Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feljelentheti-e anyám aput,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feljelentheti-e anyám aput, ha 18 éves korom után nekem utalja a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Most múltam el 18 éves, de még gimibe járok. Nem tudom mi lesz jövőre, remélem felvesznek egyetemre, de nem tudom.

Jelenleg apu anyunak utalja a gyerektartást, de azt szeretné, hogy mostantól én kapjam, ne anyám. Meg is értem, amilyen gáz a viszony köztük. Ez nekem is jó lenne, mert gondolkodtam azon is, hogy a nagymamámhoz költöznék, de ezt inkább nem mondom anyámnak. Apu joggal útálja anyut, és ő azt szeretné ha hozzá költöznék, de anyám azt mondta, hogy akkor őt soha többet nem látom, és ezt sem akarom és elvégre itt is megvagyok, nekem mindegy. Tudom ez sem volt szép tőle, de nem ez a kérdés lényege.

Szóval anyám azt mondta, hiába múltam el 18, a gyerektartás neki addig jár, amíg suliba járok, mert megítélte a bíróság, és ha apu nem fizet, azonnal feljelenti.

Nem tudom, hogy egyáltalán feljelentheti-e, hiszen ha jól tudom 18-tól már nem vagyok kiskorú és rokontartásnak hívják. Én nem akarok apuval pereskedni, mi meg tudunk mindent beszélni, de azt sem akarom, hogy ők megint pereskedjenek egymással, mert már nagyon elegem van belőle.



2013. nov. 7. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%
Arra nem gondoltál, utolsó, hogy azt a gyereket az anyja tartja el? Egy jovedelem plusz csaladi: ebből fizeti a rezsit, ha van lakbért es az élelmiszert, tartós cikkeket, ruhákat. Ha nem tetszik, 18 évesen valoban el költözhet a gyerek. Aztán majd les, hogy az X ezer tartasdij semmire se elég....
2013. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Utalhatja neked, de abba nem gondolsz bele, hogy az anyád tart el? Szóval ez a pénz tulajdonképp akkor is neki jár, mert a számlákat, meg a kaját gondolom nem te fizeted...
2013. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#11, ja, az apjához vagy a nagyszülőjéhez mondjuk a kérdés tanulsága szerint...

Egyébként én csak a Kérdező és az apja türelmét csodálom inkább...

2013. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12%
Ja, és #11, abba belegondoltál, hogy anyukát pont ugyanúgy, pont ugyanolyan feltételekkel lehet költözés esetén rokontartásra kötelezni, mint az apukát? Kérdező, ha tényleg elköltözik, simán meglépheti, és én mondjuk ilyen hozzáállás mellett 100%, hogy meg is tenném vele...
2013. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!

Bár nem írtam le részletesen, amikor váltak én még csak 14 voltam, de nagyon durva volt. Minket anya elvitt azon a nyáron úgy, hogy apu nem látott hónapokig, és folyamatosan tömte a fejünket, hogy apa ilyen meg olyan gonosz és hogy milyen agresszív. De mi ezt sosem éreztük, azt meg nem tudom, hogy vele milyen volt és miért. Sokat veszekedtek, hallottuk mindkettőt kiabálni, de mást nem láttunk. Azt tudom, hogy anya szeret kamuzni, és láttam pár papírt amit beadott a bíróságra, az tele volt olyan dolgokkal apura nézve, ami tudom, hogy nem igaz. Sajnos anyu annyira utálja aput, hogy mindent megtesz, hogy keresztbe tehessen neki. Más pasikkal sem olyan csak apuval. Velünk sem olyan, és lényegében el is lát minket, tehát nekem jó itt most vele.

Apu biztosan szigorúbb lenne velem is, ha nála laknák, anya meg szinte mindent megenged.

De apu elég sok gyerektartást fizet, annyit anya biztosan nem költ ránk, még ha a rezsi ránk eső részét belevesszük, akkor sem. Én is jobban járnék ha magamnak vehetném a ruhát meg kifizetném a rezsi rám eső részét. Csak anya ezt nem akarja, én meg nem akarom anyát elveszíteni, és ha apa nekem utalná a pénzt, akkor anya rögtön ugrana, hiszen egy csomószor feljelentette már, de mindig elbukta.

Azt meg nem akarom, hogy apa elutalja nekem, én kifizetem anyának, anya meg a bíróságon mégegyszer behajtja apun, mert annyira azért apunak sem megy jól. Meg akkor lehet, hogy azt a zsebpénzt sem kapnám meg aputól, amit most még ad nekünk titokban.

Szóval eléggé két tűz közt vok, bár ez már semmi ahhoz képest, ami a váláskor volt. Nem tudok dönteni, mert mindkét oldalon vannak érvek. Azt sem akarom, hogy esetleg aláírok valami papírt apunak és anya megtudja és megharagudjon. Mert amúgy nincs vele baj, csak aput nem bírja.

Na ja. Bocsi ha kicsit hosszú voltam, de mostanában sokat foglalkoztatnak ilyen dolgok.

2013. nov. 7. 18:40
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor kaphatod te ha te magad rokontartási pert inditasz apád ellen, de ennek az összege kisebb lesz mint a gyerektartás.
2013. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hja, valoban. Az anyat is kotelezheti a rokontartasra. Sot, konkretan ha az apa ellen pert indit, akkor az anyat is bevonjak es igen, eselyes, hogy neki is fizetni kell. Ott viszont el vagy tevedve, hogy ez rosszul esne az anyanak. A rokontartas ugyanis annyiban kulonbozik a gyermektartasdijtol, hogy nem itelhetik a kotelezett karara. Tehat az osszege joval alacsonyabb, mint a gyermektartasdij, valamint erdemtelensegre hivatkozva el is utasithatjak a kerelmet. De ha meg is itelik, akkor teszem azt anya fizet havi 20et (ami szinte kizart, inkabb a max 10 lesz megitelve, elvegre van apa is, plusz akkor ugye a "gyerek" sajat jogon igenyelhei a csaladipotlekot is, igy pedig munka nelkul a jovedelme mar meghaladja a jelenlegi nyugdijminimumot) . Tehat fizet anyuka havi 10 (20) ezret - a kiadasa viszont joval lecsokken: nem kell a gyereknek ruhat venni, elelmiszer is feleannyi kell, viz, villany, stb. Hat inditson a gyerek rokontartasi pert az anyja ellen!
2013. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nézd #17, a Kérdező közben itt megvilágította a kissé kesze-kusza helyzetet, illetve hát azt, hogy miért nem akar az anyjával nyílt konfliktust. Ez így bonyolult és kaotikus, mert valamiféle a kecske is lakjon jól, meg a káposzta is maradjon meg dilemmát kell megoldani a jelek szerint, mert a Kérdezőnek legfőképpen elege van abból, hogy folyamatosan belerángatódik a szülei permanens konfliktusába.
2013. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!