Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben a helyzetben a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben a bíróság jóváhagyhatja volt feleségem kérését?

Figyelt kérdés

Volt feleségemmel már évek óta külön élünk, a válást is kimondták már több mint 2 éve. Neki is és nekem is van már új párom. Volt feleségemmel van 3 közös gyermekünk, akiket látogatok, a kapcsolatom a gyermekekkel harmonikus, szoros. Jelenlegi élettársamtól hamarosan megszületik a közös gyermekünk.


Tartásdíjat tisztességesen fizettem eddig is, és szándékomban áll ezután is. 3 gyermekem után fizetek jelenleg fix összegű 200 e ft-ot.


Beadtam a bíróságra egy tartásdíj csökkentést, megváltozott körülményeimre hivatkozva. (4. gyermek születése, fizetésem lecsökkent)


A kérdésem arra irányulna, hogy volt feleségem a bíróságon kéri a beadványom elutasítását, ugyanis a fejébe vette, hogy élettársamtól hamarosan születendő közös gyermek, nem tőlem van, tehát nekem továbbra is csak 3 gyermekről kell gondoskodnom, nem pedig 4 gyermekről! Így alaptalan a tartásdíj csökkentés ő szerinte.


Teljességgel alaptalan a feltételezése, maximálisan élettársam mellett állok mindenben, a gyermeket várjuk mindketten, gyermekeim is várják már a testvér érkezését.


Kérdésem, hogy a bíróság ilyenkor elrendelheti az apasági vizsgálatot? Még úgyis, hogy én elismerem azt, hogy hamarosan születendő gyermek az enyém? Tehát kérhet apasági vizsgálatot egy ilyen helyzetben a volt feleségem?


2014. febr. 4. 09:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10-es ezen most jót nevettem. Természetesen az én gyermekeim, nagyon hasonlítanak rám is!


Köszönöm a válaszokat, egy kicsit azét megnyugodtam, mert nagyon elkeserítőnek éreztem volna ha nekem kell igazolnom, nekem kell bizonyítanom, hogy a gyermek az enyém, pláne úgy, hogy egy bemondás alapján kellett volna védekeznem!

2014. febr. 4. 10:06
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező (#11) összesen egy tényt kell igazolnod, azt, hogy a gyereket a sajátodénak elismerted. Ha ez megvan, az ex kulloghat a sóhivatalba a zöldségeivel...
2014. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
A feleséged rendkívül pénzéhes. Így is szép összeget fizetsz neki. A bíróságot nem fogja érdekelni a feleséged vádja mindaddig, amíg magadénak mondod a gyereket.
2014. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
6%
Nem mindegy az neked, vagy tán a vizsgálat jó eséllyel nem ezt derítené ki?
2014. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Már vártam az olyan válaszokat mint az utolsóé is!

Még akár volt feleségem is írhatta!


Természetesen mindegy nekünk, nincs félnivalónk, maximálisan megbízom élettársamban, és mivel nem vagyok még olyan idős, így a memóriám is rendben van, és úgy rémlik, hogy én is ott voltam a fogantatáskor, de persze lehet, hogy volt feleségem ezt jobban tudja, hisz ezek szerint ő is ott volt velünk.

Ami zavarna az az, hogy nehogy már az eljárás húzódjon el pl. fél évig csak azért mert nekünk kell védekeznünk egy ilyen vád miatt. Ezért kérdeztem ha a bíróság jóváhagyja a kérést, akkor nyilván valóan nem csökkenti le a tartásdíjat, hisz akkor bevárná a bíróság az apasági vizsgálat eredményét. Na igen ez az amit már nem szívesen várnánk be.

2014. febr. 4. 10:35
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
#14, teljesen mindegy az is, hogy mit derítene ki az a vizsgálat, az exnek ahhoz se lenne semmi büdös köze, ha a Kérdező mondjuk az új párja nyilván valóan mástól származó 16 éves gyerekét ismerné el / fogadná örökbe, az apasági elismerés mögöttes tartalmát nem hogy egy exnek, de még az államnak sincs joga firtatni, erre összesen 3 embernek van joga, az anyának, az apaságot elismerőnek meg az elismert gyermeknek. És itt a pont a történetben, a bíróságot ilyenkor 2 irat érdekelheti, a gyerek születési anyakönyve, meg az apasági elismerés. Ha ez adott, exnek csőváz...
2014. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mind1 az is, hogy a DNS vizsgálat mit derítene ki (ennek elrendelésére az exednek nincs is joga), mert ha te elismered saját gyermekednek, akkor az a tiéd. Élettársról írsz, szóval kell tenned egy apasági elismerő nyilatkozatot. Innentől az a gyermek a tiéd. Teljesen jogos a kérelmed, helyben fogják hagyni.
2014. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat mindenkinek! Utolsó majd ha olyan kérdést teszek Fel, hogy: " szerintetek bírni fogom anyagilag a 4. gyermeket?" akkor oda írj nyugodtan! Ez most nem az a kérdés, hogy megvitassuk, hogy 200 e ft helyett esetleg elég lesz a 150 e is? Mert azt te sem gondolhatod, hogy 30 e ftot szánok összesen 3 gyermekemre! Vagy olvastál ilyet?
2014. febr. 4. 17:33
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
150 re biztos nem csökkentik anyiba nem kerül az új gyerek akit 2 en tartotok el.
2014. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen korrekt és pontos összeg a 200ezer helyett a 150ezer. A fizetésének max felét ítélték oda, ha ez eddig 200e volt, most nem 3-an, hanem 4-en osztoznak rajta. Így lesz az összeg 3/4-része 150ezer. Az 1/4 pedig marad a babának. Sőt, ha a fizetése is lecsökkent, még ennél is kevesebb lehet a megítélt összeg.
2014. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!