Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk. Közös nevelés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk. Közös nevelés lenne a gyerekünkkel kapcsolatban. Kérhetem, hogy ne aludhasson az apjánál?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

1,5 éves volt mikor elváltunk. Soha semmiben nem segített minket. A kötelező minimum pénzt kaptuk, de ennyi, holott papíron mindennek a felét kéne fizetnie. Probléma a következő: Miután egy ekkora gyereknek a havi 2 alkalom látogatás nem jelenetett sokat, nem tekint az apjára apaként. Jó ideje nem is akar nála aludni. Hatalmas sírások előzik meg mielőtt elviszi.. Ezáltal nem engedem hogy ott aludjon, mert a gyerekem a lelkemre köti, hogy sötétedés előtt haza akar jönni. Általában muszájból megy. Megelégeltem hogy az ex férj nem nézi a gyerek érdekeit és rendszerint nem akarja vissza hozni a síró gyereket " majd álomba sírja magát" címszóval. Bírosághoz szeretnék fordulni, mert ez már türhetetlen.. Tudnátok segíteni, véleményezni, a helyzetet? Jol teszem?

A gyerekem a jelenlegi párom hívja apának. Van egy kistesója is. Nagyon boldogan élünk itthon. A látogatási napokat pedig ez árnyékolja be. Szeretném ha nem vinné el az apja egy ideig, a láthatást pedig a mi házunkban biztositanánk neki. A bíroság felé pedig szeretnék én nyitni elöszőr..


2013. szept. 10. 15:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igazabol erre a pszihologiai vizsgalatra amugyis gondoltam. szeretnem semmi rossznak kitenni a gyermekem, de ha ez kell ahhoz hogy utana jobb legyen, es ugy legyen ahogy szeretne akkor feltetlen.

az apa tudja hogy fel a gyerek nala lenni, hiszen neki minden alkalommal elmondja, ugy szall be sokszor az autoba h igerd meg h hazahozol hamar, sokszor uvoltve h nem akar vele lenni.. de mondja hogy maradjon jatszanak kicsit es utana menjen haza.

ha az apa az elejen tobb idot szant volna ra a "kotelezotol" akkor szerintem mas lennea helyzet, en ereztem ezt az eltavolodast es kapcsolat megromlast a gyermekem reszerol.. idoben szoltam is,de hat az exet nem erdekelte, azt mondta nincs ideje..

2013. szept. 10. 20:16
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem tartom normálisnak, hogy a gyerek üvölt ha elmegy az apjával és végigsírja az éjszakát. Létezik, hogy csak azért van ez, mert eltávolodott az apjától? Nem hinném... Te szoktál a gyerekkel erről beszélgetni? Ki kéne deríteni pontosan mi az oka ennek, mert olyan nincs, hogy csak úgy nem és kész. Ha valami ütős oka van, akkor tudsz lépést tenni, de az biztos, hogy az apát is meg titeket is nagyon át fognak vizsgálni, hogy mi a szitu.

Azonban ha nincs különösebb ok, akkor szerintem ne menj bíróságra, inkább próbáld meg úgy védeni a gyermekedet (most még kicsi, nem tudja, de te felnőttként tudod, hogy úgy fog jobban járni), hogy segíted az apa és a gyerek kapcsolatát, nem pedig még jobban leszorítod azt. Együtt az exeddel találjátok ki, miért van ez és ketten együtt tegyetek ellene. Esetleg a gyerekkel tarthatnál egy idieg, vagy beszélhetnél vele sokat erről. Talán a párod is tudna segíteni, ha ő is ösztönözné a gyereket az irányba, hogy bár egy család vagytok így is, de neki más az igazi apukája, vele is ugyanolyan jól érezheti magát.

2013. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagykn sokszor probaltunk beszelni errol a gyermekkel.. De 4eves.. A valasz annyiban kimerul mindig, hogy ott minden olyan mas, meg h felek ott lenni, meg h nem jo ott lenni..

Mast nemtud mondani.

Az ex nem is akar belemenni abba h foglalkozzunk ezen problemaval. O elutasito ha errol van szo. Vagyis alapbol elutasito.. O eleg tavolsagtafto ferfi neg a sajat gyerekevel is.

A ferjem nwm fog olyat mondani a gyereknek h neki mas az apukaja es sttol meg mi egy csalad vagyunk.. A gyermek ugy nott fel h o volt mellette vegig.. Arra nem emlekszik mi vllt az elso evben ugye. Ok nagyon kozel allnak egymashoz. A gyermek szerint o a vilag legjobb apukaja. Imadja. Es ez kolcsonos. Az apja viszont nem egy apa tipus. Nem tul "jatekos", o a tavolsagtartas mestere. De naluk az egesz csalad ilyen, naluk egy ebednel mindenki siri csendbe van, meg se mer senki szolalni, stb..a mi csaladunk nem ilyen. Nemtudom jobban segiteni a gyermekem h jol erezze magat ott. Abban a hazban e is rettegtem mkg ott eltem.. Nyugtaton es altaton eltem.. Egyszeruen olyan negativ. Ott halt meg az ex edesanyja, es meg mindig gyertya gyujtas fenykepek napi szinten.. Nemtudok mire gondolni.. Nekem egy remalom volt.

2013. szept. 12. 08:12
 14/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt ragasztod a gyerekedre is. Egyértelműen látszik hogy ki akarod túrni a fasza kis új családodból az exférjedet és erre neveled a gyerekedet is.
2013. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hat o sose volt a csalad reze a yerek szemeben, mivel ne tekint ra apakent.. Es jelzem ujra, annyi lathatat biztostottam neki amennyit akart. Az h o nem elt vele nem engem minosit..
2013. szept. 12. 15:27
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok neked privát üzenetet írni,pedig szívesen megosztanám veled tapasztalataimat,Hasonló cipőnk van,ami ugyanott szorít.
2013. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!