Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek tegnap a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek tegnap a szüleim eléggé össze vesztek miattam?

Figyelt kérdés

Épp a tv-t néztük és akkor anyám elkezdte mondani hogy tanulnom kéne a szóbelire meg a versenyekre amikre suliból elküldenek.Mondta hogy jó majd egyszer fogok. De o csak mondta mondta és apám azt mondta nyugi úgyis mindig megtanulja meg ilyenek. Elkezdett anyám azon veszekedni h o ne szóljon bele mert h minden sulis dolgomat o intézi és apám az eredményeimhez nem tett hoza... stb a végen már olyanokról veszekedtek hogy ki hozza a házhoz a penzt .Mikor apám fogta ma ad és elment 20 percre anyám elkez te nekem mondani hogy miattam fognak elválni meg hogy ezentúl semmit nem ad majd a taníttatásom hoz és hogyha az volt a tervem hogy ők elváljanak akkor nagyon jól csinálom hajrá ...

Nagyon el vagyok keseredve csomót bőgtem,vajon kibékülnek ha igen mikor? Vagy teljesen szétcsesztem a házasságukat? Anyám megbocsájt nekem? 14l



2014. jan. 26. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem valami értelmesnek a szüleid, hogy előtted veszekszunk. Amúgy meg ne foglalkozz velük, ha elválnak, az a maguk hulyeseget miatt kész, nem a te hibád.
2014. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De hat rajtam/miattam veszekedtek.
2014. jan. 26. 08:13
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

NEKED semmi közöd a veszekedéshez, te nem vagy semmiben hibás. NEM te rontod el a házasságukat, mivel egyrészt nem tettél semmi rosszat, másrészt amiatt, hogy a gyerek mikor és mennyit tanul, NEM MEGY tönkre egy házasság sem, még akkor sem, ha a gyerek bukdácsol, de nálad erröl szó sincs, hamár versenyekre is küldenek.


Anyád egyszerüen veszekedni akart apáddal és ehhez keresett valami ürügyet. Valószinüleg vagy anyád akar elváni, vagy van valakije, vagy azt hiszi, hogy apádnak van más valakije. Itt egész más a probléma, te nem tudsz semmit befolyásolni, ha elválnak, akkor azért mert ANYÁD azt akarja, csak most keres egy bünbakot, akire áttolhatja a felelöséget. Elég szégyellnivaló, hogy éppen a gyerekét választja ki erre a célra.


NE kérj bocsánatot olyasmiért, amiben nem hibáztál, ha anyád nagyon piszkál, akkor kerüld öt és legyél inkább apáddal.

2014. jan. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

"De hat rajtam/miattam veszekedtek."


Mért éppen ott voltál ürügynek.

Ha nem lettél volna otthon, akkor azon veszekedett volna anyád, hogy apád miért úgy ül a fotelban/heverön, ahogy, vagy mért abból a tányérból eszik, miért a szobában fújja ki az orrát - szóval akkor máson/más miatt lett volna a veszekedés.

Anyád igencsak siralmas ember lehet, ha nem szégyelli a lányára terhelni annak a súlyát, hogy ö el akarja apádat hagyni.


TE NEM TEHETSZ SEMMIRÖL, NEM VAGY HIBÁS!!!!!

2014. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

NEM te vagy a hibás, anyád veszekedni akart mindenáron, és most ez jött neki kapóra!

Ne hagyd hogy bűnbakot csináljon belőled, ez az ő sara!

2014. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

A 3-asnak maximálisan igaza van! Az, hogy rád keni, szemét dolog, de nem te vagy a hibás! Egyszerűen bűnbak kell neki, meg élvezi, hogy ettől neked is szar kedved lesz. Elég súlyos lelki gondjai lehetnek, ha ilyeneket művel.


Ha válásra kerül a sor, NEM TE leszel a hibás, akárhogy is mondja. Hidd el, nekem is van két gyerekem, én is váltam már, de soha nem a gyerek viselkedése a kiváltó ok.

2014. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarom anyádat minősíteni, mert semmi papírra illőt nem tudnék róla mondani, de úgyis az a lényeg, hogy TE NEM VAGY HIBÁS!


