Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elvallik felesegem kikell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elvallik felesegem kikell koltoznom a laksbol?

Figyelt kérdés

10 eve hazasok vagyunk van egy gyerek onkormanyzati laksban lakunk.Aminek a felesegem a berloje.

Viszont en ide dolgoztam, meg sporolt penzem nincs arra lennek kivancsi hogy ki kell-e koltoznom ha a birosag elvallaszt minket.



2013. júl. 18. 23:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Iste hozott az elvalt ferjek vilagaban.

Mehetsz hid ala es fizethetsz az exnek ez a magyar torveny anno 2013.

Szugseglakas csak akkor jar ha leegett a hazad stb.

2013. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
na most sikerult nem meg nyugtatnod :)
2013. júl. 19. 13:05
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

11 - Miért, költözzön ki a feleség a saját bérleményéből gyerekestül?


Hagyjuk már ezt a szegén exférj dumát, annyira szánalmas. A testvérem a 2 kicsi gyerekével költözött albérletbe tizensok év házasság után, mivel a férjé volt az ingatlan. Sosem siránkozott. Nem közös tulajdonról van szó.


Ha nem romlott meg nagyon a viszony a feleségeddel, akkor szerintem vele próbálj egyezkedni kérdező, hogy had maradhass, amíg nem találsz valami jó albérletet. Sokan keresnek bérlőtársat is, meg adnak ki szobát, az nem olyan vészes összeg, mint egyedül. Vagy átmenetileg itt vannak munkásszállások is: [link]

2013. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Már miért adna neked szükséglakást az önkormányzat?

Nehogymár a mi adónkból finanszirozzák a lakhatásod, mert ti nem tudtatok kijönni a nejeddel. Ezen az alapon minden hajléktalannak és nemnaptólbarnának adni kellene egy szükséglakást csak úgy.

Amúgy meg akkor kell kiköltöznöd, amikor a lakás főbérlője, azaz a feleséged felszólít rá.

2013. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ebbe igazad van ha jobban belegondolok....

Viszont nezd en nem keves lakbert fizettem a 10 ev alatt mert felesegem nem dolgozott en fizettem a lakbert is ami kb 2 milio forint es nem miattam megy szet a hazassag.

Nem eloskodni akarok az adofizetok penzen csak erdeklodtem hogy van-e ilyen lehetoseg

Gondolj bele a lakber is amolyan ado szeru amit az onkormanyzat kap es itt nalunk teli van ures lakasokal a kerulet ha oda adna hasonlo "szerencsetleneknek" mint en nem biztos hogy rosszul jarna se az onkormanyzat se az akinek epp elkell hagyni eddigi otthonat amibe nem keves penzt fektetett

Viszont abba teljesen igazad van hogy sok kreol boru hasznalna ki ezt.

2013. júl. 19. 14:58
 16/20 anonim ***** válasza:

Azt nem érted meg, hogy

a házasság VAGYONKÖZÖSSÉG és a házastársuknak a házasság alatt kötelességük eltartani egymást.

Te csak ennek tettél eleget, amikor a nejed munkanélküli volt.

Ha te lettél volna munkanélküli és csak ő keresett volna, akkor ugyanígy kellett volna eljárnia.


Amikor a házasság felbomlik a vagyonközösség is felbomlik.

Osztozni kell. DE nem ám a házasság alatt fizetett költségeken, hanem a házasság alatt szerzett vagyontárgyakon (ingó, ingatlan)!


És csak a házasság ALATT szerzetteken.

A különvagyon (házasság előtt szerzett vagy örökségként szerzett) nem tartozik a megosztandók közé.

És ilyen a feleséged bérleti joga is.

2013. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Miért, ha egyedül lettél volna, és nem házas, akkor nem fizettél volna sehol lakbért és rezsit? Minek számolgatod? Ha te lettél volna munkanélküli, akkor a feleséged fizette volna. Meg gondolom otthon maradt valamennyit a gyereketekkel is.


Önkormányzati szükséglakást nekem is, nekem is, de jó is lenne :DD Ez nem így működik sajnos. A válás két ember felelőssége, kár abba az illúzióba ringatnod magad, hogy neked semmi közöd hozzá.

2013. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Muszáj volt kiszámolnom:


Ha 10 év alatt 2 millió ment lakbérre, az azt jelenti, hogy 17000 Ft sem volt a havi lakbéretek. Szerintem hálás lehetsz a feleségednek, hogy van egy ilyen lakása, mert ennek többszöröse egy nem önkormányzati bérlés. Hadd ne sajnáljalak már. Az ajándékokat is visszakérnéd, amit adtál neki?

2013. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ez csak egy alternativa nem szamolgatom csak leirtam mit gondolok mert tenyleg sok ures lakas van itt a keruletbe amit igy az onkormanyzat tart fent mer gondolom hogy azokat is fent kell tartani de ha oda adnak valakinek mindenki jobban jarna szerintem
2013. júl. 19. 16:28
 20/20 A kérdező kommentje:

Most en vagyok a szemetlada.... nem nem kernem visza tole az ajandekot mert kernem nem vagyok olyan

Ugy birom mikor valaki ismeretlenul elkezd ismerni :)

2013. júl. 19. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!