Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A másodfok mi alapján dönt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A másodfok mi alapján dönt?

Figyelt kérdés
Nem rég zárult le a gyerektartás emeléses perem első fokon,de az összeg ugyan az maradt mint eddig.Én vagyok a felperes és az anyuka.Ilyenkor ha jól tudom,akkor nekem kell a perköltséget fizetnem,mivel én vesztettem?Sajnos,ügyvédem nincs,saját magamat képviselem a volt férjemmel szemben.A volt páromnak már azóta van egy újabb házassága és abból született 2 gyermeke.A mi közös 17 éves lányunkkal abszolút nem tartja a kapcsolatot.A kérdésem még az lenne,hogy felebeztem és másodfokra szeretném vinni az ügyet,hátha ott már emelnek egy kicsit.Oda is el kell majd mennem tárgyalásra?És újabb igazolásokat kell beadnunk vagy a meglévők alapján döntenek már ott?
2013. nov. 16. 18:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Hiába szól a lányod attól nem lesz több a nettó jövedelme. Törvényileg egyik gyereket sem lehet a másik kárára tartani. Jelen helyzetben pedig a nagy lányra több esik mint a kicsikre. Szóval inkább csendbe kellene maradni.
2013. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Értem!Akkor trükközünk egyet!De csak privátba!Írj le részletesen mindent és lehozzuk valahogy,bár iszonyú nehéz lesz!Fullon van már a privátom,de 90%-ba nyerteseket faragok belőlük!Őszintén,most nekem is feladtad a "matekot"!Írj le mindent,de őszintén!A hazugságra,nem lehet alapozni,mert az nem létezik!A házasság a válás,mikor lett megítélve a tartásdíj...egyszerűen mindent.Nekem leírhatod,hisz nem is ismerjük egymást,így nem is kell semmin szégyenkezni!Egyszerűen írj egy 3 emberes "önéletrajzot"!A te hibáid,az apuka hibáid...Nem tudom mikor leszek holnap,de ez a félkegyelmű feltartott,ahol majd 90 választ nyomattunk!
2013. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyébként minden városba van ingyenes jogi segítség ott is kérdezhettél volna előre.
2013. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Fenti válaszolók,most a kérdező botladozik,inkább segítség kell neki,mint hogy még jobban sárba döngöljük!Mindenki szépen okosan felvázolta a jogi részeit,amivel egyet is értek,de ezt az ügyet más irányból kell megközelíteni!Így nagyot fog bukni,ebben a formátumban!Sajna csőlátással eszetlenül rohant neki.De azért ember az ember,hogy tudjunk megbocsájtani is!Itt akkor lehet nyertes,ha minden a régiben marad!Pernyertes az nem lesz,az 100%.Na de majd ha akarja leírja,hogy oldottuk meg ezt is,hogy nyerő lett!Csak hát nem tudom mennyi idő van rá,na meg elég sok mindent.
2013. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A kérdezö nemrég kérdezte meg, hogy van-e esélye emelést kapni. Akkor is rengetegen írták, hogy nem, semmi esetre sem kaphat többet, leírták uyganígy, hogy ha a gyerek betölti a 18-at, attól kezdve nem jár neki semmi.


Ennek ellenére perelt, most elvesztette és még mindig nem fogta fel, hogy inkább örülhetne, hogy az apa nem kér csökkentést.

2013. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ennyi elég volt.
2013. nov. 16. 22:28
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát a fizetéséhez képest elég a 15 E Ft, ez annak a 20%-a úgy, hogy ha Nálad lenne a 3 gyerek, akkor 3-ra fizethetne max 50%-ot, tehát több, mint amit a gyerekszám indokolna, de gondolom ott 2 eltartó van, míg Te meg egyedül vagy.

Ha tudsz más jövedelméről, akkor onnan kell elindulni.

2013. nov. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27-es jól írod én is kb. ezen a szinten közelítettem volna,de semmit nem tudunk a másodfokú indoklás szövegéről,se azt,hogy miért nem így kezdte.Túl látványosan csak a pénz érdekli,mert gondolom azért nem verte az asztalt,hogy miért nem foglalkozik a lányával az apuci.Igaz én kitudnék mászni ebből,de ha nem kér belőle...Apa oldaláról nézve pedig,jó ember lehet,mert cefetül elmeszelhette volna,vagy talán most fogja?Pl:én kétszer is végigjártam az ítélőtáblát,de az utolsó pernél nagyon bedurvultam,a pénzmániás felpereském bőgve rohant el,a hamis tanú az anyja meg ott gyepálta mindenki előtt,az ügyvédjük már össze-vissza beszélt és kimentette magát,cserben hagyva az ügyfelét.Nehéz nagyon megvezeti a másodfokút,hogy ebben a formában pergyőztesként jöjjön ki.De a "lehetetlen" szó nálam nem létezik.Így nem tudok tanácsot segítséget adni neki,a kiírásból is látszik,hogy túl önfejű és csőlátású...ezért cefetül megbüntetik!
2013. nov. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!