Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben a helyzetben a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben a bíróság jóváhagyhatja volt feleségem kérését?

Figyelt kérdés

Volt feleségemmel már évek óta külön élünk, a válást is kimondták már több mint 2 éve. Neki is és nekem is van már új párom. Volt feleségemmel van 3 közös gyermekünk, akiket látogatok, a kapcsolatom a gyermekekkel harmonikus, szoros. Jelenlegi élettársamtól hamarosan megszületik a közös gyermekünk.


Tartásdíjat tisztességesen fizettem eddig is, és szándékomban áll ezután is. 3 gyermekem után fizetek jelenleg fix összegű 200 e ft-ot.


Beadtam a bíróságra egy tartásdíj csökkentést, megváltozott körülményeimre hivatkozva. (4. gyermek születése, fizetésem lecsökkent)


A kérdésem arra irányulna, hogy volt feleségem a bíróságon kéri a beadványom elutasítását, ugyanis a fejébe vette, hogy élettársamtól hamarosan születendő közös gyermek, nem tőlem van, tehát nekem továbbra is csak 3 gyermekről kell gondoskodnom, nem pedig 4 gyermekről! Így alaptalan a tartásdíj csökkentés ő szerinte.


Teljességgel alaptalan a feltételezése, maximálisan élettársam mellett állok mindenben, a gyermeket várjuk mindketten, gyermekeim is várják már a testvér érkezését.


Kérdésem, hogy a bíróság ilyenkor elrendelheti az apasági vizsgálatot? Még úgyis, hogy én elismerem azt, hogy hamarosan születendő gyermek az enyém? Tehát kérhet apasági vizsgálatot egy ilyen helyzetben a volt feleségem?


2014. febr. 4. 09:18
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

19-es ki mondta, hogy 150 e ft az új gyerek? Jézusom nem veszed észre, hogy kb. 20 válaszból 2 az ami támadó? Ebből egyik te vagy!


Olvasd nyugodtan vissza a többiek válaszát és az én válaszaimat is.


50 e ft-tal szándékozom csökkenteni a tartásdíjat.

Bármennyire fáj is neked (bár nem értem miért fáj, hisz azt sem tudod, hogyan élünk) 4. gyermek érkezésénél csökkenteni fogják alapból a tartásdíjat. Bírói mérlegelés kérdése lesz, hogy mennyivel, de le fogják csökkenteni, és arra is nagy az esély, hogy mivel a jövedelmem is csökkent így ez is alapot adhat a csökkentésre.

2014. febr. 5. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!