Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A megcsalást meg lehet bocsáta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalást meg lehet bocsátani és együtt élni boldogságban?

Figyelt kérdés
Tudom, ez a kérdés kicsit naívan hangzik. A helyzet az, hogy 1 éve ellaposodott a kapcsolatunk a feleségemmel (8 év házasság) és most derült ki, hogy neki 1 éve szeretője volt, akivel most szakított véglegesen. Első felindulásban nagyon haragudtam rá, baromira fáj, de rájöttem, hogy még mindig szeretem. Ő azt mondja hogy tanult a hibájából és nagyon bánja a történteket. Van valakinek tapasztalata, hogy hasonló cipőben járt, és később tanulva az elkövetett hibákból, jobb lett a kapcsolata? Vagy ez veszett ügy?
2013. nov. 29. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez mindig az adott emberen múlik. Attól függ, tényleg meg tudsz-e bocsátani neki és a bizalom visszaáll-e az irányába. Ha nem, kár erőltetni, sosem leszel boldog ebben a kapcsolatban. Megjegyzem (de ez csak az én magánvéleményem), soha nem tudnék megbocsátani olyan megcsalást, ami rendszeres. Egyedül olyanra látnék esélyt a saját kapcsolatomban, ha egyetlen botlásról szól a dolog.
2013. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mindig két emberen múlik a dolog.

Egyrészt rajtad, hogy meg tudod-e bocsátani, el tudod-e felejteni ami történt, hogy tudod-e ugyanúgy szeretni őt, mint azelőtt?

Másrészt őrajta is múlik, hogy valóban megbánta-e, hogy valóban tanult-e a hibájából, és hogy ő is tud-e ugyanúgy szeretni, mint azelőtt?

Ha mindkét esetben igen a válasz, akkor igen, lehet együtt élni boldogságban.

Ezt azonban biztosan jól át kel beszélnetek, meg kell értsétek nem csak egymás érzéseit, hanem a sajátotokat is. Néha ez az utóbbi sokkal nehezebb...


Sok sikert hozzá, és (nagyon remélem) sok boldogságot nektek!

2013. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
67%
Igen :) de ahhoz tényleg meg kell bocsátanod sőt magadba nézni hogy hogy kerülhetett erre egyáltalán sor, ki mit rontott el, majd előre nézni és nem hátra!
2013. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
van mikor érdemes megbocsátani.. de van, mikor annyira sérül az egó, hogy képtelenség. kommunikációval meg leeht oldani
2013. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

1 éve volt szeretője, és csak most szakítottak véglegesen?

Hát akkor ez nem egy botlás, amikor az ember egy pillanatra megszédül és nem tud gondolkodni, hanem egy tudatosan fenntartott, megszervezett, eltitkolt hosszú viszony.


Nekem ez nem férne bele.

2013. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Az adott ként emberen múlik, nincs rá általános szabály, recept...
2013. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Én sose tudnám ezt megbocsájtani,hogy 1 évig fenntartott egy viszonyt mellettem az tuti!!Mindig eszembe jutna a tudat,hogy egyszer mást keresett. Meg ki tudja miért lett vége, lehet dobta a pali és most azért jönne vissza hozzám.

Bizalmam már soha nem lenne felé, anélkül meg nincs boldog párkapcsolat!

2013. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, de szerintem mindenképp megér egy próbát. Még ha nem is működik, de megpróbálja az ember, akkor nyugodt lelkiismerettel tudja tovább élni az életét, és nem marad ott a kétség, hogy mi lett volna ha.
2013. nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem lehetetlen megbocsátani,most gondolj már bele,te még keményen dolgoztál,aludtál vagy kitudja mit csináltál ,addig más fickó keményen döngette vagy akármi (igen gondolj a részletekbe),ezt nem lehet megbocsátani...innentől már ugrott a bizalom,anélkül meg nem lehet lenni senkivel párkapcsolatban hogy nem tudsz benne meg bizni...
2013. nov. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pokahontas ***** válasza:

Ahogy írtad, még szereted azok után is...ez nagy szó, egy olyan szeretet részedről amit érdemes ápolni. Az természetes, hogy harag volt benned.


Ha ő valóban megbánta akkor tanult is belőle..és ha ő is azt mondja téged választ, akkor..van esélye, hogy újra együtt haladjatok tovább.


Sok sikert!

2013. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!