Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azért van ilyen sok válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért van ilyen sok válás mert már nem a férfi az úr a háznál?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem arra gondolok aki veri a feleségét vagy elnyomja, hanem hogy a férfi a főnök, a fontosabb döntésekben csak ő dönt.
2014. febr. 21. 21:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Akik fontos kérdésekben nem értenek egyet, azok nem illenek össze.
2014. febr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Latom erre is jart a lepontozos mumus
2014. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem

Pont azet mert mg mindig sok férfi ÚR akar lenni a háznál, közben a nők ugyanúgy dolgoznak, lehetőségeket kaptak nem csak eltartottként, így vannesly kilépni a házasságukból, plusz nem a nő kudarcaként, szégyeneként tartja számon a társadalom a válást, mint régen.


Regen nem valtak, csak jól félrementek, aztán mindenki örül..persze ez is általánosítás, regen is letezett jó és rossz hazassg, most is létezik jó és rossz, nagyjából azonos arányban, csak most a rosszból ki is lépnek, míg régen megmaradt rossz házasságnak.

2014. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
41%

döbbenet, mennyire félreértelmezik a legtöbben azt hogy a férfi az úr a háznál. nem zsarnok, hanem vezető. nem a maga érdekeit nézni, hanem a családja érdekét. az asszonyt nem kihagyja a döntésekből, hanem megbeszélik a dolgokat, és ennek alapján mondja ki ő a végső szót. kölcsönösen tisztelik egymást. és nem kell egyformának lenni ahhoz, hogy egyenlők legyünk, sőt...


persze, van, aki ezzel visszaél, és ledominálja a zasszonyt, kiskirályt játszik a portán és mindenki másnak kuss a neve. na, ez a fajta az én értelmezésen szerint a férfi kategóriába sem illik bele, és ilyennel akármilyen modern keretek között folytatott házasság sem fog működni. értelmes, normális férfi meg igenis alkalmas rá, hogy betöltse a családfő szerepét.

kivéve persze, ha valójában a "hipermodern" asszonyka csak a saját dominanciáját bújtatja a modern felfogás mögé, de ha papucs kell, hát az kell :D

2014. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Megmondom őszinten utolso, hogy engem az általad felvetett verziő isbsértene, soha nem tűrném, hogy mindig a férjem mondjanki az utolsó szőt.. Válook lenne, vagyis nem, hanem el sem jutottunk volna a házságig..

Nálunk időnkent ő, időnként én mondom ki a végső szót...

De az igaz, hogy mindent megbeszelünk...

És nemnem tökéletes a kapcsolatunk, de nekünk így jó..tökéletes pedig nem létezik, csak laza homok amibe a fejet bele lehet dugni

2014. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

"normális férfi meg igenis alkalmas rá, hogy betöltse a családfő szerepét"


Szerintem pedig egy normális férfinak nincs arra igénye, hogy mások felett 'uralkodjon', hanem eljutott arra a fejlettségi szintre, mint Európa nagyrésze, és felismeri, hogy egy család, egy emberekből álló közösség harmonikus életéhez közös döntésekre, egyenlőségre és tiszteletre van szükség, nem alá-fölé rendeltségi viszonyokra.


Ott már rég baj van, ha a nőnek igénye van rá, hogy helyette döntsenek, ha nem érzi magát kompetensnek vagy

felnőttnek kellően ahhoz, hogy a saját és családja sorsáról szóló döntésekben szava legyen, és ha az adott férfi is úgy érzi, hogy őt a nemi sajátosságai jobban feljogosítják arra, hogy mások életéről is döntsön.

2014. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%
15 : ha a munkahelyemen megbiznak bennem, komoly felelos dontest hozhatok, hazatolok egy rakat penzt amibol elunk es nem abbol az apropenzbol mint a masik, akkor engem ne vezessen es ne csak kikerje a velemenyem majd utana egyedul dontson.
2014. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha a párom akarna lenni az úr a házban, akkor hagynám, hogy egyedül uralkodjon.

Nekem társ kell, nem valaki aki parancsolgat és lenéz.

Amíg az emberek elbeszélnek egymás mellett és kibeszélik egymást addig nem lehet jó a kapcsolatuk.

Meg kell tanulni a nőnek és a férfinek, hogy a párja az akivel le akarja élni az életét, nem a barát, barátnő, szomszéd, munkatárs stb. akik mondják a hülyeségeket.

Ha problémám van a párommal akkor NEKI mondjam el, ne pedig fűnek-fának, mert ha a párommal úgy viselkedek hogy minden rendben, és nem mondom el mi a problémám, nem tudjuk se megbeszélni se változtatni.

2014. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

mielőtt válaszoltok egy kommentre, fordíthatnátok rá 20 mp-t, hogy értelmezitek...


"normális férfinak nincs arra igénye, hogy mások felett 'uralkodjon'" és "Nekem társ kell, nem valaki aki parancsolgat és lenéz. " - (nem zsarnok, hanem vezető. nem a maga érdekeit nézni, hanem a családja érdekét)


"harmonikus életéhez közös döntésekre, egyenlőségre és tiszteletre van szükség, nem alá-fölé rendeltségi viszonyokra." és "nem érzi magát kompetensnek vagy

felnőttnek kellően ahhoz, hogy a saját és családja sorsáról szóló döntésekben szava legyen,

" - (az asszonyt nem kihagyja a döntésekből, hanem megbeszélik a dolgokat, és ENNEK ALAPJÁN (!!!) mondja ki ő a végső szót. kölcsönösen TISZTELIK egymást. és NEM KELL EGYFORMÁNAK LENNI AHHOZ, HOGY EGYENLŐK LEGYÜNK)


ha valaki azt szűrte le a szövegből, hogy szerintem rendben van, hogy egy férfi uralkodik a családján, parancsolgat, lenézi a nőt, és alá-fölé rendeltségi viszonyban vannak, az olvassa el újra, mást nem tudok mondani...

2014. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!