Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet egy öngyilkossággal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet egy öngyilkossággal fenyegetőző férjjel megértetni, hogy komolyan válni szeretnénk?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta próbálom lezárni a házzasságomad,de egy szerűen nem megy.A férjem állandóan azt hozza fel,hogy ő nem tudna nélkülünk élni,meg hogy egyedül nincs értelme az életének stb...Persze már vagy 20x megígérte hogy megváltozik mert tudja,hogy miatta akarok válni,de valahogy 2-3 hétnél tovább nem tart nála a változás,és az az igazság hogy én már egyáltalán nem szeretem.De mivel van 1 közös gyerekünk,akinek szüksége lenne az apjára,ezért próbálok vele dűlőre jutni de egyre kevésbé érzem hogy sikerülni fog.Nem érti hogy én mit akarok,meg hogy mit csinálnék én egyedül.Merthát úgysem találnék jobbat meg mindenkinek van hibája stb,stb.Pár napja amikor utoljára veszekedtünk ezen akkor is avval jött hogy az ő életének nincs értelme ha elhagyom,akkor inkább öngyilkos lesz.Mondtan neki hogy ez totál érzelmi zsarolás!(De egyébként félek hogy tényleg megtenné.Eléggé meg tud zuhanni lelkileg.)Hogy lehetne ebből a kapcsolatból értelmesen kilépni?S.O.S.Valaki adjon értelmes tanácsot,mert idegileg már kezdek teljesen kibukni én is és ez a kislányomnak lesz így a legrosszabb,amit viszont egyáltalán nem akarok.Így is érzi,hogy valami baj van.
2008. júl. 14. 14:57
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem az elso baratom fenyegetozott ongyilkossaggal, mikor szakitottam vele! En siman mondtam neki, hogy azt csinal amit akar, sot meg azt is megkerdeztem, hogy hogy akarja kinyirni magat! Na, azota is el es virul az ujdonsult baratnojevel!
2008. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztatást.Minden vágyam hogy elváljak tőle és újra élhessem a magam életét.Remélem minnél hamarabb sikerül összeszednem magam és lelépni.A szüleim mindenben mellettem állnak,bármiben segítenek ha kell.Valaki írta,hogy anyapótlék vagyok a férjem számára.Evvel teljesen egyetértek,neki egy háztartási alkalmazottra van szüksége nem rám.Igazából innen ered a válás oka is.Mert évek óta nem érzem nőnek magam mellette,csak robotnak akit irányítani lehet.És ebből lett elegem.Azt,hogy nem találok mást kétlem,már most is van aki mellett el tudnám képzelni a jövőmet és tudom,hogy nem így bánna velem,mivel ismeri a férjemet elég jól és látja a hibáit.De ez még a jövő zenéje.Először is azt a nagy és nehéz lépést kell megtennem,hogy összepakoljam magam és a gyereket és hazaköltözzek.Bár mindenünk közös gondolom a bíróság előbb-utóbb a vagyonmegosztásról is fog értelmesen dönteni (bár ha semmim nem marad már az sem érdekel,csak hadd legyek végre újra szabad)Beszéltem már ügyvéddel,aki megnyugtatott,hogy a gyereket nem igazán fogja tudni elvenni tőlem,és ez a lényeg! Aztán majd csak alakul valahogy.Tényleg kössz mindenkinek a biztató szavakat,egy kis erőt adtatok a folytatáshoz!
2008. júl. 16. 14:51
 13/19 anonim válasza:
100%

ez szánalmas. a legelső hozzászólóval teljesen egyetértek. aki közli, az csak fel akarja hívni magára a figyelmet. ez már ilyen "utolsó szalmaszálba kapaszkodás". biztos nagyon elkeseredett, mindent megpróbál, már, hogy visszafordítsa a folyamatot.

de azt mondom, hagyd ott. nem fogja megtenni. az ilyen embernek nincs elég mersze hozzá.

2008. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azzal a lehetőséggel is számolnod kell, hogy megteszi! Nálunk is ez volt: bár az teljesen igaz, hogy ha ennyire hangoztatja, hogy megöli magát, akkor gyáva meghalni. Én 7 hónapos terhesen tartottam a férjemet a karomban, mérget ivott (de gyorsan szólt is, hogy hívjam a mentőt), gyomormosás 2 órán keresztül, majdnem megszültem, 1 hónapig küzdöttek az életéért. Most már jól van, nem beszél velem, mert ugyebár miattam van az egész (pedig szintén alkohol problémái miatt döntöttem a válás mellett, gondolhatod, hogy terhesen mennyire nehéz volt ezt elhatározni!).

