Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A másodfok mi alapján dönt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A másodfok mi alapján dönt?

Figyelt kérdés
Nem rég zárult le a gyerektartás emeléses perem első fokon,de az összeg ugyan az maradt mint eddig.Én vagyok a felperes és az anyuka.Ilyenkor ha jól tudom,akkor nekem kell a perköltséget fizetnem,mivel én vesztettem?Sajnos,ügyvédem nincs,saját magamat képviselem a volt férjemmel szemben.A volt páromnak már azóta van egy újabb házassága és abból született 2 gyermeke.A mi közös 17 éves lányunkkal abszolút nem tartja a kapcsolatot.A kérdésem még az lenne,hogy felebeztem és másodfokra szeretném vinni az ügyet,hátha ott már emelnek egy kicsit.Oda is el kell majd mennem tárgyalásra?És újabb igazolásokat kell beadnunk vagy a meglévők alapján döntenek már ott?
2013. nov. 16. 18:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Nincs,még ha 80ezer a nettója akkor is csak 13300Ft járna,még jó hogy nem kért csökkentést mert azt megítélték volna.

Fizetése 50%-át kell 3 gyerek között elosztani.

2013. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Utolsó,100 e Ft?Miért vagy ennyire biztos ebben?Én csak a gyermekem érdekeit próbálom nézni és ezért szeretném másodfokra vinni az ügyet
2013. nov. 16. 19:30
 13/28 anonim ***** válasza:
74.680 Ft-ból max. 12500 Ft járna.
2013. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%
74 ezerből nem fognak neked többet megítélni... főleg mivel a másik két gyereket is el kell látnia, és ezt a bíróságon kötelesek figyelembe venni.sőt, örülhetsz hogy nem csökentette a férjed a gyerektartás összegét, ahogy irták.
2013. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
A minimálbérből nem is járna 15 ezer sem, és még van két gyereke! Esélytelen, hogy emeljenek, de, ha akarsz még plusz perköltséget, akkor persze fellebbezz csak. (Illeték, nyertes fél költsége ismételten)
2013. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat... Nálunk 8 eve 35e volt a perköltség 2 tárgyalás utan..... Eselyes, hogy sokba fog neked kerülni es ráadásul értelmetlen is. Nem fognak emelni.

Gyermektartasdij a netto jovedelem max ötven százaléka lehet. Azt az ötven százalékot el kell osztani a gyerekek között. Tehat a 15.000 tartasdij hoz apukanak 90 ezret kellene keresnie. En a helyedben örülnek, hogy nem csökkentettek le. Ha sokáig húzod meg, eselyes hogy apuka kéri a csökkentést, joggal. Ne indítás másodfokon. Nem éri meg. Nem nyerhetsz.

2013. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18 évesen a lányod kérjen rokontartást azt az ő nevén kell vinni mert akora már nagykorú lesz.
2013. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
43%
Hibáid!Nem kértél perköltség mentességet.Magadat képviseled egy 17 éves "gyereknél" ebben az esetben nem fog meghatódni egy bíró se.Szóval,már fellebbeztél!Csúnyán el fognak meszelni,már bocs!"egy OKJ tanfolyamot 1 évest,amire tudomásom szerint,csak hétvégente kell majd járnia."-ha ezt a kulcsmondatod elő is adod,akkor reménytelen.Ha nem mész el a másodfokúra,az ügyvédje kivégez...Mikor lesz a tárgyalás,abból le lehet szűrni,hogy milyen ítéletre számíthatsz!Apucival már nem lehet beszélni az is biztos,mert belekergetted egy háborúba!Nehéz ügy,de van mindenre megoldás!!!Annyit ki lehet hozni belőle,hogy maradjon minden így és ne egy hatalmas pénzbírsággal számolj!Azért a csicsedliért kár volt ezt csinálnod!Ezt még nekem is nehéz lenne lehozni,pergyőztesként!Pedig gyakori bíróságra járó vagyok és mindig nyertem!Ugye most se kértél költség mentességet?Esetleg,talán ha még nem késő,akkor a lányod nevezd be tanúnak,hogy nem foglalkozott vele soha,csak azt a "zsebpénzt" küldözgette apuci.Na majd reggelre keresek valami megoldást!
2013. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Szerettem volna,ha a lányomat meghallgatja a bíróság,de már 3-szorra utasítanak el ezzel kapcsolatban.
2013. nov. 16. 21:24
 20/28 anonim ***** válasza:
Mit tudott volna a lányod mondani? HOgy nem akar az apjával kapcsolatot tartani?
2013. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!