Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válni fognak. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válni fognak. Mit csináljak? Mi lesz velem és velünk?

Figyelt kérdés
Apàmnak fêl éve vagy több ideje tartós kapcsolata van egy szinten családdal rendelkező nővel.Ez körülbelül 2 hónapja derült ki,a nőnek pènzt is ad.Az egèsz falu tudja és erről beszélnek.Nagyon rosszul erzem magam.Azóta romokba dőlt az életünk,főleg az enyèm.Anyu megőrült,folyamatos veszekedèsek vannak.Van egy kistesóm(3èves).Nincs kedvem semmihez,szomorú vagyok és letört.Nem telik el nap hogy ne sirnék.Úgy nèz ki elvàlnak.Gondolom viszi amit lehet,elad dolgokat stb...Îgy se èlünk valami jól,de ezek utân....:( Egyetemre mâr amúgyse mehetek mert senki nem fogja fizetni.Jogsim megint nem lesz mert nem lesz arra se pénz.Tehát majd maradok egy érettségivel,amivel sehova se vesznek föl..Nem lesz munkàm sem.Teljesen el vagyok keseredve,nem tudom,hogy majd mihez kezdjek..Úgy èrzem fölösleges vagyok,depressziós vagyok de lehet énis megőrülök vagy .... :'(

2013. okt. 13. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem őrülsz meg, csak szomorú vagy, de túl leszel ezen is, mert erős vagy, fiatal és mert akarod! A szüleid mélyponton vannak, ezáltal te is, de ettől még nem kell feladnod az életed! Meg lesz a lehetőséged dolgozni, igaz, talán nem helyben, társbérletben más fiatalokkal, és talán elsőre nem olyan, ami annyira jó lenne, de lesz munkád! Optimistán! Ha pedig munkád van, már megélsz! Tanulj addig is szorgalmasan, főleg nyelveket és amiből továbbtanulnál, sosem lehet tudni, mit hoz az élet! Légy erős! Kitartás!
2013. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Az se lenne jobb, ha ölnék egymást, hidd el. Faluban sajnos még csámcsogni fognak rajta, legjobb esetben is, sajnálni fognak, de az se jó. Majd elmúlik.

Anyagiak: Apukádnak gyerektartást kell majd fizetnie rád, és a tesódra, így talán anyagilag nem fogjátok megérezni annyira, persze kevesebb lesz.

Egyetem: Már most próbálj meg arra készülni, hogy nyáron dolgozz, amit keresel félrerakod, s abból fizeted az egyetemet. Szülinapra, névnapra, húsvétra, karácsonyra pedig pénzt kérsz, amit félreraksz, takarékba teszed, kamatoztadod. Minden nyáron dolgozol, egyetem mellett is, s így el tudod végezni, csak előre kell gondolkodni.

Egy másik lehetőség, hogy szakot végzel, esetleg külföldre mesz.

Az élet megy tovább, próbálj meg a saját életeddel foglalkozni. Sajnos a szerelem ilyen dolog, elmúlik, s valamikor az ember újra szerelmes lesz egy másikba, s nem tud mit tenni, ki kell lépnie az előző kapcsolatból. Az ugyan nem szép, hogy valaki úgy csinálja, hogy a másik melett, becsapva ezzel a párját stb---de ez már megtörtént, ezen nem tud senki se változtatni.

Támogasd anyukádat, segíts neki most sokat, tanulj jól és próbálj meg ne lázadozni, az ő élete is most romokban hever, segítsd őt. Most a legfontosabb, hogy tartsatok össze.

De tudnod kell, hogy attól, hogy ők már nem szeretik egymást, még titeket gyerekeket szeretnek.

2013. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnek kicsit nyugodj meg!!!

Anyumék is elváltak ..én 13 voltam tesóim 12 és 5 évesek.

Igen,az eleje nem volt kellemes mert minden más lett,de jobb is lett,mert otthon végre nyugi volt.ami nem volt jó, az volt,hogy apu elakarta vinni a húgomat minden 2. héten,de mi nem akartunk menni ,de mivel a húgomat kötelező volt anyunak odaadni így mentünk mi is,hogy ne legyen egyedül.De ez is hamar elmúlt ,mert apu nem sokáig gondolta úgy,hogy kíváncsi ránk.

Amit apukád csinált az neki szégyen nem neked...

Az ,hogy nem lehet jogsid butaság..lesz csak később.

A továbbtanulás meg megint csak butaság...tanulni kell ,de nagyon és akkor mehetsz úgy ,hogy ne kelljen vagy kevesebbet fizetni,elmehetsz Te is dolgozni nyáron vagy suli mellett és ezzel is tudod támogatni a terveidet. Semmi sem lehetetlen,csak most egy kicsit máshogy kell megközelíteni a dolgokat.Anyukádnak is lehet kicsit többet bekell majd segítenetek otthon,mert most neki is nagyon nehéz.Támogassátok egymást és könnyebb lesz ez az egész.Meglátod Te is jobban fogod magad érezni mikor ennek az egésznek vége és nyugalom,béke van otthon.Kitartást és fel a fejjel ettől még lesz normális jövőd :) nagyon sok gyereknek elváltak a szülei és mégis sikeres felnőttek lettek...a falubeliekkel meg ne foglalkozz csak addig csámcsognak a Te családod gondjain amíg nincs egy új téma amit kilehet beszélni...hidd el ,ilyenek az emberek.

