Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik akkor ha kijelente...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor ha kijelentem hogy nem szeretnék elválni, hogyan folytatódik a tárgyalás menete?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 19:07
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Ingatlan van, vagyon is és felnőtt gyerek.
2014. febr. 15. 20:29
 22/55 anonim ***** válasza:
Ha a vagyon es ingatlan elosztasaban nem tudtok megegyezni, akkor elhuzodik a dolog. A felnött gyereket meg megkerdezik kivel akar lenni.
2014. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
A gyermekünk velem van a vagyonban nem egyezünk, én szeretem és nem szeretnék válni.
2014. febr. 15. 20:39
 24/55 anonim ***** válasza:

Ha a vagyoni perben nem egyeztek meg, bizony az akár évekig húzódhat. A tesóm lassan a 4 évét tapossa a vagyoni per miatt. Képtelenek megegyezni a ház miatt.

Jó tanács:

Elválni ha akarsz ha nem, nem változtat a dolgokon, el fogtok válni. 1-2 tárgyalás helyett legfeljebb 3-4 tárgyalás lesz. De a végeredmény akkor is válás lesz. Ez után jön a vagyoni per. Felnőtt gyerekeidet már nem fogják megkérdezni hova akar menni, ő dönt. Vagyoni per nem megegyezésnél mint írtam évekig tarthat,

2014. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
De, miért lesz 3-4 tárgyalás?
2014. febr. 15. 20:46
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

A tényfeltáró válóper egy a bírói gyakorlatban nem alkalmazott őskövület - főleg vagyonmegosztáskor és gyermekelhelyezéskor használták amúgy is.


Ha 2014-ben a felperes el akar válni akkor a bíró fel fogja bontani a házasságot, akkor is ha az alperes fejen áll a tárgyaló terem közepén és úgy vall szerelmet. Teljesen felesleges idő és pénz pazarlás belemenni egy ilyenbe.


A válás és a vagyonmegosztás pedig általában két külön ügy. A válást pikk pakk kimondják ígyis-úgyis, a vagyonmegosztást meg lehet húzni halasztani, csak értelme nincs.

2014. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Ha a vagyoni dolgokban nem egyezünk és közösre van beadva akkor olvastam, hogy kötelező a megegyezés. A válást kimondják és kezdődik a vagyoni dolog?
2014. febr. 15. 20:55
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom.

Beadjátok a válóperes papírokat.

Megkapjátok az első időpontot.

1. tárgyalás: Kijelented, hogy te nem vagy hajlandó válni. Így a bíró nem dönt, hanem békítőtárgyalást ír ki

2. tárgyalás : békítő tárgyalás: Itt hosszabban elidőzik a bíró, kérdéseket tesz fel. Te továbbra is kijelented, hogy nem akarsz válni. Ha a bíró úgy látja, hogy van egy minimális esély az újrakezdéshez, mert mondjuk a másik fél bizonytalan, de válni akar, akkor újabb békítő tárgyalást ír ki, főleg ha te ragaszkodsz a második békítő tárgyaláshoz.

3. tárgyalás: (2-dik békítő tárgyalás) : Itt ugyanaz történik mint az első békítőtárgyalásnál, csak annyi különbséggel, hogy eltelt pár hónap. Ha itt sincs megegyezés akkor dönt a bíró.

Vagy ad egy újabb tárgyalásra esélyt vagy kimondja a végső szót: ELVÁLTAK..


Nem feltétlenül lesz 3-4 tárgyalás. Mindig az adott válni akaró felektől függ.

Nekem kisgyerekem volt mégis 1 tárgyalás után elváltunk. (közös megegyezés volt, mi mindenben megegyeztünk, még a vagyoni perben is)

A tesóméknak 4 tárgyalásuk volt mire elváltak. A férje nem akart válni.

2014. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

Már többször leírtuk.

A válóper és a vagyoni per két különböző per. Előbb elváltok, majd utána jön a vagyoni per.

Ha közösen mindenben megegyeztek, akkor viszonylag gyorsan letudjátok az egészet, és élhetitek az életeteket. Ha nem egyeztek meg, akkor évekig marhatjátok egymást egy ház miatt.

2014. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

" Ha a vagyoni dolgokban nem egyezünk és közösre van beadva akkor olvastam, hogy kötelező a megegyezés"


Én azért nem értem, hogy mi a közös???

Hisz így olvasva semmiben nem egyeztek meg.

Te nem akarsz válni, így a válás sem közös megegyezés. A vagyonban sem egyeztek meg így abban sincs közös megegyezés.. Akkor mi nálatok a közös??

Ilyen esetben az adja be a válóperi papírokat aki el akar válni.. KÖZÖS MEGEGYEZÉS az amikor mindkét fél mindenben közösen döntenek, és megegyeznek.

2014. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!