Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél előny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél előny vagy hátrány-e, ha én már új kapcsolatban élek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kisfiam, az apjával már akkor szétváltunk, amikor terhes voltam. Csak kétszer látta a fiát, gyerektartást nem fizet, viszont sokszor fenyegetőzik, hogy majd úgyis nála lesz elhelyezve a gyerek, mert neki az ügyvédje azt mondta. Amúgy külföldön dolgozik, az egész családjával rosszban van, egyáltalán nem tudja, mit kell egy gyerekkel csinálni, szóval nem tudom, milyen esélyei lennének. Ellenem azt akarja felhozni, hogy dohányzom, iszom, erkölcstelen vagyok. A dohányzás igaz (nem mintha bármit is számítana), inni nem iszom, max ha egy hónapban egyszer elmegyek szórakozni, ami sztem nem sok. Viszont nekem azóta új párom van, nemrég költöztünk be a saját otthonunkba. Az exem szerint ez is azt bizonyítja, hogy én erkölcstelen vagyok, és úgysem maradhat nálam a gyerek. Ez igaz lenne? Én úgy gondolom, az csak jó egy gyereknek, ha nem egyedül nevelei az anyja, hanem van férfi is a háznál, aki neveli, szereti. Most akkor hogy van ez? Már egyfolytában ezen agyalok, állandóan ideges vagyok, pedig szerintem ebben az ügyben nem én vagyok az, aki nem szülőhöz és felnőtt emberhez illően viselkedik.
2008. jún. 27. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ne légy ideges.

a kérdés saját tulajdonu az otthonotok? (neked is rajta a neved)mert ez sokat dob a latba. de ha albérlet is és rendesen fenttudjátok tartani, nincsenek fizetési elmaradások esetleg közmüvek, bank felé tartozás akkor ebbe nem fognak bele kötni.

ami tuti mindig a gyerek érdekét nézik. ha az apa nem tartozkodik itthon, pl külföldi bejelentett munkája van akkor semmi esélye. arra viszont van hogy vissza menöleg ki kell fizetnie a gyerektartást, ha ezt nem tezsi akkor beterhelik a munkáltatóját vele és havonta a munkáltatója utalja neked a pénzt.

szerintem nincs olyan bíroság aki neki ítélné a gyereket. ha lehet akkor most mellözd a havi 1x-i szórakozást is (késöbb nyugottan). a párod meg tuti nem hßátrány, ha esetleg elvenne még elöny is lenne.

2008. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A volt férjed csak fenyegetőzik, de ha minden úgy igaz, ahogy itt leírtad, nem igazán ítélhetik neki a gyereket. Ha a bíróságon előadod, hogy nem fizet gyerektartást, nem kíváncsi a fiára, ráadásul külföldön él egyedül (tehát ő maga nem tudná nevelni, hiszen dolgozik, valószínűleg bébiszitter vigyázna rá, ha neki ítélnék), nincs az a bíróság, aki elvenné tőled, főleg nem ilyen kicsi korban!

Nyugodj meg, nem vagy erkölcstelen pusztán azért, mert van egy szerető új párod, aki a gyereket is a sajátjaként szereti! Gondolom, azért neki is van nője, akár bevallja, akár nem... Szerintem ne foglalkozz vele, csak a szája jár! Sok sikert a perhez! :)

2008. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetre az is sokat nyom a latba,hogy a gyerekét még csak kétszer látta.Ilyen esetben még az apai jogokat is megvonhatják igaz akkor gyerektartást sem kell fizetnie.Viszont tényleg ne járj addig szórakozni,még havi egyszer sem.Az,hogy új párod van inkább jó pont a bíróság elött.Ez is azt bizonyítja,hogy alkalmas vagy a családi életre.Szóval szerintem nyert ügyed van a perben,az ő ügyvédje (ha létezik egyáltalán)nem sok mindent tehet,mert a törvény rá is vonatkozik.
2008. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még csak annyit,hogy a gyerektartást fél évre visszamenőleg lehet behajtatni rajta,de egy ismerősömnek a volt asszonya még a szülés költségeit és a kelengyepénzt is bevasalta az ismerősömön,szóval ha mást nem is ,de egy tanácsadás erejéig érdemes elmenni ügyvédhez. Kb 5000 ft.
2008. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nálad maradhat a gyermek. Viszont a bagóról a legkomolyabban mondom, szokjál le minél hamarabb!!! A gyereknek nagyon nem tesz jót, és rossz példát mutatsz! (és mellesleg több is marad a kasszában)
2008. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ja igen, a lakás a kettőnké, persze hitelre, de hát ki az, aki a mai világban nem hitelre vesz lakást... Szóval akkor amíg le nem zárul a per, ne menjünk szórakozni? Köszi a jótanácsot, ezt megfogadom. Igazából a gyerektartással már régóta nem foglalkozom, inkább ne fizessen az exem, csak ne legyen a gyerek közelében, mert nagyon rossz hatással lenne rá, főleg a későbbiekben. Amúgy ha normális ember lenne, akkor nem lenne ez probléma, de teljesen kifordult önmagából. Nem mintha az elmúlt 6 hónapban bármi jelét is adta volna annak, hogy kíváncsi a fiára, inkább arról van szó, hogy engem akar büntetni, amiért már nem vagyunk együtt (én hagytam el, mivel terhesen kezet emelt rám). Az a baj, hogy egy kicsit még mindig tartok tőle, pedig már hónapok óta a színét sem láttam. Ja, és igen, külföldön dolgozik, de készül haza. De remélem így sincs esélye.
2008. jún. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!