2013. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vâlaszokat,aranyosak vagytok.Itt nincs semmi munkalehetőség,nyàri meg főleg nincs.Külföldre nincs semmi lehetőségem kimenni :'(
2013. okt. 13. 14:19
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Nyugalom, át kell vészelni ezt az időszakot. Tudom, hogy szar, de a válás jobb így is, mintha egész nap éveken át az lenne a mindennapi program otthon, hogy a szüleid ölik egymást. Kösd le magad most, tanulj sokat! Tanulj, hogy jó bizonyítványod legyen, gondolkozz, milyen szakra mennél tovább, nézd meg a felvételi követelményeit, tervezd el, miből raksz emelt szintű érettségit és miből simát. Érettségiig, főleg, ha több, mint 1 éved van addig még ajánlani tudnék tanulmányi versenyeken való részvételt - ha jó helyezést érsz el, az is plusz pont! Ha idegen nyelvből emelt szintűt teszel x% fölött (meg nem mondom most, mennyi fölött) középszintű nyelvvizsgának számít, így még a nyelvvizsgád díját is megúszhatod. Ha hajtasz, akkor szép adag pontot összehozhatsz a középsulid végére és mehetsz államira egyetemre. Ez azért nagy segítség lenne és te is tanulhatnál! Ha az egyetemen is hajtasz, akkor első félévtől kapsz a jó átlagodért tanulmányi ösztöndíjat, pályázhatsz szoc.támra is meg csomó mindenre.... nézz utána, milyen támogatások járnak államin, egyetemen a kiszemelt sulidban! Ha van időd a tanulni valóid mellett, akkor diákmelóra is elmehetsz. Nem szabad elkeseredni és feladni, mert akkor valóban olyan életed is lesz, mert azt hiszed, hogy neked nem megy. Dehogynem megy! :)
2013. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Apád egy gerinctelen senki.

Te viszont ne merülj el nyakig az önsajnálatba... Ne "depizzél" hanem törődj többet anyukáddal és a kistesóddal, ti hárman tartsatok össze. Már azzal is sokat lendíthetnél a helyzeteteken, ha időnként elvinnéd a kicsit mondjuk 2 órára, a játszótérre, azalatt anyukád kisírhatja magát, akkor nem lenne mindig feszült, nyugodtabb lenne az otthoni légkör.


"Egyetemre mâr amúgyse mehetek mert senki nem fogja fizetni"

Hát tanulj jól, hogy kaphass ösztöndíjat. Továbbá diákhitel, diákmunka, apukádtól rokontartás amíg tanulsz- ne pánikolj, az élet megy tovább.


"Jogsim megint nem lesz mert nem lesz arra se pénz."

Esetleg magadnak is kifizethetnéd... Legyenek céljaid az életben, küzdj, segíts be otthon, ne arra számíts, hogy apukád pénztárcája majd mindent megold. Most szomorú vagy, oké, de láss túl a saját bánatodon és segíts anyukádnak és főleg a hároméves kistesódnak. Ha te csak az orrodat lógatod, anyu meg veszekszik, apa lelép, mi lesz azzal a kisgyerekkel?


Fogj össze anyukáddal, kérdezd meg, miben segíthetsz, tűzd ki magad elé célként a diplomát és a jogsit, akár egyedül is -ugye, hogy nem vagy felesleges?!

2013. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*Egyetemre mâr amúgyse mehetek mert senki nem fogja fizetni.


Nem is kell, ha kitűnő tanuló vagy.

2013. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*Úgy èrzem fölösleges vagyok,depressziós vagyok de lehet énis megőrülök vagy .... :'(


vagy szépen elmész melózni.

2013. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitelt nem feltétlen vetetném fel vele, tekintve, hogy írja, így sem fényes az anyagi helyzete a családnak. Aztán pályakezdőként miből fizeti vissza a hitelt? Merthogy a Diákhitel központnak az nem indok, hogy nincs melód, ha nem vagy nappalis, nincs kifogás, fizetned kell. Ezért inkább azt javasolnám neki, hogy próbáljon önerőből egyetemre menni, jó pontokkal. Ha távoli egyetemet választ, akár a fővárosban, akár más egyetemi városban, a diákmunka lehetőségek jóval nagyobbak, mint ott, ahol most él - a kérdező elmondása alapján. Lehet, hogy szűkösen, de kijöhet a támogatásokból + a diákmeló fizujából akár. Persze, ha valamiért nem úgy jönnek össze a dolgok, akkor elkerülhetetlen a diákhitel, de én elkerülném a felvételét, ameddig lehet.
2013. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mama azt mondja hogy felejtsem el az egyetemet,sosem lesz belőlem egyetemista...meg semmise lesz belőlem...anyàt meg nem igazán érdekli :/
2013. okt. 13. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!