Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén NAGY átlagban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén NAGY átlagban miért a nők felé billen a mérleg? Ti ezt nem tartjátok unfair-nek? (tegyük fel átlagos 2 gyermek)

Figyelt kérdés

Hiszen a no viszi az

-osszeszedett vagyon felet,

-2 gyermek felugyeleti jogat,

-gyerektartast


De ha az anyagi szempontokat nem is veszem figyelemebe, akkor is mig az anyanak csupan 1 kapcsolata bomlik meg, addig a ferjnek 3 kapcsolata serul. Miert nem olyan a rendszer, hogy mindket felet ugyanannyira viselje meg?


Valas okakent termeszetesen nem verekedos, tanyerdobalos problemakra gondolok, hanem olyan hibakra, hogy

-"a no mellette nem erzi nonek magat" vagy

-"a ferjem milyen dogunalmas"

-"megismerkedtem egy kedves ferfivel, aki teljesen mas, mint a ferjem"


A gond azzal van, hogy ez az igeretes jovo van a felesegek fejeben. Es ennek megfeleloen mar boven nem hogy nem egyneloek az eroviszonyok a kapcsolatban, hanem ra is no a ferj fejere. Ha a ferj ennek behodol, akkor unalmas es nem ferfi. Ha meg kuzd az egyenjogusagert, akkor bunko.


Ugye ti is ugy gondoljatok, hogy ez csupan rosz gyakorlat! Amin valtoztatni kell! Es a valast ugy intezni, hogy az mindket felet ugyanugy erintse!


Megoldasi javaslat:

Paratlan ev felugyeleti joga anyukanal gyerektartassal, aztan paros ev felugyeleti joga apukanal gyerektartassal. Igy biztosan fairebb lenne...



2013. okt. 18. 09:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A legtöbb család úgy rendezkedik be, hogy az anya látja el a gyerekeket és a háztartást. Ez a 2-3 éves otthonlét miatt van így főleg. Az anya viszi a gyereket orvoshoz, védőnőhöz, oltásra, később ő beszélget többet a bölcsis gondozónővel, az óvónőkkel, tanárokkal.

Az apák általában többet dolgoznak, egyedül nem feltétlenül tudnák megoldani a gyerek reggeli és délutáni közösségbe juttatását.


Persze nem minden családnál van így, és ezt igenis figyelembe kéne venniük a bíróságon.

2013. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Hogyne, persze, és akkor majd a gyerekeknek jó lesz nem?


Nekem is elváltak a szüleim, és édesanyám nevelt fel, hála a jó istennek. Ha apám nevelt volna, egy anyagias, nemtörödőm, ki ha én nem ember lennék. Míg a nők többsége hajlandó lemondani a saját igényeiről, a gyerekei javára, az apák nem ilyenek. Nekik kell az az új autó, mert JÁR, kell hogy fodrász nyírja a hajukat 2 centisre, mert JÁR.


Remélem érted a példát. Na, ezek miatt a nők kapják meg.


De volt nekem egy nagyon jó barátnőm, aki 2 hetet az anyjánál lakott, 2 hetet az apjánál. Ez így ment 13 éves koráig, amikor a 2 hétből, 1 hónap lett. Áh nem viselte meg szerencsétlent, hogy állandóan költözik.


Egyébként lehet ezen vitatkozni, mert felháborodni, de ez a rendszer már nagyon régóta, és nem fogják a kedvedért megváltoztatni.

2013. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem inkább úgy kellene, hogy a pár teljes vagyona kerüljön az állam kezelésébe, a gyerekek pedig menjenek intézetbe. Ha nagykorúak lesznek, az öröklés szabályai szerint megkapják ami jár nekik. A szülők a fizetésük arányában mindketten járuljanak hozzá a csemeték ellátásához, és ha rendesen fizetnek, látogathatják a gyerekeiket.

Nem az volna inkább a fontos, hogy a biztosan vétlen gyerekek minél kevésbé sérüljenek? Ne ők rontották el a párválasztást/nem voltak képesek életben tartani a kapcsolatot/lobbantak új szerelemre/váltak akoholistává/stb., stb.....

