Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem fogadja el a gyerekemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fogadja el a gyerekemet új párom. Volt már hasonló helyzetben valaki? Lehet megoldás?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom, elváltem én is, a párom is, az ő gyemeke már nagyobb, 15 éves. Szerinte teljesen különbözik a nevelési elvünk, és ez nem egyezik az ő elképzeléseivel. Ő katonásabb, szigorú minden téren, én meg engedékenyebb vagyok. mondta, hogy ez őt zavarja, mert hisztis stb... meg lehet nem fogadja el a lányom és azért ilyen vele, és ezért lehet jobb lenne a gyerek miatt inkább szakítani,nehogy törés legyen benne. Ezt nem mondta ki, de éreztem. Én tudom, hogy a lányom szereti, mindig ilyen volt. Megviselhette a válás is, új ovi, lakhely, stb... az apukáját is nagyon szereti, sokszor találkoznak. De most nagyon elszomorodtam. Van-e értelme így, ha azt érzem nincs mellettem ebben. Ha azt látnám, hogy a gyerekem tényleg nem fogadja el, megérteném. De így nem.
2013. júl. 27. 12:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

"Ő nem akar "beleszólni, rászólni" a gyerekre, mert nem az apja, azt az apjának kell megtenni."


Ez ostobasag, foleg ha az apja nem neveli. Es akkor hogy kepzeli, neked semmi beleszolasod a gyermeke nevelesebe (mar amennyit egy 15evesen meg nevelni lehet), es neki a te lanyod nevelesebe? Ez nagyon jo kapcsolatnak tunik igy elso ranezesre, minden szamlat is elfeleztek? Hogy lehet igy egymas mellett elni, röhej.

2013. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
74%

"Ő nem akar "beleszólni, rászólni" a gyerekre, mert nem az apja, azt az apjának kell megtenni."


Én is ezen akadtam fenn... mi az, hogy nem akar beleszólni? Mármint ha egyszer ők élnek egy fedél alatt, akkor ez hogy zajlana szerinte? Ha a gyerek rosszat csinált, felhívja az apját, hogy figyu, ezt csinálta, adom a telefont, intézd már el?

2013. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha tényleg szeretne, akkor elfogadná olyannak a lánykádat, amilyen. Egyébként a katonai szigort valló szülők sok esetben csődöt mondanak, vagy nem érnek el semmit, csak azt, hogy a szüleiktől eltávolodjanak. 'Az lesz, amit én mondok.' és társai.

A lányod hozzád tartozik, ha ő nem fogadja el azt a nevelési morált, amit TE jónak látsz, akkor ez később még problémákat szülhet. Ülj le vele még egyszer egy kiadós beszélgetésre, és mond el neki, Te hogy látod, amennyiben ez így marad, akkor köszönöd szépen az együtt töltött időt, szép volt, jó volt, de elég volt. Mert ha azt látja később a lányod, hogy mert a nevelőapu milyen, és anya a pártját fogja, tőled is távolodni fog, és gondolom ezt nem szeretnéd. Én ilyen családban nőttem fel, hidd el nekem, tudom, miről beszélek... Sok erőt, kitartást kívánok Neked!

2013. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Párod egy csicska. Szépíteni nemlehet, nem is akarom.
2013. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 27. 20:02
 16/19 anonim ***** válasza:
A gyereked örökre a gyereked marad. Az se baj ha más a nevelési elvetek,de ha a pasi nem fogadja el a gyereked,és ezt így kijelented,akkor csatlakozom az előttem szólókhoz: úgy kivágnám mint macskát.......
2013. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem adj egy kis időt a párodnak is (bár nem említetted mióta laktok együtt négyesben). A gyerekek hamarabb alkalmazkodnak egy új helyzethez, sokkal rugalmasabbak mint a felnőttek, akár hisszük akár nem. Talán neki még időre van szüksége. Rövid leveledből úgy tűnik, hogy még nem szoktatok össze. Nyilván kicsit Neked is engedned kell majd az elveidből, meg egy kicsit Neki is az övéiből. De azt ne felejtsd el, hogy Ő férfi, és az egóját nem törheted le avval, hogy teljesen kizárod a családi és nevelési döntésekből. Hiszen már együtt laktok, egy mozaikcsaládot alkottok. Ha az eddig leírtak nem sikerülnek, akkor tönkremegy a kapcsolat, és lehetsz a gyerekét egyedül nevelő nő. De azért mindenképpen gondolkozz el azon, hogy a kislányodnak tényleg nincs-e túl sok minden megengedve. Nekem az a tapasztalatom, ha egy gyerek kissé hisztis, tuti a szülő a legutolsó aki belátja. Ha belátja... Ja és (ha nem is teljesen passzol ide, mert nyilván nem az utolsó mondat alapján dönt az ember, de fontos) a párod tuti szereti a lányodat, különben bele se ment volna veled a kapcsolatba, mint ahogy a legtöbb férfi menekül az olyan nőktől akiknek gyerekük van.
2013. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
midnig a gyermek az első, hagyd ott a pasit, nehogy a gyerek szenvedje meg. Édesanyám is midnig azt modnta, hogy egy férfi csak egy férfi, mindig a gyerek legyen az első. És sok sikert Nektek, remélem jól alakultok.
2013. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
megkérdezhetem, hogy mi lett a törtenet vàge?
2018. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!