Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben a helyzetben a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben a bíróság jóváhagyhatja volt feleségem kérését?

Figyelt kérdés

Volt feleségemmel már évek óta külön élünk, a válást is kimondták már több mint 2 éve. Neki is és nekem is van már új párom. Volt feleségemmel van 3 közös gyermekünk, akiket látogatok, a kapcsolatom a gyermekekkel harmonikus, szoros. Jelenlegi élettársamtól hamarosan megszületik a közös gyermekünk.


Tartásdíjat tisztességesen fizettem eddig is, és szándékomban áll ezután is. 3 gyermekem után fizetek jelenleg fix összegű 200 e ft-ot.


Beadtam a bíróságra egy tartásdíj csökkentést, megváltozott körülményeimre hivatkozva. (4. gyermek születése, fizetésem lecsökkent)


A kérdésem arra irányulna, hogy volt feleségem a bíróságon kéri a beadványom elutasítását, ugyanis a fejébe vette, hogy élettársamtól hamarosan születendő közös gyermek, nem tőlem van, tehát nekem továbbra is csak 3 gyermekről kell gondoskodnom, nem pedig 4 gyermekről! Így alaptalan a tartásdíj csökkentés ő szerinte.


Teljességgel alaptalan a feltételezése, maximálisan élettársam mellett állok mindenben, a gyermeket várjuk mindketten, gyermekeim is várják már a testvér érkezését.


Kérdésem, hogy a bíróság ilyenkor elrendelheti az apasági vizsgálatot? Még úgyis, hogy én elismerem azt, hogy hamarosan születendő gyermek az enyém? Tehát kérhet apasági vizsgálatot egy ilyen helyzetben a volt feleségem?


2014. febr. 4. 09:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem fogja elrendelni. Aki állít valamit az bizonyít egyébként, így még ha el is rendelné, akkor is annak a költségeit a volt nejednek kellene állnia. Nem kevés, úgyhogy el kellene gondolkoznia a volt feleségednek.
2014. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen én is laikusként azt gondolnám, hogy ha egyszer én mint apa, magam elismerem az apaságot, várjuk mindketten a gyermek érkezését, tervezett gyermek volt, akkor hihetetlennek tartom, hogy a volt feleségem a fejébe veszi, hogy úgysem tőlem van!
2014. febr. 4. 09:26
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Elképesztően pénzéhes lehet az exed, én a jelenlegi feleséged helyében be is perelném becsületsértésért. Nem elég, hogy az átlag gyerektartás 2-3-szorosát felveszi, és még neki áll feljebb ilyennel vádaskodni.
2014. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nyilván számunkra is döbbenet a feltételezése, de mi nem vesszük fel amiket mondd, nyilván elképesztő a feltételezés, hisz élettársamat 1 kezemen megtudom számolni, hogy hányszor látta életében volt feleségem, de ezek szerint a gyermek fogantatásakor jelen volt ő is!
2014. febr. 4. 09:31
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

A jog szempontjából minden házasságban született gyerek autómatikusan a férj gyereke, addig, amig vagy ö, vagy a feleség nem kéri ennek megváltoztatását.


Tehát addig, amig te is meg a feleséged is azt állítjátok, hogy közös a gyerek, addig senki nem fig semmit vizsgálni.


A bíróság a tartásdíj összegének csökkentését meg fogja ítélni, a negyedik gyerekre és a lecsökkent jövedelemre alapozva.

2014. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mint írtam a közös gyermek nem házasság alatt fogant és nem is házasság alatt fog megszületni. Jelenleg élettársi kapcsolatban élünk új párommal.
2014. febr. 4. 09:49
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Az exfeleségednek semmi köze sincs a most születendő gyerekedhez.

Közvetve hatással lesz rá, hiszen emiatt valószínűleg csökkenteni fogják a gyerektartást,de nem hinném, hogy annyira ugrálni kellene, hisz 290e rengeteg penz még 3 gyerekre is.

Ha nem tőled lenne a gyerek, hanem a másik apa lemondásával örökbe akarnád fogadni sem lenne hozzá köze, és ebben az esetben is kérhetnék ekkora összeg esetében csökkentést, sőt ha nem lenne képben gyerek, a jövedelmed változása miatt is önmagában kérhetnél.

Én értem, hogy nehezebb lesz az exednek, mert kevesebb pénzzel számolhat az összegekről elvonatkoztatva sem lenne ehhez joga.


Gondoljunk bele, hogy ennl súlyosabb dolog esetében sem szólhatna bele, pl ne adj Isten megvernéd a párodat, a feleséged nem tehetne feljelentést, bejelentést, hiszen semmi köze hozzá, amíg nem a gyerrekeket bántod..

Ez csak durva példa természetesen., csak szemléltetés miatt írtam.

2014. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy vélem,hogy egy nyilatkozat is elég az apasághoz. Volt feleségnek meg semmi köze a dologhoz, ez a személyi szabadság súlyos megsértése lenne a részéről, egyszerűen illetéktelen a dologban.
2014. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező #6, az teljesen mindegy, a teljes hatályú apai elismeréssel elismert gyerekre pont ugyanaz áll, mint a házasságban születettre, ezért teljes hatályú az apai elismerés. Az exednek a világon semmi köze sincs ahhoz, hogy az a gyerek biológiailag kitől származik, az az egyetlen tény számít, hogy Te a sajátodként elismerted. (ha örökbe fogadnátok egy gyereket, az is ugyanúgy a saját gyereked lenne...)


A bíróság egy ilyen beadványra max az ex nejed elmeorvosi vizsgálatát fogja elrendelni, nem az apaságit... hagyjad csak, hagy adja be, ne irigyelj a bíróságtól néhány vidám percet, mielőtt a befizetett tizenezer illetékért cserébe megírják neki a "keresetének sem ténybeli sem jogi alapja nincs" peren kívüli elutasító végzés formanyomtatványt...

2014. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
(Valahogyan beugrott. Mindenki saját magából indul ki. Biztos, hogy Tied mind a 3?)
2014. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!