Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van mitől tartanom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van mitől tartanom?

Figyelt kérdés
Ugyan nem vagyunk házastársak, csak élettársak, de a párom már lassan 5 éve él velem. A kérdésem arra vonatkozik hogy neki mint bejelentett lakónak egy esetleges szakítás esetén lesz-e joga tulajdoni rész követelni. Mostanában megromlott a kapcsolatunk és egy ismerősöm azt mondta hogy nem rég változott, az erre vonatkozó törvény, és ha már 5 éve együtt élsz valakivel (hiába nem tulajdonos) joga lesz egy esetleges szakításnál anyagi követeléssel fellépni. Én ezt képtelenségnek tartom, de azért utána járok és gondoltam itt is megkérdezem. Előre is köszönöm.

2014. jan. 15. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a törvény már nincs meg.
2014. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Házasság előtti vagyon 100 év együtt lakás után sem lesz közös. Az 5 év alatt ha értékberuházás történt a lakában és abba ő is beszállt azt viszont követelheti pl ablakcsere.
2014. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
A hozott vagyonra ez nem érvényes, csak a közös vagyonra, úgy mint a házasságnál. Max. olyan dolgokat követelhet,amiket ő vett meg a lakásba.
2014. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmihez nincs joga, csak ahhoz, amit közösen vásároltatok, ami értéket közösen teremtettetek, és amit ő hozott oda.

De ha pl. hozzájárult a lakásod felújításához, vagy hozzáépítéséhez, ha bútort és egyéb, pl. technikai eszközöket ő vett, vagy közösen, akkor van min osztozkodnotok. A lakáson nem. Az alapból a tied, és a tied is marad.

2014. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 16. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Csak ahhoz van joga, amit ő vett, ami a kapcsolatotok előtt a tiéd volt, az a tiéd is marad.
2014. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!