Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik akkor ha kijelente...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor ha kijelentem hogy nem szeretnék elválni, hogyan folytatódik a tárgyalás menete?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 19:07
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
9. Nem tart evekig en igy 4 honap alatt valtam el. A volt ferjem is azt mondta, hogy nem akar valni, utana meg 1 targyalas volt 1 honappal kesöbb es elvaltunk. Tehat a papir beadasa utan 4 honappal mar elvalt nö voltam :)
2014. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Értem nekem azt mondták, hogy tanukat kell vinnie felperesnek a bizonyításhoz ha nem közös a válás.
2014. febr. 15. 20:08
 13/55 anonim ***** válasza:

Mihez kell tanu?o.O

En nem vittem senkit. Nagyon felre lettel informalva

2014. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Jogásztól hallottam, hogy a felperesnek nanukkal kell igazolnia a házasság megromlását.
2014. febr. 15. 20:13
 15/55 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor az valami kókler volt, vagy zsibin vette a diplomát.
2014. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező..

Tanúkat nem a válóperhez kell beidézni. tanúk akkor mennek (jó magam is voltam tanú) amikor a válás már lezajlott, vagyis amikor két elvált ember nem tud megegyezni a vagyoni pernél. Ilyenkor lehet tanúkat beidézni, hogy segítség a bíró döntését. Ugyanis vagyoni pernél ha két fél nem egyezik meg, és nagy a harag akkor még az utolsó szög árát is követeli az egyik a másiktól.

Mint írtam, én voltam tanú, ahol el kellett mondanom, hogy mit adtam vagy ki mit adott a testvéremnek, és sógoromnak..

A válásnál nem kellenek tanúk, nem kell bizonyítani, hogy kinek a hibájából ment tönkre a házasság.

A bíróság az első tárgyalásnál kikérdezi az alperest és felperest is, hogy mondják el, miért romlott meg a házasságuk, látnak-e esélyt arra, hogy újra egy család legyenek. De semmit nem kell bizonyítani, sem tanúk nem kellenek. Akár mondhatja az egyik fél, hogy

"meguntam, nem akarok többé vele élni" ..


Az ismerőseid akik azt mondták tanú kell, keverik a válópert, és a vagyoni pert.

2014. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

OMG

Nah hat ilyen nincs!

Vagy mit gondolsz, ha nem tudja bizonyitani, akkor nem is tud elvalni vagy mi van? Azt nem hiszem, hogy egy hozzaertö jogasz ilyet mondott volna. Esetleg te ertetted felre.

A "hazassag megromlasa" papirhoz kell 2 tanu alairasa, ha nem közös megegyezessel adjatok be. A tanu barki lehet, szomszed,jobaratnö, stb.. Szerintem a jogasz erre gondolt

2014. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
Jogásztól kaptam a választ?
2014. febr. 15. 20:18
 19/55 A kérdező kommentje:
A válás közösre van beadva, de mi nem egyeztünk meg semmiben sem.
2014. febr. 15. 20:20
 20/55 anonim ***** válasza:
Van közös ingatlan, vagyon vagy gyerek?
2014. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!