Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A megcsalást meglehet teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalást meglehet teljesen bocsátani?

Figyelt kérdés

Tavaly a férjem megcsalt, nem testileg érzelmileg, szerelmes lett valaki másba, szinte azonnal el is mondta. Aztán elküldtem, ment a huza-vona egy darabig, téged szeretlek, őt szeretem, nem szeretek senkit, lezárom, újra kezdte, aztán előről. Fél évig bírtam, már csak azt akartam, hogy vége legyen így v. úgy, de ő nem akarja azt, a családját akarta és rám vágyik.

Én is feleismertem, a saját hibáimat, hogy mik vezettek idáig, meg akartam oldani, változtam, de a cirkusz végére valami eltűnt belőlem.

Valahogy rendeződtünk, sokat is tett(ünk) érte egy darabig, tudta, hogy nagy törés keletekezett bennem.

Most megint nem túl rózsás a helyzet, talán szét is megyünk, én még vártam volna tőle valamit. Lehet, hogy jobb is ha szétmegyünk és rájön, hogy mit kellett volna még tennie.

Úgy érzem, hogy ő is megváltozott és már nem tudok úgy nézni rá mint régen. Ennyi volt?

Ti megtudtatok teljesen bocsátani és új alapokkal folytatni tovább a házasságot? Mit tett ezért a férjetek és meddig?


2009. dec. 6. 13:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
05.45-ös vagyok.Igen becsúszott a harmadik sokat tipródtam mit tegyek.De nem tudtam elvetetni a gyerekemet senki kedvéért.A férjem azért lépett le mert választás elé lett állítva.Ő ezt választotta egy 17 éves lány miatt akivel ő most állítása szerint boldog.Én meg hat hónapos terhesen meghalok egy picit minden nap mert nem vagyunk neki sajnos annyira fontosak hogy belássa mit tett.
2009. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a nagyobb gyermekeid?Van segítséged?
2009. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
05.45.A nagy fiam 6 éves a pici lányom 17 hónapos.Van segítségem.Anyósomék közel laknak hozzám, erkölcsileg és anyagilag is támogatnak.Bár nem lenne kötelességük.Velük is megszakított minden kapcsolatot a férjem.
2009. dec. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Hú nagyon nem irigyellek.Hasonló korúak az én gyerekeim is és amikor megszületett a pici nagyon sokat sírtam, hogy hogy is leszek a 2 kisebbikkel, mert a nagy az azért sokat segít.3-4 hónap múlva kezdtem látni a fényt az alagút végén.2 ilyen pici gyerekkel a mindennapi tetendők nem fehér embernek valók.Mert ha igenies igényes vagy és a gyerekeidet tisztán vasalt ruhába akarod járatni, no meg minden nap főtt ételt tenni az asztalra az hatalmas ember feletti áldozatot követel.Nagyon sok erőt kívánok neked és bízom benne, hogy anyósodék valóban ezután is melletted fognak állni és kapj elég segítséget.Ne csak a gyerekre vigyázzanak, hanem ha kell főzzenek, teregessenek vasaljanak, pakoljanak, mert különben ki fogsz bukni idegileg.Én pont 2 hete buktam ki, amikor is úgy lebetegedett mindhárom gyerek,és orvostól orvosig hordtam őket hol egyiket, hol kettőt és a végén mindhármat,és közben én úgy elúsztam a házimunkával, hogy mire felocsúdtam, addigra csak leültem és néztem ki a fejemből és egyfolytában bőgtem, hogy nekem miért nem segít senki.Pedig reggel 5-kor kelek és éjfél előtt ritkán kerültem ágyba az elmúlt hetekben is és ahogy belázasodtak a gyerekek ott virrasztottam mellettük.Nagyon nagyon sok erőt kívánok neked és ha magad alá is kerülsz azzal vígasztald magad, hogy 2-3 év és minden sokkkal de sokkal könnyebb lesz.
2009. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:

Szia! Velem idén történt ugyanez.Babám akkor fél éves volt...Én is sejtettem, végül bevallotta,majd sírt,hogy mégis engem szeret,velem(ünk) akar élni.Próbáltam túllépni,megbocsájtani, hisz látom az igyekezetet,meg hogy rájött, mit veszítene, de velem is az történt, hogy közben szépen elhidegültem, mert mindig az járt a fejemben, amit tett( nálunk is érzelmi megcsalás volt állítólag)... Viszont addig nagyon jó volt a kapcsolatunk(13év), így azt gondoltam, érdemes lehet megmenteni a házasságunkat. Nagyon nehéz, hogy ne vágjam mindig a fejéhez - ehhez az kell, hogy ő is nagyon igyekszik, elviselte a kirohanásaimat,és minden szóval és tettel jelzi, hogy szeret.

Szóval teljesen megbocsátani nem tudtam( hisz mindig az eszemben van, és oda a bizalom), de szépen és szereteben élünk, mindketten igyekszünk sokat tenni a kapcsolatunkért. Remélem, hogy egyszer talán a bizalom is visszatér. Tehát fél éve tart ez a javuló állapot.

Mindkét félnek nagyon kell akarnia, akkor lehet folytatni.

