezen tudnád csak visszakapni!

2009. okt. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

Minek szültél ha nem vagytok jóba???!!!

Mostmár nem tehetsz semmit! A gyereknek apa kell.

Előtte kell gondolkozni mielőtt szülsz. Mostmár szép csendben élsz a párod mellett. És szülés utáni hormonzavarkor sok nő elviselhetetlen. Ha ez elmúlik akkor lehet hogy még rendbejön a kapcsolat.

2009. okt. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%

Véletlenül igent nyomtam az 1:26 os ra pedig nem igaz.

A gyerek nincs hozzád nőve. én ha apa lennék és a feleségem el akarna menni a gyerekem velem maradna.

Hozzáteszem labilis nőnek nem is csinálnék gyereket.

2009. okt. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Először is: előbb volt a lakása, utána kerültetek össze?

Ahogy látom, nem vagytok házasok.


Még ha így is van: a lakás fele a babáé. Mivel pedig ilyenkor a baba javára szoktak dönteni - előfordulhat, hogy TE MARADSZ a lakásban (a babával együtt) - és ki kell fizetned neki a felét (részletekben).

Egy nagyon jó ügyvéd kell ehhez.

2009. okt. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

02:10-nek


Honnan veszed, hogy a Kérdező labilis idegállapotú és hormonzavara van?!

Honnan veszed, hogy őmiatta vannak viták?!

NEM TUDSZ OLVASNI???... 8-[

Nem látod, hogy a Kérdezőnek éppen az a problémája, hogy a ro.hadék pasija ki akarja tenni a Büdös Nagy Semmibe a gyerekkel együtt, ő itt tőlünk kérdezi, hogy : lehet ilyet csinálni???...


Nem veszed észre, mekkora Nagy Szemét Állat a pasija, aki az 5 hónapos babát ápoló barátnőjét ebben a végtelen kiszolgáltatott helyzetben kitenné az utcára?!


Szerinted micsoda ember (=Gör.ény!) az ilyen, aki a SAJÁT GYEREKÉT képes kitenni az utcára és még élvezkedik is, hogy milyen klassz, haza sem tud menni, mert a szülei háza is el lesz adva???...


Milyen erkölcsi értékrended van neked?!

2009. okt. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem azt csak az asszony mondja hogy a babával tenné ki.Mintha a gyerek a saját tulajdona lenne. Igazából a férj a gyerekét szerintem magánáltartaná.

És nemtudom mondtam e már hogy minek kellett gyereket szülni hogyha ilyen "görény állat" az ember??

Igazából a kérdezőnek csak a hormonjai beszélnek szerintem.

Kapcsolatok százai mennek tönkre a szülési hormon túltengés alatt.

2009. okt. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
A 2.35-nek nincs igaza.Még akkor is a párodé kizárólag a lakás tulajdonjoga,ha azt ő kapta ajándékba a szüleitől.A fele csak akkor lenne a babáé,ha az apja meghalna.Azt semmilyen ügyvéd nem tudná elérni,hogy a párodnak kikelljen költözni a saját tulajdonából.Az viszont igaz,ha neked sem jövedelmed,sem lakásod,akkor ha perre kerül a sor,nagyobb esélye van a párodnak,hogy neki ítélik a gyereket.Ez ellen csak az szól,hogy a baba még igen pici.Felelőtlenség volt babát vállalni.Most már az lenne a legfontosabb,hogy a kapcsolatotokat rendezzétek.Beszéljetek meg mindent,és ne csak a babával foglalkozz,és főleg ne hisztizz.
2009. okt. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
85%
A bíróság megitélheti neked a lakás kizárólagos használatát,de a kizárólagos tulajdonos a párod marad.Házasság esetén így van.legalábbis nálunk így van.A saját lakásából elköltözött,mondjuk Ő mondta hogy maradhatok a picivel amíg nagykorú nem lesz.(lett volna hova mennem).
2009. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád nem tudja fenntartani a házat egyedül, hát menj oda, és talán ketten fenntudjátok tartani. Vagy adjátok el és vegyetek egy kisebbet magatoknak, nem hiszem, hogy mind egy fillérig elvitte a bank a házat, csak maradt belőle valami, legalább egy kis lakásra való. Ne hagyd már, hogy kisemmizzenek, hol vagy anyád része??? Nemrég jöttél el otthonról, ahogy kiveszem a szavaidból.Elvileg örököltél anyád halála után egy fél házat. Ne, légy már ilyen kuka, irány ügyvédhez! Van egy csomó hely ahol ingyenes jogi tanácsot kapsz, pl-ul kerületi családsegítőknél van ilyen kirendelt ügyvéd, tudom, mert ott dolgozom (nem messze tőle). Tessék a sarkadra állni, ne hagyd magad zsarolni már most, mi lesz később, ha most ilyen a párod, pár hónap után.
2009. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!