Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most akkor mit tegyek? Kivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mit tegyek? Kivel maradjak? Szüleim válnak.

Figyelt kérdés

Nemrég anyám felkeltett és megkérdezte, hogy maradok-e apámmal, vagy vele elmegyek egyelőre bátyámékhoz. Én azt feleltem, hogy maradok. Erre sírva fakadt, hogy miért nem megyek vele.. Persze, csak az anyám, tudom. De apuval sokkal jobb viszonyban vagyok, jobban megért, és vele többet, könnyebben tudok beszélgetni. Nameg annyira a bátyámmal sincs jó viszonyom, hogy folyton vele legyek. És az otthonomat sem szeretném itthagyni. Most mit tegyek? Úgy érzem hogy megint én vagyok a rossz.. Dehát ő kérdezte.. Nem tudom mit csináljak, szerintetek?:(

14/f


2013. aug. 14. 06:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Maradj az apáddal. Attól még tarthatod a napi kapcsolatot anyukáddal. Igaz, hogy akkor anyukád nem kap tartásdíjat, hanem neki kell majd fizetni. Lehet, hogy ez nem tetszik neki. Egy fiúnak fontosabb az apa, mint az anyja.
2013. aug. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyenlőre maradj. A valopernel es a gyermekelhelyezesnl majd kiderül, hogy apukád egyáltalán szeretne e, hogy vele élj...l
2013. aug. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nyugi, majd rendeződik ez is.

Maradj inkább. A szülőknek javasold a közös felügyeletet, így hét közben maradsz apádnál, onnan jársz iskolába, hétvégén pedig menj anyádhoz.

2013. aug. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem először fontos lenne megvizsgálni mindkét szülőt, pl ki miatt történt a vállás, ki keres többet a jövőd biztosítása miatt. Hol van több lehetőség barátokra.
2013. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Azt hülyeség vizsgálgatni, hogy ki hibájából történt a válás. Ráadásul nehogy már a 14 éves közös gyermek próbáljon már meg egy ilyen dologban véleményt alkotni.

Az a szülők magánügye!!!!


Kedves Kérdező!

Te egész biztosan egyformán szereted mindkettőt, azt sem szeretnéd, ha az eddigi megszokott kis életedben bármi változás történne, ezért szívesen maradnál ott, ahol eddig a kis szobád, a megszokott kis kuckód stb. stb. van.


De: azt is gondold végig, hogy amikor esetleg a papád mellett feltűnik egy "harmadik", az neked csak mostohád lesz, másrészt valószínű nehezen fogod tudni elfogadni, hogy ő megmondja neked, hogy mit tehetsz, és mit nem, stb. stb. Persze ugyanez előfordulhat akkor is, ha édesanyád mellett maradsz, bár az édesanyák nehezebben létesítenek új kapcsolatot, amíg a gyermekeik "ki nem reülnek".

Gondold végig azt a variációt is, hogy hétköznap édesanyáddal, és hétvégén leszel édesapáddal. Ez is egy változat, én egy ilyen felállásnál nyugisabbnak, stabilabbnak érezném az életedet.

2013. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* "ki nem reülnek" = ki nem repülnek
2013. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs valami nagyon nagy zűr az anyával, lsd.nem ül börtönben, nem drogozik, nem iszik(értsd: nem alkoholista), nem prosti...,stb., akkor a bíróságok általában 10-ből 9 esetben szerintem a nőnek adják a felügyeleti jogot.
2013. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem amikro a gyek ennyi idős, mar nem általános, hogy a nők nem létesítenek új kapcsolatot.

Amíg kb 10 éves a gyerek adsig nem, de erre is aok ellenpéldát látok...


(Csak a környezetemben, egyiknek a kislánya 4 éves a másiknak 8 éves(még el sem váltak mert a frje megneheziti, közben meg a gyerek előtt verte a nőt, stb) a 3. 10 éves az egyik 17 a másik, megcsalással hagyta el a párja, neki hamarabb lett mégis stabil kapcsoata...)


Azt sem ertem, hogy ez milyen érv, miért kelted azt az érzetet, hogy az új párral nem fog kijönni, vagy az csak egy nyűg lesz a szülővel való kapcsolatban..

Igen ilyenre is van példa, de 14 évesen átalában erről inkább a gyerek tehet, mint az új társ.


Anyukáddal azt kell megértetned, hogy ne, őt szereted kevésbé, mit az édésapádat, hanem nem szeretnéd a megszokott körmyezetedet tthagyni, nm szeretnél a bátyádékon "élősködni" bőven elég lesz nekik egy plusz emberrel megbírkózniuk, mert még a végén az ő kapcsolatuk is rámegy...ráasásul enm is jössz ki vele annyira.


Amúgy miért anyukád megy el?

Szerintem is a közös felügyelet lenne a megoldás később

2013. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14 éves gyereket már nem "ítélnek" valakinek. Megkérdezik a véleményét és aszerint dönt a bíróság.
2013. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen elhidegültek egymástól.:( 14 év felett úgy tudom jogom van dönteni. Apu "hivatalosan" jobb feltételeket tud biztosítani, a 3 házat, 2 autót, aránylag magas fizut nem tudom mennyire veszik figyelembe. Meg azt sem, hogy az én szavam mennyire számít. Ja és mondta hogy felőle maradhatok vele is, vagy anyuval, ő szívesen fogad. A nője egész normális, neki is van egy 14 éves elég szép lánya, akivel nagyon jó barátok vagyunk. Odaköltözni apámhoz egyelőre nem fognak.
2013. aug. 14. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!