2009. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez a helyzet. Ha jobban éreznéd magad, nyugodtan mondd meg neki, hogy költözzön el. Szerintem sokat használna. Én is inkább egyedül lennék, és szétnéznék a pasi piacon :) A pasi besegíthet a gyerekekkel, sokat át is hívnám, hogy vigyázzon rájuk, mikor én programot csinálok. Figyelj, nyugodtan. Vedd át a nadrágot a drága férjedtől. Emellett lehet vele kedvesnek lenni.


Én 31 éves vagyok, és sokat voltam internetes társkereső oldalon. Elképesztő, hogy mennyi nős, vagy élettárssal élő férfi írt, mert szeretőt keres. Szörnyű. Nem értem a férfiakat.

2009. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
nem
2009. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
megbocsájtani meg lehet, azért is mert őszinte volt. De elfelejteni soha.
2009. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát csajok úgy látom a harmadik baba körül megbolondulnak a férfiak:((Az én férjem is akkor kacsintott félre amikor a harmadik gyerekünk pár hetes volt.Igaz,hogy sok problémánk volt,nagy volt a nyomás mindkettőnkön,és nem működött köztünk a kommunikáció igazán(miatta),de akkor sem ez lett volna a megoldás.Ez nagyon aljas szemét dolog volt tőle.Az enyém már az elején lebukott,nem tud hazudni szerencsére.Szex nem volt(állítása szerint),és csak 4-5x találkoztak,de ezek után mit lehet már elhinni?

Nekem nagyon nagy csalódás volt,elvesztette a bizalmam,és azt már 100%-ban ahogy előtte bíztam benne nem tudná vissza szerezni.Megmondom őszintén,habár mi is rendbe hoztuk,de maradt bennem tüske,nem lehet ezt teljesen megbocsájtani.Szerintem amúgy sem bocsánatos bűn a megcsalás,de ebben a helyzetben amikor agyerekét várjuk,vagy gyerekágyas a felesége egy férfinak,ezt már az aljasság szemétség netovábbjának tartom.Ez kb olyan,mintha ő a kórházi ágyat nyomná betegen,én meg más pasival henteregnék.És ezt is érdemelné,hogy megtegyem valamikor.Az én férjem amikor kiderült a fülem hallatára szakított a nővel,ez volt a szerencséje.El akartam költözni,de ugye a gyerekek...meg persze sírt rítt könyörgött,hogy nem tudna élni nélkülünk,és azért ez így nem annyira egyszerű felrúgni mindent.Ha nem lettek volna,akkor elhagyom ebben biztos vagyok.Nálunk ennek már másfél éve,azóta tudunk normálisan kommunikálni,mindent megbeszélünk.Mondhatnám,hogy olyan jó lett a kapcsolatunk mint sosem,ha én meg tudnék neki 100%-ban bocsájtani.Előtte jó volt a házasságunk,csak a férjemmel kényes neki nem tetsző vagy kellemetlen dolgokról nem vagy alig lehetett beszélni.Szívesen dugta homokba a fejét,ezért is jutottunk odáig.És még ő tette ezt velem.

Én azt éreztem akkor,hogy hazugság volt az egész addigi életünk,hogy teljesen más ember mint akinek hittem.Nagyon nagyot csalódtam benne.Most épen ott tartunk,hogy szinte nincs szexuális életünk hónapok óta,mert képtelen vagyok rá.De ő tehet róla,én nem fogom magam kényszeríteni,viselje el.Ha szóba kerül azóta is nagyon szégyelli magát,többet bántotta magát már miatta mint én.Azt állítja nem érti mi történt vele,hogy ilyen aljasságot tett.Én meg még mindig nem tudom mikor mit higgyek,pedig nem szeretném ha szétesne a családunk.Szeretem őt is,habár a csalódás miatt sajnos nem mondhatom el,hogy úgy mint előtte,de szeretem.

Talán rendbe jönnek majd a dolgaink,csak idő kell hozzá.Bízunk benne mindketten.Azóta nagyon figyelünk arra,hogy soha ne söpörjük a szemetet a szőnyeg alá,megbeszélünk mindent.Reméljük túl éljük,és pár év múlva csak rossz emlék marad.

2009. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
47%

Azért egy dolgot ne felejtsünk el! A megcsalás valóban aljas dolog, de ilyenkor a megcsalt fél hajlamos megfeledkezni arról, hogy a megcsaláshoz 3 ember kell. Kell az, aki félrelép, akivel félrelép és a megcsalt fél. Ha egy házasság, vagy párkapcsolat tökéletes, akkor szinte biztos, hogy abból egyik fél sem akar kikacsingatni! Szóval, mielőtt pálcát törünk a másik feje felett, tartsunk egy kis önvizsgálatot, hogy vajon a megcsalt fél mennyire hibás abban, hogy a dolog idáig fajult.

Én voltam már mindkét szerepben. Csaltak is meg, és csaltam is meg a páromat. Amikor engem csaltak meg, akkor én is hasonlóképpen reagáltam. Amikor én csaltam meg a párom, akkor utána tartottam némi önvizsgálatot és bizony több olyan okot is találtam, ami miatt az akkori párom arra vetemedett, hogy megcsaljon.

Én mondhatom, mivel voltam mindkét szerepben, hogy egy megcsalásban ugyan annyira hibás mindkét fél! (most jöhet e lepontozás!)

2009. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!