Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás nagy távolság esetén?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás nagy távolság esetén?

Figyelt kérdés
Azok a szülők, akik több száz kilométerre laknak egymástól, és elváltak, a gyermekek láthatását hogyan oldják meg? Sikerült megegyezni, vagy a bíróság határozta meg a láthatás rendjét?

2013. júl. 11. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi egyeztünk meg. Mivel én vittem el a gyerekeket, a láthatás költségeit nekem kell állnom, viszont megegyeztünk, hogy nem kérem el a gyerektartást, de a láthatást sem fizetem. Bár most hazafelé úgyis én vettem a repjegyet, szóval a volt férjem eddig jól járt, viszont én is, mert aláírta a papírt, hogy hozzájárul a külföldre költözéshez. Most felajánlotta, hogy a visszafelé menő repjegyeket megveszi ő. A láthatás főleg skypeon van, meg amikor hazajövünk akkor elviszi őket.
2013. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alapesetben a láthatás kötségeit az a szülö kell, hogy állja, aki a közös lakhelyröl elköltözött, az teljesen mindegy, hogy a gyerek melyikükkel él.


Ha a hétvégi láthatás nem megoldható, akkor meg lehet egyezni abba, hogy a gyerek az iskolai szüneteket tölti a másik szülönél.

2013. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a szünetekben láthatásos dolog megegyezés kérdése, vagy a bíróság is ítél így? Mert a megegyezés sajnos nem valósult meg eddig sem.
2013. júl. 11. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:

A legokosabb, ha a láthatást (meg a gyerektartást is) a bírósággal határozatba foglaltatjátok.


Ez lehet a ti megállapodásotok, ha meg tudtok egyezni, akkor az lesz a határozatban, ha nem, akkor a bíróság dönt.


Ennek az az elönye, hogy ezután nincs olyan, hogy megállapodtatok valamiben, aztán mégsem tartja be valamelyik fél.

2013. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bíróság már hozott ítéletet, és a távolságot nem vették figyelembe. Ezért kérdeztem itt, hogy van-e valakinek tapasztalata már ez ügyben. Megegyezni sajnos nem tudunk, ezért lett volna jó tudni, hogy esetleg a bíróság miket ítél ilyen helyzetben.
2013. júl. 11. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen esetben mindig az egyéni lehetöségek szerint döntenek, elöre nem lehet megmondani, hogy mit határoznak.
2013. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólókkal. alaphelyzetben jogszabály is kimondja, hogy a láthatás költségeit (beleértve az utazást, gyermek étkeztetését, szórakozást stb.) a láthatásra jogosult fizeti. (külön élő szülő)


Azonban van arra mód, hogy bizonyos távolságon túl ezen lehet változtatni, nyilván nem ugyanaz a helyzet egy 10 km-rel való költözésnél,mint pl. egy 150 km-es költözésnél.


Én is úgy tudom, hogy alapvetően egyezség kell a felek között, amit a bíróság jóváhagy, tehát belefoglalja a végzésbe. Ez lehet sok féle, pl. szülők félúton találkoznak,tehát mindnenki fele fele osztozik az útiköltségen, vagy pl.anyuka minden hónapban a fél úti költséget odaadja apukának, így még mindig fele fele az osztozás. stb. én úgy gondolom, hogy a bíróság magától nem mond ilyen lehetőségeket, kérni kell a bíróságtól.


Aztán a bíróság vizsgálhatja azt is, hogy ki költözött el. kinek állt az érdekében a költözés, milyen indokkal költözött el, vizsgálhatja azt is, hogy a gyerek és a külön élő szülő kapcsolatát miként befolyásolja a nagy távolság.


nálunk az édesanyuka a barátjához költözött 150 km-rel odébb. állása az új helyen sincs, anyuka családja sem ott él. ő szimplán a pasija után ment. mi betudtuk bizonyítani, hogy nem a gyerekek érdekében állt a költözés (iskola, barátok,apuka) ráadásul nálunk a szakértő is kimutatta gyermekeknél, hogy nagyon szoros, erős kötődés van apa és gyermekek között, így az anya ezt a kötődést a költözéssel igyekszik meglazítani, ami ugye nem a gyermek érdeke. tehát nálunk negatív megítélése lett a messze költözésnek.így nekünk megítélték az útiköltség felét. nyilván édesanyuka őrjöng, de ez van.


annyi "kedvezményt" kapott az anyuka, hogy ő döntheti el, hogy félúton talákoznak az apukával, vagy elutalja a fél benzinköltséget,amiről számlát mutat be az apuka.


szóval összességében kérni kell a bíróságot és ha megítéli akkor belekerül a végzésbe.

2013. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm... Köszönöm az infókat. Még gondolkodom rajta, hogy mi legyen, merjek-e lépni ez ügyben. Az a baj, hogy a gyermekelhelyezésnél a bírónő annyira lekezelő volt velem szemben, és absz. nem foglalkozott az én kéréseimmel/kérdéseimmel (pl. hogy fogom tudni kéthetente két napra elvinni a gyereket 350km-re), hogy rettenetesen csalódtam ebben az egészben, és attól tartok, ha kérném a változtatást, annyit érnék el, hogy kiadnék egy csomó pénzt, aztán megint lesz*rnának csak. A gyámügyön sem kecsegtettek semmi jóval.
2013. júl. 12. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!