Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 éve élek házasságban, mára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éve élek házasságban, mára a kapcsolatunk teljesen kihűlt. Szerintetek mit csináljak menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
2 gyermekünk van ,a gyermekeimet viszont imádom és nehezen viselném ha el kellene hagynom őket, de a nejemmel nem látom értelmét a közös életünk folytatásának. Nem érzem magam boldognak, nem érzem a régi önmagamnak magamat. Szerintetek mit csináljak menjek vagy maradjak?
2013. szept. 30. 00:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy teljesen nem értünk egyet az élet dolgaiban és őszintén bevallom én már feladtam és nem is szeretném , nem is tudom megjavítani ezt az egészet.Szerintem az a probléma , hogy nem érzem már vonzónak , nincs közös témánk.Önmagára szerintem teljesen igénytelen , mint egészségügyileg , mint nőileg , teljesen elhanyagolja magát annak ellenére , hogy többször kértem már ennek megváltoztatására.Voltak nőgyógyászati problémai nem is kicsik és az én unszolásom és segítségem ellenére sem mentünk el orvoshoz.Azt veszem észre , hogy a gyerekekkel néha ok nélkül viselkedik idiótán , a gyerekek 3 és 4 évesek igazi gengszeterek , igazi gyerekek és én ezért imádom őket , igazi energikus gyerekek.Teljesen a régi önmagamat látom bennük , valamikor én is ilyen voltam.Azt érzem teljesen elfáradtam és nincs több ötletem a kapcsolatunk megmentésére.Nem akarok mást csak egy igazi társat magam mellé , de vele már nem tudnám folytatni.
2013. szept. 30. 11:44
 12/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok...

Valami ilyesmire gondoltam, mert a legtöbb esetben ez a baj. A nő elfelejt nő lenni. Sok esetben úgy is gondolja tévesen, hogy ez így helyes, hogy minden energiát és pénzt a gyerekekre, a családra áldozza, önmagától megvonva azt a keveset is, amitől csinos, ápolt és vonzó lehetne. Olvastam már hasonló esetről, mikor a beszélgetés nem hatott, mert a nő szinte meg sem hallotta amit a férje mond, vagy egyből érveket, mentségeket hozott fel, és nem változott semmi. Ebben az esetben úgy oldotta meg a férj, hogy írt egy őszinte levelet a feleségnek, mindent megírt benne, ami nem tetszik neki benne, hogy már nem vonzó, elhanyagolja magát, a háztartást. Leírta, hogy pár napra elköltözik, időt adva mindkettőjüknek, hogy nyugodtan át tudják gondolni a jövőt. Azt is kihangsúlyozta, hogy nincs másik nő, nem ezért ment el. Náluk sikerült, mert a hölgy észbe kapott... időben. Lehet valami hasonlóval kéne próbálkoznod.

2013. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt mi nem fogjuk tudni eldönteni helyetted :)

Én is sokszor tipródom, hogy mit tegyek, csak én a nő vagyok. Nálunk is 2 gyerek van és mi 8,5 éve vagyunk együtt.

Én azt szoktam mérlegelni, amikor nagyon elegem van, hogy mit veszítenék vele, ha elhagynám. Viszont annak ellenére, hogy rengeteg bajom van a kapcsolatunkkal és személy szerint vele, valahogy mindig pozitívra jön ki a dolog, mert rendszerint rájövök, hogy alapvetően egy tök jó ember és hogy sokkal rosszabbul is járhattam volna :)

Persze, ez nem biztos, hogy mindig elég lesz, de azokhoz képest, amiket hallok és pl. itt is olvasok nap mint nap, nálunk idilli boldogság van.


Mondjuk azt sosem fogom megérteni, hogy egy nő miért nem képes nő maradni még x év és x gyerek után is, bár az is tény, hogy azért egy igazi férfi mellett nehéz megfeledkezni a női mivoltunkról. Ezt most ne támadásnak vedd, csak gondold át, hogy te megtettél-e mindent azért, hogy a feleséged nőnek érezze magát melletted.

2 gyermekes dolgozó nőként mondom, hogy bazi nehéz ám egyfolytában minden téren tökéletesnek lenni, hiszen a melóhelyen is elvárják a maximumot, a gyerekek is rengeteg odafigyelést, türelmet és persze szeretetet igényelnek, mellette ott a háztartás, ami ugyancsak nem 5 perc naponta és akkor még ott a férjem és én magam, egyiket sem hanyagolhatom el, de sajnos a legkevesebb idő jut rá :( Persze, könnyebb lenne, ha a háztartás és az egyéb ügyek intézése nem egyedül az én vállamat nyomná, akkor egyből több idő jutna a páromra, de ezt pl. ő abszolút nem érti meg.

Én mondjuk olyan típus vagyok, hogy ablakpucolás helyett inkább hajat mosok és szőrtelenítek, amit pl. az anyósom nagyon helytelenít (mondjuk pont lesz.rom), de tudom, hogy vannak olyan nők, akik meg pont az ellenkezője (álom-meny) :)

2013. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Na én pont erről beszélek , szerintem én amit meg lehet tenni és segíteni az otthoni dolgokban mindent megteszek , mosogatok ha kell , mosok , a gyerekeket is rendezem ha kell és nem csak ha kell imádok velük lenni , sokszor érzem úgy , hogy sokkal többet foglalkozom velük mint ő , pedig én 12 órás munkarendben dolgozom sokszor éjszaka is.Soha nem fogom elfelejteni amikor az első gyermekünk született , sok rokon (az ő rokonai)csodálkozott el azon , hogy a gyereket én fürdetem java rész én látom el , férfi létemre.Na ő sem a szőrtelenítéssel sem az ablak pucolással nem sokat foglalatoskodik , ha haza jön a munkából rendszerint fáradt és nincs kedve semmihez , hozzá teszem napi 5 órát dolgozik , tanítónő.Én megértem , hogy fárasztó ez a szakma is , de akkor sem kellene így elhanyagolni az egész kapcsolatot.
2013. szept. 30. 15:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Figyelj én szívesen segítek beszélgetéssel akár személyesen is, mert szeretem ezt csinálni, meg keresem is a helyem ehhez közeli pályán, hátha ez az. Budapesti vagyok. És Te?

A 4. hsz-t is én írtam. Nem reagáltad le. Esetleg nem vetted csak észre?

2013. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem foglalkozik semmivel, akkor valószínűleg depressziós...

Van olyan dolog, amitől boldognak látod? Van valami hobbija, ki szokott valahogy kapcsolódni?

2013. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!