Ha nem te lettél volna ott, akkor a szüleid összevesznek a kocsin, a mosogató színén, akármin, amit ürügyül tudnak használni (lehet, hogy meg is tették, csak te nem voltál ott, és nem hallottad). Nem te tehetsz a kettejük problémáiról, ezt felejtsd el.

... és főleg: anyádtól nincs miért bocsánatot kérned, mert ő volt az, aki - bocs, de ezt leírom - bunkón viselkedett.

Ő egyszerűen jobban érzi magát, ha rátolhatja másra a felelősséget, és erre most te voltál "kéznél". Hogy a saját 14 éves gyerekével szemben ez milyen dolog, arra tényleg nem írok inkább semmit, mert csak kimoderálandó dolgokat tudnék írni...

Szóval hidd el, NEM TE VAGY A HIBÁS!

Ha apáddal beszélsz erről, szerintem ő is el fogja mondani, úgy tűnik, ő normálisabban tudja kezelni ezeket a konfliktusokat.

2014. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

A házasságukhoz neked semmi közöd....

Anno én is elhittem, hogy én vagyok a hibás..meg pszicholőgus is kellett, mert azt hittem az én hibána. Szüleim házasságának megromlása... Konkrétan azt vágták a fejemhez, hogy én vagyok az összes problémájuk forrása, és miattam fognak elválni..

Pepitában mint nálad..


Megtanultam,nhogy nem az én hibám...

Azőta sem váltak el, amúgy szeretik egymást..én már nem is élek otthon(amúgy jó a kapcsatom velük) találtak más okot a vitára, mint en...


Könnyű a "kisebb" kivetíteni a problémákat, és az anyukád egyáltalán nincsen vele tisztában, hogy mt okoz ezzel.

A sajátb konfliktusaikért maguk felelnek.

Nem a te hibád, hgy nem együtt nevelnek, hogy hatalmi harcot vívnak (ki hozza. Apenzt, ki az úr a háznál..te ebbe ne szólj bele, és társai)

H működne igazán a kapcsoatuk, akkor egyrészt a nevelésbeli nézetkülönbségüket négyszemközt beszélnék meg, nyugodt hangnemben, és nem volna olyan amibe a msik ne szólhatna bele, főleg a közös gyerek esetén...


Minden gyerekkel vanak problémák a tini és kamaszkorban, nekik ezt tudni kellene kezelni.

A lényeg,nhogy tudd, nem a te hibád...

2014. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, kicsi lány: nem te vagy az ok, hanem csak az ürügy. Te semmit sem tettél, semmi rosszat!


A házasságukat nem te cseszted szét, hanem ők, és valószínűleg jó régen. Ha lány vagy és okos lány, akkor javaslom, hogy apukád mellé állj, ne törődj anyáddal - aki a jelenk szerint egy ostoba, önző liba -, mert később a tanulmányaidban többet ér egy támogató, megértő apa, akinek teljesítesz, mint egy, a gyerekére tekeredő ostoba liba anya. Egy 14 éves lányt legtöbbször veszettül irigyel az anyja - ha bevallja, ha nem, akkor is így van. És inél hisztérikább az anya, annál inkább igaz ez.


Nem te miattad fognak elválni, hanem anyád ostobasága, önzése, és akarnoksága miatt. Anyád az oka annak, akkor apádból kihozta a veszekedés során az állatot, és ezt most rajtad akarja leverni.

2014. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nem egyedüli eset. A nők sokszor tulajdonuknak tekintik a gyereket. A leírtak alapján a te anyád is egy kibírhatatlan hárpia lehet. Ha valaki a gyereket ilyenre felhasználja, vagy a gyerekre keni a saját problémáit, ahelyett hogy beismerné a hibáit, az a legalja szülő a szememben.

A válás nem miattad van, amit leírtál abból egyértelműen következik, hogy ez csak a jéghegy csúcsa. Mindkettőjüknek jobb lenne külön.


Viszont ha egy csöpp eszed is van, váláskor jelzed, hogy az apáddal szeretnél maradni.

2014. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!