2013. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

"Hiszen a no viszi az

-osszeszedett vagyon felet,

-gyerektartast "


Még jó, hogy viszi. Ahogy a férfi is. Úgy írod, mintha valami nagyon csúnya dolog lenne.

Ami meg a gyerektartást illeti, 10.-20.000 ft gyerekenként nem nagy szám, és még jó hogy kajpa az a fél, akinél a gyerekek vannak.


"mig az anyanak csupan 1 kapcsolata bomlik meg, addig a ferjnek 3 kapcsolata serul. "


Igem, és anya gondjai megtöbbszöröződnek, mert ezentúl mindennapokat geyedül kell megfoldania. Nincs ott a férj, akit megkérjen, hogy vásároljon be, vigyázzon a gyerekre, amíg a másikat orvoshoz viszi, így viheti mindkettőt, ha betegek, ő marad ki a munkából, a gyerektartás ha elfogy, akkor utána nem kérhet a férjtől, mert elfogyott a pénze.

2013. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én két olyan apukát is ismerek, akik teljes felügyeletben nevelik a gyereket. Nekem is furcsa volt, mert nem ez a megszokott. Először rá sem mertem kérdezni, mi van a gyerek anyukájával, mert féltem,hogy esetleg meghalt, és fájdalmas pontot érintek. De nem ,egyszerűen az apa mellett jobb a gyermeknek, egyik esetben az anya folyton utazgat a munkája miatt, a másik esetben meg már csecsemőkorától szart a gyerek fejére, az apuka neveli azóta, az anya egyszer sem hívta fel még telefonon sem.

Átlagon esetekben viszont meg lehet egyezni közös felügyeletben is, a normálisabbak a gyerek érdekeit nézik, nem pedig visszavágásra használják a felügyeleti jogot.

2013. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Akkor mar esszerubb lenne az egyik gyerek itt a masik meg ott helyzet. Hisz lehet nem is 1 varosban laktok, vagy nem egy keruletben, akkor minden evben valtson iskolat meg baratokat? Ez nem eletszeru. De ha meg a szomszed utcaban is laknatok, akkor is evente "otthont valtana", uj szobat berendezni stb, ez egyszeruen illogikus. Ha meg megbontjuk a testvereket, akkor az meg az o eletukben okoz torest. Na, meg azt sem lehet figyelmenkivul hagyni, hogy igy mindket fel elveszit egy gyermeket. Az viszont szerintem se mindig jobb, hogy az anya kapja meg. Igy utolag lehet jobb lett volna,ha apummal eltem volna fel. Igaz alig volt otthon, de o legalabb realisan gondolkodott, nem ugy, mint anyum. Nehez helyzet. Igazabol ezek a szituaciok mindig annyira melyek, es egyenfuggoek, hogy nem hiszem, hogy ezt egy birosag 2 oraban jol fel tudja merni. Kiveve, ha pl. nagyon szelsoseges esetekrol van szo, az egyik fel agressziv (akar az anya is) stb. Ez viszont a ritkabb eset. Nagyon nehez, es ritkan szuletik jo megoldas. Sajnos ilyen az elet. Most valtok? Probalj meg minel tobbet lenni szabadidodben a gyermekeiddel, ennyit tudsz tenni. Illetve,ha eleg nagyok, akkor valoszinuleg van beleszolasuk, es oket is megkerdezik majd kinel szeretnenek maradni. Bar ez is nehez ugy, mert egy gyermek ritkan mond le az anyjarol, nem tudja helyesen megitelni hol jobb neki. Ahogy en se tudtam anno.
2013. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Azt elfelejtetted, hogy sok férfi nem is áll oda, hogy kérem a gyerekeket....


A nő (ha neki ítélik) sokkal rosszabb helyzetbe kerül. A gyerektartás nem sok, és egyedül kell ellátnia a gyerekeket. Ráadásul olyan munkahelyet kell találnia, ami 8-4-ig, hogy mindenhova odaérjen a gyerekekért.


Szóval nem kell úgy feltüntetni, hogy anyukának milyen jó világa lesz a válás után, hanem ezerszer nehezebb.

