Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A másodfok mi alapján dönt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A másodfok mi alapján dönt?

Figyelt kérdés
Nem rég zárult le a gyerektartás emeléses perem első fokon,de az összeg ugyan az maradt mint eddig.Én vagyok a felperes és az anyuka.Ilyenkor ha jól tudom,akkor nekem kell a perköltséget fizetnem,mivel én vesztettem?Sajnos,ügyvédem nincs,saját magamat képviselem a volt férjemmel szemben.A volt páromnak már azóta van egy újabb házassága és abból született 2 gyermeke.A mi közös 17 éves lányunkkal abszolút nem tartja a kapcsolatot.A kérdésem még az lenne,hogy felebeztem és másodfokra szeretném vinni az ügyet,hátha ott már emelnek egy kicsit.Oda is el kell majd mennem tárgyalásra?És újabb igazolásokat kell beadnunk vagy a meglévők alapján döntenek már ott?
2013. nov. 16. 18:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szinte esélytelen, hogy emeljenek. Nalad egy majdnem nagykoru gyerek van, nála két kiskoru. Húzhatot, vonhatók, nem sokra fogsz jutni. Ha betölti a 18at, apuka be is fogja szüntetni a tartasdij fizetést, hivatkozva arra, hogy a gyerek mar nagykoru, onnantol rokontartast kérhetne, de mivel nem tartják a kapcsolatot, erdemtelenseg okán nem kell majd fizetnie. Te csak rosszul járhatsz, fizetheted a rengeteg perköltséget.....
2013. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az,hogy lehet,hogy a gyermek 18 éves korában már nem kell fizetnie?Nem úgy van,hogy 24 éves koráig amíg nappali tagozatra jár,addig fizetnie kell?A gyermekünk jelenleg 11-ik évfolyamos a középiskolában és ha leérettségizik,akkor szeretne elvégezni egy OKJ tanfolyamot 1 évest,amire tudomásom szerint,csak hétvégente kell majd járnia.Utána szeretne tovább menni főiskolára vagy egyetemre,de ez még sok mindentől fog függni.Egyszerűen az apuka fogja magát és bead egy keresetet a bíróságra amikor a gyermek betölti a 18-ik életévét és a Gyt-át átváltoztatja Rokontartássá?Annak mennyi az összege?
2013. nov. 16. 19:10
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartas 18 eves korig van. Onnantol bizony be adhatja apuka a kérvényt, hogy változtassák rokontartasra. Ha meg is ítélik, annak osszege jóval kevesebb, mint a gyerektartas. Pláne itt, ahol két kiskoru is van. Mennyi most a tartasdij es mennyire akarnad emeltetni?
2013. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ja, OKJ tanfolyam nem pláne hétvégén az nem nappali tagozatos tanulmány, erre nem ítélik meg az biztos.
2013. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

18 év felett mindig rokontartás van, ami nem az összegében különbözik, hanem a szabályaiban. Pl. ott már prioritásban megelőzik a kiskorú gyerekek, és a saját igényeit sem kell háttérbe szorítania.


A másodfokú eljárás már kicsit más, mint az elsőfok, ott leginkább az ítélet támadott részének felülvizsgálata történik. Olvass utána, mert más eljárási és illetszabályok is vonatkoznak rá.


Amúgy igen, a vesztes fél fizeti alapesetben a perköltséget, és a nyertes fél költségeit is, erről a konkrét ügyre vonatkozóan az ítélet rendelkező részét olvasd el, ott lesz, kinek és mennyit kell fizetned.

2013. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Már 12 éve 15 e Ft-ot kapok.Úgy gondoltam,hogy 20-25 e Ft-ra emeltetném fel
2013. nov. 16. 19:17
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Középiskola alatt fog járni a gyerektartás ha közben elmúlik 18 akkor is. De OKJ alatt főleg ha csak levelezős akkor nem. Megszakítás után meg már nappalis egyetemistaként sem hiszem, hogy jár a rokontartás.

Rokontartásnál a kiskorú gyermekei előnyt élveznek pl a nagykorú munkaképes gyerekével szemben.

Mennyi a nettó jövedelme, mennyit fizetett eddig:

2013. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a 20 reális elvárás legyen, apukanak minimum 120 nettod kellene keresnie.
2013. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A bírósági igazolások alapján 74.680 Ft-ot keres nettóban jelenleg.De januárban emelni fogják a minimálbért.Arra sincs esélyem,hogy esetleg ez alapján a másodfok emeljen legalább 2000 Ft-ot?
2013. nov. 16. 19:26
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
OKJ-s tanfolyam nem számít felsőfokú tanulmánynak. 10 eFt-ért pereltél, több 100 ezer Ft lett igy most a veszteséged. Biztos, hogy másodfokra kéne vinni ezt az ügyet?
2013. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!