Nemsokára szülök, szeptemberre van kitűzve a tárgyalás, félek, hogy a gyereket el akarja perelni. Mert amióta kijött a kórházból, már nem azzal fenyeget, hogy megöli magát, hanem hogy anyut és engem, a gyerek meg neki kell...

Szóval vannak nemnormális emberek, valóban pszichológus kellene neki, csak az a baj, ha a férj családja nem látja ezt be, akkor nem tehetsz semmit...


Sok sikert neked!!!

2008. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő,10 napja hazaköltöztem a gyerekkel a szüleimhez.Azóta már kaptam hideget meleget egyaránt.De mostmár teljesen eltökélt vagyok.Holnap megyek az ügyvédemhez és elindítom a válást.Biztosan rohadtul meg fogjuk még szenvedni de majdcsak kibírom valahogy.Majd még jelentkezem mi lett a vége.Köszönöm a biztatást.
2008. aug. 3. 16:04
 16/19 anonim válasza:
100%
Én nagyon drukkolok neked.Az érzelmi zsarolás borzasztó dolog.--Várom a fejleményeket--
2009. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Köszönöm mindenkinek a válaszát. A fejlemény. 2009. január végén elváltam. A bíróság nekem és a gyerekeknek ítélte a lakást, ő elment albérletbe. Az egyikből kidobták, mert ott is ivott. Nem mondott le a lakásról a gyerekek javára, így az új lakásra felvett hitelt átvállaltam + kétmillióval kifizettem. De enyém és a gyerekeké a lakás. Anyagilag piszkosul nehéz, de fedél van a fejünk fölött. Ő másik albérletben lakik, ahol szintén hülyeséget csinált, csak nem vették észre. Most van 2 millája, abból lehet inni. Bár egyenlőre tartja magát (1 hónapja), de ez idő kérdése. Mindenesetre ez már nem az én dolgom. Nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lettem, amit a környezetem is észre vett. Tehát ha valaki hasonló cipóben jár, írjon nyugodtan.
2009. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ént pont úgy vagyok most, mint az előttem szóló.Csak még nagyon az elején. 2 napja elköltözött, jobban mondva 3-an tuszkoltuk ki a gyerekekkel, mert nekem támadt részegen.Ha ez nem következik be, még mindig itthon szenvedek vele, mert nem akart elköltözni( már korábban szóba került, hogy váljunk el)Viszont így meg attól félek,hogy 1: visszajön, és agresszív lesz,ha épp részeg,2: Vissza akarja magát könyörögni,3: Csinál magával, vagy velem valamit részegen,mert van pisztolya, mivel biztonsági őr.Nagyon félek, és hogy számolok el a lelkiismeretemmel ,ha csinál magával valamit???
2009. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Komment az utolsó hozzászóláshoz!

Nehéz helyzetben vagy és ha most nem is érzed, de van kiút. Csak az én példámat tudom mondani. Szóval. A volt férjem nem volt erőszakos, viszont gyógyszerre ivott. Én is féltem, hiszen ez drognak számít, ami nem a máját támadja meg, hanem az agyát. Szóval. Nem bírtuk kitenni a lakásból, olyan részeg volt. Elmentem a családsegítőbe, a drogambulanciára, mindenhova, ahová csak lehetett és nem történt semmi, mert a jog ugyanúgy védte, hiszen a lakás fele az övé. A családsegítőbe az volt a válasz, hogy menjek el én otthonról, ha tudok hova menni. Tudtam. Beadtam a válópert és a legelső tárgyaláson a bíróság nekem és a gyerekeknek ítélte a lakást. Onnantól kezdve, hiába van neki benne tulajdona, nem teheti be oda a lábát. A családsegítőbe azt is mondták, hogy ha részeg ne engedjem be, hívjam ki a rendőrséget ha agresszív. Ugyanis két kiskorút veszélyeztet. Úgy is, hogy nem erőszakos, hanem "lelki" veszélyeztetés. Erre azonban nem került sor. Én azt tanácsolom, menj el a családsegítőbe és mondd el a problémádat, tanácsot tudnak adni. Mindenképp lépned kell, mert a gyerekek sínylik meg. Nálunk ennyire durva dolog nem volt, de a kisfiam, aki most 6 éves lelkileg annyira megviselte, hogy bezárkózott a saját kis világába és onnan nem akar mozdulni. Fejlesztés, pszichológus ... stb. Jövőre iskolába megyünk, de úgy néz ki, hogy sajnos kisegítőbe.

A gyerekek miatt kell lépni. Tudnék még írni, de az felérne egy regénnyel. E-mailben viszont többet, ha gondolod. Sok sikert!

2009. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!