2013. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

2-es: es nem gondolod, hogy onallobb/eletrevalobb lettel volna ha apud nezeteid is megerted?


4-es:

te is tudod, hogy nem 10-20 e Ft-rol van szo. A magyar atlagber 230 e Ft brutto. Ez kb 130 netto. Ennek 40 szazaleka meg, 50 e Ft (Arrol ne is beszeljunk, aki mondjuk ertelmisegi es jol keres mondjuk 400-500 e Ft nettot egy honapban.)


7-es: Sok ferfi orommel atvenne a gyermekneveles problemait es felelosseget is!!!


Szerintem a cel az lenne, hogy egyutt neveljek fel a gyerekeket. Mert szukseg van apa es anya modellre is. De ez a rendszer uszitja/osztonzi a noket, hogy valjanak. Miert??? Es ha mar osztonzi, akkor persze, hogy a nok a hazassagban akaratlanul is kevesebb toleranciat mutatnak a parjukkal szemben.


(Extrem: Ha olyan torveny lenne, hogy valas eseten az idosebbik félé lesz minden, a masikat meg kinyirjuk, akkor mar magaban a hazassagban is az idosebb fel AKARATLANUL is kihasznalna ezt a torvenyt a sajat pozicioja erdekeben. A fiatalabb meg szo szerint meg sem szolalhatna. EZ CSAK PELDA. Direkt nem akartam ferj/feleseggel irni. De a lehetseges kovetkezmeny nagyon is befolyasolja az emberek jelenlegi viselkedeset.)

2013. okt. 18. 09:58
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Válás után tényleg az az általános, hogy az anyánál helyezik el a gyereket. Azért mert a nők ösztönösen gondoskodó típusok, míg a férfiak kevésbé. Valahol így van ez rendjén. Nálunk nincs gyerek, de már most tudom, hogy ha lesz én jobban fogok tudni gondoskodni róluk, többet fogok velük foglalkozni mint a férjem. Ő nem valószínű hogy fog nekik estimesét olvasni, vagy tanulni velük. Egyszerűen mert én alkalmasabb vagyok az ilyen szülői feladatokra. Ettől még a férjem lehet igazi apa.

Abban viszont igazad van, hogy válás után ha az anyának ítélik a gyereket, onnantól kezdve egy férfi totál ki van szolgáltatva az exe kénye kedvének. A nő úgy neveli a gyereket ahogy akarja, azzal tömi a fejét amivel akarja. Állandóan keresztbetehet a láthatást illetően és sok esetben hiába megy a hatóságokhoz segítségért a férfi, ott a nő javára döntenek ha csak nincs valami egetverő bibi vele. Szóval tényleg kerül egy olyan láthatatlan fegyver a nők kezébe amivel terrorizálják kicsit a volt férjüket és baromira kihasználják ezt a helyzetet (tisztelet a kivételnek).

Azt is jól látod, hogy a válás után a család szempontjából is és az addig felépített élet szempontjából is általában a férfiak veszítenek többet.


A felügyeleti jogról meg csak annyit, hogy gyerekként viszont ha a szüleim annak idején elváltak volna biztos hogy a közös felügyeletnek örültem volna a legjobban, akár heti akár havi váltásban. Vállaltam volna azt a pici hátrányát, hogy két szoba, két életbe rendezkedni be azért az örömért, hogy egyik szülő sem zár ki az életéből és nem a bíróság mondja meg nekem, hogy kivel mikor találkozhatok. Az ilyen felálláshoz azonban erre alkalmas személyiségű gyerek is kell és két intelligens szülő.

2013. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos nagyon sok apa szándékosan (nem azért mert nem tud) nem fizeti azt a kevés gyerektartást sem, amit kellene. csakis azért, hogy alátegyen az exnek. Nem véletlenül lett bűncselekmény. Ráadásul évekbe telik, mire ki lehet csikarni az apákból valamit (ha egyáltalán ki lehet) és addig is a gyereknek enni kell adni (és akkor csak egy költséget mondtam.)
2013. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!